Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nasza mała stabilizacja

(4)
Gospodarka chyba osiągnęła już dno, ale kiedy się odbije?
 • 2009-07-23 16:22 | vdm

  Re: Nasza mała stabilizacja

  Polska jest krajem taniej sily roboczej. W czsie kryzysu jest wiec ostatnim miejscem gdzie produkcja przemyslowa moze sie zmniejszyc. W tej sytuacji zacofanie pomaga nam.
 • 2009-07-26 20:00 | zeb

  kupowanie tyle samo co rok wcześniej w sytuacji gdy wartość złotówki obniżyła się w tym czasie o 30% a minimum 30% towarów pochodzi z importu oznacza zmniejszenie zakupów o 10% (kwotowo wydajmy tyle samo ale zamiast na 10 chlebów stać nas na 9). Kryzys się pogłębia i tylko mądra, restrykcyjna (w stosunku towarów z innych państw) polityka może nas uratować.
 • 2009-07-27 13:59 | lorkiewicz

  Zaraz, zaraz "mądra" czy restrykcyjna???
  Czy inne kraje będą na te polskie restrykcje importowe patrzeć z założonymi rękami i nie zastosują retorsji?? I jak to się ma do bezcłowego obszaru jakim jest Unia?
  W normalnym czasie ok. 35% polskiej produkcji idzie na eksport i warto by w GŁUPI SPOSÓB na przyszłość nie roztrwonić dojść do rynków na które udało nam się już wejść.
  Co do "taniości" siły roboczej i "zacofania" można by podyskutować. Siła robocza tak na prawdę to jest tania w Azji Wschodniej natomiast w Polsce jest na tyle tańsza,że pozwala kompensować przez dwa-trzy kwartały spadek koniunktury na Zachodzie.
 • 2009-07-28 08:14 | kociewiak

  Re: Nasza mała stabilizacja

  Gdzie jest to dno,? wy dzienikarze to macie dobry wzrok...a zeby ktorys napisa tak normalnie
  -dobra jest kryzys ale trzeba to jakos przetrzymac,spokojnie podac kilka dobrych pomyslow na prztrzymanie tego zla,nie wy tylko straszycie
  Polityka parti PIS to jest prawie dno,,,,,,pozdrawiam