Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

(20)
Sytuacja w mediach publicznych: Koalicja PiS - SLD, której przewodzi Tomasz Borysiuk, dawniej Samoobrona, a dziś być może SLD, stała się faktem.
 • 2009-07-31 12:19 | Obcy

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  Dla dobra demokracji socjalistycznej - Czerwoni Proletariusze i Czarni Proletariusze laczcie sie.
 • 2009-07-31 13:38 | anro

  Populizm Napieralskiego niczym nie różni się od populizmu Kaczyńskich, więc łatwo dmuchać w jedną trąbę.
 • 2009-07-31 14:36 | Wujek

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  To populizm Tuska to zrobił. I nie ma co płakać.
 • 2009-07-31 16:29 | januszek

  Pis i LD krzycza ze Po chece zawladnac mediami i co oni robia?Parszywe owce,nigdy na nich nie zaglosuje
 • 2009-07-31 17:02 | norma

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  PO znowu przekombinowała i dostała nauczkę.
 • 2009-07-31 18:06 | Obcy

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  Niech zyje przyjazn i braterstwo UB-ckich przesladowcow i przesladowcow UB-ckich przesladowcow - niech zyje!
 • 2009-07-31 19:16 | wołek zbożowy

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  ...a mogli wybrać Paradowską!
 • 2009-07-31 22:06 | telewicz

  bronić mediów publicznych

  SLD zrobił słusznie. Dlaczego miał ciągle podlizywać się PO ? Czasy ministranta Olejniczaka skończyły się bezpowrotnie (na szczęście). Idea zniszczenia mediów publicznych to idea niszczenia głównego przekaźnika kultury. Ani TVN ani Polsat nie będą wykładać pieniędzy na artystyczne produkcje, ani transmisje koncertów. Nigdzie na świecie stacje komercyjne nie interesują się kulturą. Ważniejsze jest, że ustawa medialna przepadnie, a media publiczne może dożyją polityków rozumiejących czym jest kultura i jaka jest jej waga, także społeczna.
 • 2009-08-01 00:08 | spe

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  PO dostalo nauczke i za ten blad zaplaci, jak SLD zaplacilo za utrate TV po sprawie Rywina. Samo SLD jest sekowane w telewizji publicznej od lat, teraz moze sie to zmieni. Za SLD stoi kilkanascie procent wyborcow, ktorzy tak samo placa/cili abonament. Poza tym jest to jedyna reprezentacja Polakow nieklerykalnych. Wiec stalo sie swietnie, mimo ze sam sojusz z PISem jest niesmaczny. ALE w tym przypadku rozumiem - ruch strategiczny.
 • 2009-08-01 01:35 | Adalbert

  Re: Platforma Owadów ma media korporacyjne

  Ta zachłanność Platformy się przejadła . Jeszcze daleka droga do równowagi na rynku medialnym.
 • 2009-08-01 08:08 | m^2

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  No cóż, lepszy wróbej w garści niż..., niż solenna obietnica, ktorej nikt nie zamierza nawet dotrzymywać.

  Pacta sunt servanda.

  Ja rozumiem, że red. Paradowska uważa (wraz z przywódcami PO), że dokola są sami idioci, których można dowolnie dlugo wodzić za nos w imię "szczytnych celów" i "wyższych racji", ale to założenie wydaje mi się być cokolwiek ryzykownym...

  Trzeba tu też dodać, że wg jednej z definicji polityka, to sztuka osiągania założonych celów. No to z nich są tacy politycy, jak z.... (tu takie - więcej - niedomowienie)

  Jeszcze niedawno Sojusz walczył z państwem PiS, obecnie dzielnie i z sukcesem wpisuje się w jego resztówki. Gdy jest interes do zrobienia, dlaczego go nie zrobić?

  A ja teraz zamieniam "Sojusz" na "PO" a "PIS" na "LPR" (w osobie min. Grada i prez. Farfała) i też brzmi pięknie. Tyle tylko, że nie zgadza się z tonem wypowiedzi Autorki...
 • 2009-08-01 08:37 | MW

  Można sobie myśleć co się chce, ale wg. mnie najbardziej profesjonalna i misyjna to była TV za prezesury Kwiatkowskiego. Tylko w naszym kraju nie wypada wyrazić opinię pozytywna, trzeba użyć inwektyw, przypisać złe intencje, wyciągnąć poglądy nie po linii, itd. Dyskusja merytoryczna - nie to nie dla nas, nudne, wymaga znajomości tematu, po prostu za trudne i jakie nieciekawe.
 • 2009-08-01 09:48 | @mario

  Od rana tak poważny wysiłek intelektualny komentatora może doprowadzić go do obstrukcji układu trawiennego. Jeśli zadaniem polityków ma być robienie deali a gawiedź na dodatek tym się zachwyca to lepiej jadać na sniadanko dobrze rozgotowane płatki owsiane a nie brać się za analizowanie zawartosci szamba
 • 2009-08-01 16:00 | Piotr

  Zgadzam się, że najbardziej profesjonalna telewizja była za Kwiatkowskiego ciekawe czemu pani redaktor Paradowska jest tak zaślepiona i nie jest w stanie przyznać, że winę ponosi PO wydaje mi się, że Tusk uznał, że może nie dotrzymywać obietnic, gdyż i tak SLD z strachju przed PIS poprze go to jest dowodem, że niczym się nie różni od Kaczyńskiego, który traktował tak samo LPR i samoobronę tymczasem jednak w przeciwieństwie do Giertycha i leppera, którzy zbyt późno zorientowali się w całej grze Napieralski się nie dał i pokazał PO, że albo będzie dotrzymywało obietnic albo fora z dwora są inni z którymi można negocjować. Zresztą PO w gruncie rzeczy nic się nie różni od PIS więc niewielka pociecha.
 • 2009-08-01 17:05 | wikonwi

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  Szanowna Pani Nino. A może Po jest na tyle sprytne że nic nierobjąc albo pozorując swoje działania doprowadzi innych rękoma do upadku mediów publicznych. Likwidacja jednego kanału i prywatyzacja reszty. To zdrowy pomysł lecz w obecnym kotle braci Kaczyńskich nie do zrealizowania. Kto ma media ten przegrywa wybory. Ostrzeżenie dla SLD , PIS zjada przystawki obojętnie czy to obiad czy kolacja. Pozdrawiam.
 • 2009-08-02 11:21 | Jerzy z O.

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  Jak zwykle kapitalny i lapidarny komentarz. Pani Janino, dałbym jednak spokój z powtarzaniem tej mantry "były nazista", "były faszysta". Cudaków wokół ciągle dostatek, nie każdy propagandowy przymiotnik wymyślony przez Gazetę Wyborczą jest trafny, a rzeczywista hekatomba z połowy XX wieku jest w ten sposób trywializowana.
 • 2009-08-02 16:06 | MAREK 2

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  OD LAT PŁACĘ ABONAMENT. NIESTETY!! CORAZ WIĘKSZE OBRZYDZENIE DO TYCH GIER, SYNEKUR I NICNIEROBIENIA ZA MOJE PIENIĄDZE. NAJLEPSZY MOMENT, ABY W KRYZYSIE SPRZEDAĆ W CAŁOŚCI TV PUBLICZNĄ, A ZA NIEMAŁE PIENIĄDZE TAM TOPIONE KUPIĆ "MISJĘ" U NADWCÓW KOMERCYJNYCH = ZROBIĄ TO LEPIEJ I TANIEJ! DAĆ KASĘ NA I PROGRAM POLSKIEGO RADIA - I STARCZY
 • 2009-08-02 18:11 | pssz

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  Uważam, że obecna sytuacja w mediach jest efektem świedomego działania Platformy. Bo też nowa sytuacja w mediach, na dłuższą metę jest korzystna dla platformy.
  Posiadanie tv nie pomaga wygrać wyborów, a newet chyba przeciwnie.

  Coś będzie nie tak w tv, 'to nie my to to koalicja PISeLD'.

  Wyborcy SLD otzymali sygnał: głosując na SLD głosujesz na PIS.

  Wyborcy PIS otrzymali sygnał, że ich, chrześcijańskie w teorii, ugrupowanie wejdzie w sojusz nawet z diabłem, byle się dopchać do stołków.
  Czyli chyba Platforma na tych przepychankach wygra.
 • 2009-08-02 19:30 | Hanish

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  szanowna Pani Redaktor . Bardzo Panią cenię i dlatego zadaję sobie pytanie co by Pani napisała gdyby stało się to samo ale z udziałem głównym PO . Przecież to by się niczym poza głównymi aktorami nie różniło . Czas pokazał iż żadne środowisko w Polsce nie potrafi zaproponować alternatywy . Chcemy ale nie potrafimy. za długo to trwa. Dajmy sobie spokój ,
  z tzw. misją . Ona jest jedna : fura , komóra i szmal .Nie oszukujmy się , jak do tej pory nie potrafilismy nic zrobić , to nagle oświecenie nie nastąpi. Może warto być pierwszym (?)
  krajem który da sobie czas i na chociażby na czas kreślony zrezygnuje z państwowej czyli Naszej telewizji. Od 20 lat dzięki dekoderom zachodnim z Niemiec oglądam cały świat i z powodu nieznajomości tzw. misji nie ponoszę żadnych strat wręcz odwrotnie.
  Krew mi się nie burzy , nie muszę czytać o liczbie pobierających wszystkie apanaże prezesów, gdzie liczba zawieszonych przekracza liczbę urzędujących . Nie muszę się dowiadywać ,że przy zwolnieniach trzeba wypłacić niebotycznie odszkodowania .
  Do tego te głupoty i robienie ze mnie , który płaci abonament wała , płacąc w przypadku
  odwołania jakiegoś przygłupa , kwoty 600 tys zł za " niepodejmowanie pracy u konkurencji".
  Jakiej konkurencji ( BBC , NBC czy TVN ) . Nie chcę za te głupoty , powszechnie tolerowane płacić . To obiecał premier . To premier po 2 latach jest odpowiedzialny za ten stan. To premierowi jest na rękę , żeby ten stan pozwolił mu się z obietnicy wycofać
 • 2009-08-04 20:24 | PIRS

  Re: PiS dało więcej, SLD sprzedał się drogo

  Gdyby to PO dogadało się w sprawie ustawy np. z PiSem, to wszyscy mowiliby o rozsądnym działaniu politykow. Ale skoro dogadało się SLD, wcześniej wystawione przez PO do wiatru, to zaraz mowi się że SLD sprzedał się itp.
  Podobnie jest z innymi ustawami: PO mogłoby dogadać się z SLD i przepchnąć ważne ustawy. Ale słyszymy że PiS stale w opozycji, prezydent na pasku PiS, więc nie da się rządzić poki PO nie będzie miało pełni władzy. Do kogo ta mowa?