Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Huta bez buty

(4)
Pieśń masowa z czasów narodzin Nowej Huty obiecywała, że po latach na pytanie, gdzie leży Kraków, odpowie się z butą, że pod Nową Hutą. To się nie sprawdziło, ale są dziś tacy, co wolą Hutę od Krakowa.
 • 2009-07-21 08:50 | JSN

  Re: Huta bez buty

  Jak długo będziemy karmieni bajeczkami w stylu, ze Krakow został ukarany - za co? czy istnieje jakas uchwala Biura Pol.PZPR, Plenum lub tp? Czy istnieje jakikolwiek wiarygodny zapis pamiętnikarski typu - "Bierut w dniu .... kazal zbudowac hute w Krakowie?"

  W 1926 r. Krakow mial ok. 215 tys mieszkancow. w 1938 kilka tysiecy wiecej czyli praktycznie sie nie rozwijał, UJ był prawie nieznanym uniwersytem. W 1945 nie ma Kazimierza czyli ubyło ok. 40 - 50 tys Żydów. Poprzez decyzję o budowie huty nastapił zdecydowany rozwój Krakowa - które miasto w Polsce ma 2 politechniki? Gdyby "ując" 350 tys mieszkanców N.Huty to co zostanie w Krakowie? Rownie dobra decyzja mogła nakazac budowe huty w Tarnowie - tez "reakcyjne" miasto - gdyby tak się stało to dzis Tarnów byłby wazniejszy od Krakowa
 • 2009-07-21 12:24 | Collonna

  Ani slowa , ze to substancja Slaska wybudowano Nowa Hute.Ze przez te wielkie powojenne inwestycje w Polsce Centr. Slask zostal calkowicie zrujnowany i stal sie przemyslowym skansenem i ekologiczna katastrofa.
  Potem sie to wszystko zaczelo i tak walic-i wali sie do dzis.
 • 2009-07-21 13:50 | Artur

  Nowa Huta to Sowiecka kara za to ze Krakow ocalal okupacje. Przez piec dekad niszczyla srodowisko naturalne, zabytki kultury narodowej i last but not least zdrowie mieszkancow Krakowa. Nejwiekszym zasobem Polski sa ludzie a nie huty. Obecna Polska jest dowodem na to ze Stalin przegral. Jak komus teskno za PRL to won na Bialorus.
 • 2009-07-21 18:16 | nowohucki

  Wyglada na to ze wielu radnych Krakowa to hipokryci i oszusci. Przeszkadzal im Ożański w nazwie nowohuckiego placu, ale nie przeszkadza im towarzystwo komunistycznych partyjniakow, badz tajnych wspolpracownikow w ich partiach itd...

  Natomiast jesli chodzi o to karanie Krakowa, to byc moze tak uwazali komunisci, ale jak sie okazalo jedyne co zrobili to przyczynili sie do rozwoju Krakowa. Zgadzam sie z JSN.