Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tajemnice 1%

(6)
Polacy nauczyli się już przekazywać 1 proc. swoich podatków na organizacje pożytku publicznego. W tym roku na konta fundacji i stowarzyszeń trafi z państwowej kasy prawie 400 mln zł. Okazuje się jednak, że bardzo trudno jest sprawdzić, co się później dzieje z naszymi pieniędzmi.
 • 2009-07-22 00:39 | Redakcja

  WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI !

  Czy oddałeś 1 proc. swego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego? Czy sprawdziłeś na co poszły te pieniądze? Zapraszamy do debaty na naszym forum internetowym.
 • 2009-07-22 08:28 | Józef Cieśla

  Ta debata już była

  http://www.jaobywatel.pl/forum/viewtopic.php?t=91
 • 2009-07-24 14:52 | w_u_j_e_k

  Zaufanie

  Przekazując 1% wybrałem instytucję co do ktorej mam zaufanie i nie chcę, by ktoś uwił sobie ciepłe gniazdko pod szyldem "Wielki kontroler 1-go %".
 • 2009-07-28 09:20 | AB

  A sprawozdania finansowe OPP?

  Szkoda, że w artykule nie wspomniano, które z OPP nie publikują obowiązkowych sprawozdań. A jest ich wiele. Niektóre nie robią tego w ogóle (np. jedna z listy tych najbogatszych).
 • 2009-07-29 21:04 | Płatnik 1%

  Re: Tajemnice 1%

  Jakim prawem Urzędy Skarbowe wstrzymują lub wręcz blokują przekazywanie 1%, zadysponowanych przez płacących podatki. Jest to ewidentne nadużycie prawa i stanowiska w relacji: państwo-obywatel. Tym zjawiskiem powinna zająć się prokuratura z urzędu. Przecież Minister Sprawiedliwości- Prokurator Generalny powołany jest przecież konstytucyjnie do NADZORU nad przestrzeganiem prawa w Państwie ! No i co...?
 • 2009-08-11 15:49 | Redakcja

  Oświadczenie Ewy Błaszczyk, prezes Fundacji „Akogo?”

  W imieniu swoim oraz całej fundacji „Akogo?” chciałabym serdecznie przeprosić wszystkich naszych darczyńców, wolontariuszy, dobrych ludzi…, wszystkich, którzy obdarzyli nas zaufaniem.

  Z uwagi na ogrom prac związanych z naszymi bieżącymi celami, w szczególności związanymi z budową kliniki „Budzik”, nie dopełniliśmy niektórych wymaganych formalności – sprawozdań. Niedopatrzenie to, wynika z naszego ekonomicznego i czasowego zaangażowania w trudny i wielowątkowy problem, który wymaga równoległej, pionierskiej pracy na wielu frontach. Stanowimy nieliczną grupę (8 osób), które obsługują ogromne przedsięwzięcie. Fundacja „Akogo?” podjęła się, jako pierwsza organizacja pożytku publicznego w Polsce, trudnego dzieła wyodrębnienia jednostki chorobowej jaką jest „śpiączka” oraz wybudowania specjalistycznej kliniki „Budzik”, dla dzieci po ciężkich urazach mózgu przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W ostatnim okresie oprócz budowy kliniki byliśmy i jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w prace nad stworzeniem od podstaw międzyresortowego programu medycznego i neurorehabilitacji, pod klinikę „Budzik” (są to: nowe programy medyczne, rozwiązania prawne oraz finansowe – nowy „produkt” w polskiej medycynie).

  Jesteśmy w trakcie uzupełniania na bieżąco wszelkich formalności. Jak zapewnia Katarzyna Wróblewska (osoba odpowiedzialna za finanse w Fundacji „Akogo?”), brakujące sprawozdania, począwszy od sprawozdania za rok 2008, od dnia 7 sierpnia 2009 r. są zamieszczone na stronie internetowej fundacji oraz dostarczane do odpowiednich Ministerstw. Sukcesywnie będą uzupełniane również poprzednie lata.

  Dołożymy wszelkich starań, aby podobna sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.

  Dziękujemy Państwu za to, że jesteście ciągle z nami i prosimy o wyrozumiałość.

  Z poważaniem,

  Ewa Błaszczyk
  Prezes Fundacji „Akogo?”