Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O poziomie dyskusji w TVP Info

(2)
2009-07-23 11:54 | Antoni Murkowski
Mam pytanie do Redakcji TVP Info!
Wczoraj wysłuchałem, jak zwykle ciekawej audycji „Minęła dwudziesta” prowadzonej przez sympatyczną i profesjonalną redaktorkę Panią Danutę Holecką. Pozostałbym pod takim wrażeniem gdyby ta audycja nie zakończyła się niby „dyskusją” na temat globalnego ocieplenia z udziałem Pani Marty Śmigrowskiej i Janusza Korwina. W założeniu tego spotkania miały być przedstawione przeciwstawne argumenty, zarówno osób i organizacji skupiających klimatologów i naukowców dziedzin pokrewnych wyrażane w licznych opracowaniach, a szczególnie dobitnie w kolejnych raportach IPCC o roli ludzi w pogłębianiu efektu cieplarnianego, jak i zdecydowanych przeciwników istotnego udziału cywilizacji technicznej w obserwowanych zmianach globalnego klimatu. O ile Pani Marta Śmigrowska okazała się osobą kompetentną, która potrafiła umiejętnie i kulturalnie przedstawiać swój punkt widzenia, to Jej oponent wykazał się kompletnym zaprzeczeniem wymienionych zalet. Znam wypowiedzi zwolenników tezy o braku dowodów na antropogeniczne przyczyny zmian klimatycznych (np. prof. Jaworowskiego), przytaczane argumenty i przeciwstawne hipotezy, jednakże po raz pierwszy spotkałem się z tak prostackimi i wulgarnymi wypowiedziami. Pominąć można brak zrozumienia pewnych zjawisk, nie rozróżniania pływającej kry lodowej od lądolodów pokrywających kilkukilometrową warstwą ogromne powierzchnie Grenlandii i Antarktydy (to wiedzą nawet ci studenci u mnie zdający, którzy nie osiągnęli dostatecznej oceny), ale ton i zestaw inwektyw, jakimi posługiwał się Pan Korwin był zaskakujący i dotąd w takich audycjach niespotykany. Kto nie miał okazji tego wczoraj wysłuchać podaję link http://www.tvp.info/o-antenie/polecamy/minela-dwudziesta. Chciałbym uwierzyć, że Pani Holecka nie przewidziała takiego poziomu, zarówno merytorycznego jak i kulturalnego zaproszonego dyskutanta i był to swoisty, odosobniony „wypadek przy pracy”. Nie mogę jednak ze zrozumieć jak gospodarz programu może z uśmiechem i bez słownej reakcji tolerować obrażania drugiej dyskutantki, cytuję: „Pani jest pionkiem, który na niczym się nie zna” to na wstępie, „Pani jest pachołkiem złodziei i bandytów” to bliżej końca?
Dostało się też innym „Al. Gore to bandyta, który ……..”, natomiast „wszyscy ekolodzy dzielą się na idiotów lub cwaniaków, innych nie znam”. Słowa „bandyci” i „bandy złodziei” powtarzane były wielokrotnie. Oczekuję komentarza i wyjaśnienia od Pani Danuty Holeckiej (bądź Jej Szefa) jak taki incydent mógł mieć miejsce w audycji zwykle ciekawej i wartościowej (a nie podczas transmisji z awangardowego kabaretu) nadawanej przez TVP Info.

Z poważaniem
Antoni Murkowski
 • 2009-09-13 16:00 | RUCH040404

  Re: O poziomie dyskusji w TVP Info

  BYŁBYM WDZIĘCZNY TVPinfo, gdyby poinformowała pana ANTONIEGO MUROWSKIEGO na jakich zasadach finansowych gościł w TVPinfo pan Janusz KORWIN MIKKE .
  A JUŻ szczególnie,
  JAK zakonczyło się sądowe starcie pana KORWINA z Prezesem SN i w sprawie niegrzecznej-chamskiej wypowiedzi KORWINA NA TEMAT POLSKIEGO sądu=SN/sądownictwa/ i w związku z WYPOWIEDZIĄ WS. orzeczenia przez SSN prof. Piotra HOFMAŃSKIEGO+SKŁAD kasacji pana Premiera JÓZEFA OLEKSEGO= tzw. tajnego agenta=współpracownika SB= zatajenia takiej współpracy.
  BYĆ może TVP-info uwielbia zapraszać do OKIENKA "WYRAZISTE" osoby; co w jakiś sposób może być zrozumiałe, w formule "puszczania BĄKÓW" na salonie.
  OCZYWIŚCIE SALONIE TVP.

  A ESTIME
  mgr inż. mechaNIC TADEUSZ PIECZONKA "60+"-ZIELONY
  11-cie years SANStravail/JOBless , non sans TRAVAIL WHISTLEblower
  ul. SZMARAGDOWA 31
  59 900 ZGORZELEC / 075 649 30 44 / WWW.ROPOIWZK.COM
  ad vocem:::
  upraszam szanownego MODERATORA o wysłąnie obu naszych majli-głosów DO komisji ETYKI TVP.