Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krótki kurs pilotażu

(7)
Mnożą się doniesienia, że zmiany pogodowe zaczęły zagrażać bezpieczeństwu i komfortowi pasażerów. Zapytaliśmy przedstawicieli linii lotniczych: Czy dzieje się coś złego?
 • 2009-07-29 01:42 | grs

  Re: Krótki kurs pilotażu

  "...samolot to wciąż najbezpieczniejszy środek transportu..."
  Stwierdzenie ze latanie samolotem to najbezpieczniejszy srodek komunikacji jest prawdziwe, ale tylko statystycznie, a statystyki sa zalezne od danych uzytych do obliczen.
  Biorac pod uwage dystans podrozy - samolot jest najbezpieczniejszy.
  Biorac pod uwage czas spedzony w samolocie - najNIEbezpieczniejszym.
  Ciekawe ze linie lotnicze nie podaja obu statystyk.
 • 2009-07-29 19:47 | cover

  Re: Krótki kurs pilotażu

  Latanie jest fajne, ale niedługo podobno sie skonczy z przyczyn ekonomicznych.
 • 2009-07-29 20:46 | PilotBomba

  Biorąc pod uwagę czas spędzony ... najniebezpieczniejsza jest trumna.
 • 2009-07-30 11:22 | Bejotka

  @ PilotBomba. Nie! Najniebezpieczniejsze jest łóżko. Trumna zdarza się już po fakcie. Pozdrowienia,
 • 2009-07-30 13:58 | grs

  Hmmm... Niby smieszne, ale w wiekszosci przypadkow do trumny sie kladzie niezywych, tak ze niebezpieczenstwo smierci w trumnie jest tak bliskie zeru, ze mozna je uznac za nieistniejace.
 • 2009-07-30 16:57 | Ksiadz Robak

  Troche jeszcze o LOT-cie

  LOT u poloni amerykanskiej mial bardzo dobra opinie za czasow komuny. Pozniej, gdy wiecej lini lotniczych moglo ladowac w Warszawie - wszystko to zaczelo sie psuc.
  Konkurencja zaczela wyprzedzac nasz LOT.
  Nie stety zatwardziale kierownictwo LOTu nigdy nie umialo sie zmienic i wyjsc przodem do klienta, uwazajac ze stary polonus bedzie latal ipolskimi samolotami tylko dlatego ze sa "polskie"???
  Polonusy juz wymieraja w ameryce, a nowa polonia okresu solidarnosciowego woli leciec liniami o lepszym standarcie niz LOT moze zaoferowac.
  Szkoda ze szefostwo LOTu w Warszawie nie chce tego docenic i w ten sposob LOT - ktory jest firma panstwowa - oplacana z pieniedzy podatnikow - podupada.
  Do tego dochodzi jeszcze stary wyekspoatowany sprzet i kolko sie zamyka.
 • 2009-07-31 18:42 | Prezes

  gdy moim portem "macierzystym" był EWR wolałem latać LOT-em, bo każda przesiadka niepotrzebnie wydłuża podróż o min. 2-3h, więc z 8h robi się 10-11h. Teraz z "mojego" lotniska nie ma bezpośrednich lotów do Polski, więc wybieram połączenie, które jest najtańsze z tych, w których przesiadka jest w miarę rozsądna (zwykle KLM, Swiss). Patriotyzm nie odgrywa dużej roli, gdy chodzi o wydawanie pieniędzy :-)