Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Twierdze znad Wisły

(2)
Przez stulecia Wisła była ważnym szlakiem komunikacyjnym i handlowym. Leżą nad nią miasta z długą historyczną metryką. Musiały się bronić przed wrogami, a niektóre przekształcano w pełne wojska warowne obozy.
  • 2009-07-22 20:15 | Filip

    Re: Twierdze znad Wisły

    Czy ktoś mógłby szerzej wyjaśnić, dlaczego na mapie miast-twierdz umieszczono Sandomierz? Pomijając warunki naturalne i polityczne (dawna granica zaborów na Wiśle), w ciągu 20 lat mieszkania w okolicy nie natknąłem się tu na żadne umocnienia - a jedyne znane mi obiekty militarne to koszary przy ul. Mickiewicza i jednostka radarowa w okolicy Wysiadłowa.
  • 2009-07-22 20:37 | Kraken

    Re: Twierdze znad Wisły

    Najbardziej znane krakowskie twierdze można zobaczyć na: http://domoklik.pl/vtour/964 bo to jest wirtualne zwiedzanie Krakowa, z Barbakanem na ten przykład