Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wystawieni do wiatru

(4)
Duńczycy nie czekają na kryzys energetyczny, lecz się do niego przygotowują. Inwestują w siłownie wiatrowe i inne technologie, które mają ich uniezależnić zarówno od ropy naftowej, jak i elektrowni jądrowych.
 • 2009-08-01 18:37 | wikonwi

  Re: Wystawieni do wiatru

  No tak idea słuszna ele nie do końca. Jako Dania owszem może ograniczą emisję CO2, ale sąsiednie kraje pokrywając Duński defisyt sami zwiększają emisję dwutlenku Zeby wytwożyć enegję na ich potrzeby.Energetyka wiatrwa faktycznie nie ogranicza emisji CO2 ponieważ nawet kiedy kręcą się wiatraki to energetyka konwencionalna trzyma kotły w gorącej rezerwie tak aby w każdej chwili uzupełnić Duńskie braki. Enegetyka wiatrowa nie ogranicze emisji CO2 to jest ekologiczna fikcja. CO2 nie jest największym wrogim planety , ale pozostałe składniki procesów spalania (NOX- wielo tlenki azotu). Pseudo ekologiczna wojna nie zatrzyma naturalnych procesów planety a i tak wszystkie nośniki energii zostaną spelone do ostatniej kropelki. Tłumaczenie ludziom palcie słomę będziecie ekologiczni to bzdura bo w procesie spalania zawsze powstaje dwutlenek. Terroryzm ekolog€w jest wielki. Jeśli miałbym wyznaczeć kierunki energetyki to osobiście jestem zwolennikim elektrowni atomowych oraz nidopracowanej syntezy wodorowo tlenowej i tym podobnym wynalazkom które może się pojewją przd spaleniem ostatniej kropelki ropy .
 • 2009-08-10 19:59 | Krokodil

  Re: Wystawieni do wiatru

  także jestem zwolennikiem elektrowni jądrowych, ale miło popatrzeć, że Duńczykom udaje się bez nich obyć. Osobiście widziałem tą fermę wiatraków stojących w morzu przed Kopenhagą- robi ogromne wrażenie. Tam wiatraki stoją zresztą w całym kraju, w każdym niemal rancho czy wiosce, stoją na polach, stoją w wodach zatok. Nie wiem czy to może być wzór dla Polski ale im sie powiodło, mają zresztą silne wiatry zachodnie, z pobliskiego Atlantyku, więc cała ta technologia ma u nich sens. Chociaż w sumie to w dawnym NRD też wiatraki się kręcą, a to już nasza szerokość geograficzna.
 • 2009-10-07 18:36 | wiatrak

  Pracuję w serwisie elektrowni wiatrowych i zamarzyłem sobie, żeby postawić własną, Niestety "brak mocy przyłączeniowych" usłyszałem od operatora sieci (z uśmiechem na ustach).
 • 2010-03-13 16:30 | Marci

  Re:Wystawieni do wiatru

  Ciekawy artykuł ale bardzo powierzchowny