Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Reakcja chemików

(7)
Czy wiemy, jak uchronić ludzkość przed śmiertelnymi zagrożeniami? Brakiem paliw, głodem, epidemiami, zmianą klimatu? Dwudziestu trzech noblistów i kilkuset młodych naukowców debatowało o tym w bawarskim Lindau.
 • 2009-07-22 18:08 | bolo

  Dobro narodowe-Bolo

  A nasz Bolek tez tam byl i dyskutowal.To przecierz dobro(nasz Bolek) narodowe.
 • 2009-07-22 20:28 | micjur

  Re: Reakcja chemików

  Każdy z nas (ludzi) jest potencjalnym geniuszem stłamszonym za młodu (patrz Einstein)
  i póżniej przez klimat rodzinny,edukację (marną), system społeczny,walkę o przetrwanie,
  pozycję ..itp ,itd.
  Nieliczni są "kowalami swego losu" .Wiekszośc spostrzega na końcu "że mogło byc inaczej".
  W tej sytuacji reaktywnośc mas jest oczywista.Ale prawdziwych kreatywnych elit nie spodziewajmy się w demokracji.Maksyma Chuchila o demokracji jest jawną bzdurą.
 • 2009-07-23 11:59 | jolanda

  Re: Reakcja chemików

  przeludnienie - to najbardziej palący problem do rozwiązania; tylko zapobieganie dalszemu wzrostowi ludności może opóźnić katastrofę,
 • 2009-07-23 19:56 | jerry1

  Re: Reakcja chemików

  "Obecna sytuacja polityczna w wielu miejscach na świecie pokazuje, że w każdej chwili może pojawić się pokusa sięgnięcia po tę broń. W tym kontekście rozwój energetyki jądrowej to recepta na nieuniknioną wojnę jądrową."

  To (ostatnie) zdanie to -- czystej wody demagogia!
 • 2009-07-24 01:37 | homo_observer

  Re: Reakcja chemików

  Najpierw daje się Nobla naukowcom, których prace są zgodne z jakąś wizją polityczną, a potem - powołując się na te "autorytety naukowe" - można nam prać mózgi w skali globalnej.
 • 2009-07-31 12:00 | Klemek

  Jako że zawodowo zajmuję się syntezą i opracowywaniem katalizatorów homogenicznych chciałbym sprostować poniższe zdanie:

  "Polega ona na wykorzystaniu specjalnych substancji, które wspomagają przebieg reakcji chemicznych, choć same w nich bezpośrednio nie uczestniczą."

  Katalizatory jak najbardziej uczestniczą w katalizowanych przez nie reakcjach chemicznych czego dowiedzieć się można chociażby z wikipedii.

  Autora artykułu proszę o precyzyjne formułowanie myśli i dokładniejsze sprawdzanie informacji.
 • 2009-11-15 23:30 | mafel

  wojna

  wybuch wojny nuklearnej jest jednym z hasel "ekologow" nawolujacych
  do tego zeby nie budowano elektrowni atomowych.. przykre..