Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Naprzód Europo

(5)
Kiedyś prezydent Francji Jacques Chirac radził, żeby kraje kandydujące wówczas do Unii siedziały cicho. Minęło pięć lat od naszego 'wunięwstąpienia' i oto wybór Polaka Jerzego Buzka na marszałka PE jest powszechnie oceniany jako symboliczne przyznanie Nowej Europie prawa głosu. Pytanie: czy mamy coś do powiedzenia?
 • 2009-07-22 11:06 | Bejotka

  Re: Naprzód Europo

  Sądzę, że najbardziej przyszłościową koncepcją na najbliższe kilka lat, w tym na okres polskiej prezydencji, byłaby "europeizacja" systemu zaopatrzenia w energię, tak aby dostawy z Rosji, Norwegii, Azerbejdżanu czy Kataru (wszystko jedno - ropy, gazu, czy energii elektrycznej) były realizowane nie na rynki narodowe, ale na wspólny rynek europejski. Potrzebna jest Europejska Wspólnota Energetyczna, będąca współczesnym odpowiednikiem dawnej Wspólnoty Węgla i Stali.
 • 2009-07-24 14:12 | jack4___

  Re: Naprzód Europo

  Czytając artykłuł jestem przgnębiony wizją przyszłosci. Wile razy na starałem się wyjaśnic czytelnikom że przszłośc nastepnego pokojenia jest naprawde niepewna a ten artykół tyko mnie wt ym jeszce bardziej upwenił ,ze juz nic nie da sie zrobić aby zatrzymać te machine. Zachęcam czytelników do poszukiwania wiedzy na temat życiorysów takich osób ja p. Olechowski w kontekcie dzialności w klubie Rotary oraz grupie Bildenberg, p. Adam Rotfield-dziwnym zbiegeim okolicznisci naszym polskim MSZ czesto kierowaly osoby żydowskiego pochodzenia.To chyba taka kontynulacja żydowskiego szefostwa SB za czasów Stalina . Dobrze jest również przyjżeć sie bliżej obsdzie polskich ambasad .Fundacja Batorego -brak słów aby wyrazić ile szkód dla Polski wyrządzili jej dzilacze a zwłaszcza załozyciel. Z drugiej strony autorzy artykułu wykazują całkowity brak zrozumienia rzeczywistych celów obecnej polityki światowej i Europejskiej nie wspominając juz ze czasposimo Polityka jest brukowcem który ma za zadanie kreowanie faływego obrazu rzeczywistosci polityczno-finasowej. Pamietaj drogi czytelniku: Media są wolne od polityki ale nie sa wolne od poglądów swoich włascicieli .Politaka natomiast jest absolutnie zależna od włascicieli mediów. Mozecie to sprawdzić jeśli będziecie dociekliwi. Ja juz to sprawdzilem.
 • 2009-07-24 15:03 | jack4___

  Re: Naprzód Europo

  Jeszcze jeden konetarz do wypowiedzi prof Rybiskiego.
  Panie Profesorze,
  Jako espert w dziedzinie finasów zdaje Pan spobie sprawe z Tego że emisja dolara czy funta znajduje sie w rękach takich instutucji jak FED czy Bank Angii ,które jak zapewne Pan wie sa prwatnymi instytucjami w rekach wikich finansitów tego swiata.Przy czym bank Angli juz od ponad 100 lat jest prywatny .Własciele tych instytucji nie sa rzecznikami interesu amerykanskiego, chinskiego czy europejskiegom tylko swojego własnyego.Przez swiadomą emisję pustych dollarów dobrowadza sie swiatowy system finasowy do destabilzacji w wiadomym celu przejecia wszekich mozliwoch dóbr .Nie łudzi sie Pan chyba że zdertnizowanie dollara ze statusu waluty rezerwowej nie odbędzie sie bez zdody Panów z FED czy Banku Anglii. Tak naprawde zamiana dollara na inną awalute rezerwow to konczność a decyzja na ten temat juz dawno zapadła - problem polega na tym ze dla nas zwykłych obwateli oznacza to albo niewyobrazalej skali kryzys swatowy ( bo jak zamienic wlaute rezerwowa i jedniczenie oddłuzyc Ameryke) albo poprostu konflikt globalny- bo niby dlaczego np Chiny maja zrezygować ze spłaty 1 bln USD długu ktory Amaryka ma wobec nich. Prosze wiec nie wprowadzac w błąd czytelników piszać co panu slina na język przyniesie czyli ze poprzez konsolidacje europejską uda sie zdertoniować dolara .Przypominam ze Polskie rezerwy finasowe równiez sa w dollarach.
 • 2009-07-26 23:26 | podatnik

  Drogi teoretyku spiskowy, w takim razie proszę oświeć nas, maluczkich. Rzucasz jakimiś niedomówieniami jak z ambony. Pustosłowie. Tak dobrze znane z antenty 'pewnego radyja'.
 • 2009-07-27 09:41 | jack4___

  Wszystko jest dokladnie wyjasnione .To raczej twoja banalna wypowiedz nie zawiera zadnej treści ale własnie taka swiadomosc kreują wspólczesne media.Otwórz sie wiec na arumenty ,a nie krytykuj ogólnie czegos co dzis wydaje ci sie niezrozumiale bo postepujesz podobne ja rasisci krytukując ogónie ludzi innej rasy .Od niedawna słuchm czasem te własnie radyjo i czytam równiez wiele czasopism równiez zagranicznych i co najciekawsze nie jestem katolikiem . Czytam tylko po to aby pozanc opnie na otaczający nas świet z rówznych punków widzienia . Proponuje Ci zrobic to samo zamin nastepny raz napiszesz taki nieco osmieszający Ciebie komentarz.
  Pozdarwiam,