Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Panie na linie

(3)
Niemki, tak jak Polki, domagają się przywilejów dla kobiet w życiu publicznym. A w Niemczech już wiadomo, że sam parytet nie wystarczy.
 • 2009-08-05 06:24 | grzes2a

  Re: Panie na linie

  Rozmawiałem niedawno ze znajomą zajmującą kierownicze stanowisko w niemieckiej firmie. Według niej w Niemczech udział kobiet na podobnych stanowiskach jest naprawdę znikomy. Te co się wybiły, musiały udowodnić, że są bardziej "męskie" od mężczyzn. Potwierdziła również, że kobiety za te samą pracę co mężczyźni dostają mniejsze wynagrodzenie. Co więcej: niepracująca kobieta wciąż jest normą - co prawda podejrzewam, że głównym "winowajcą" nie jest tu tradycja, ale osławiony "socjal".

  Tak więc z Polską i polskimi kobietami nie jest jeszcze tak źle :)
  pozdrawiam
 • 2009-08-13 18:37 | orient

  Proponuję jeszcze jeden parytet. Parytet w umieraniu. Jeżeli w danym roczniku liczba umierających kobiet jest mniejsza od 40% to resztę brakującą do 40% należy dobić.
 • 2010-02-02 17:08 | kocio

  Re:Panie na linie

  Równouprawnienie nie istnieje. Na dowód tego powstają parytety. Kobiety w pewnym momencie przestają pracować i zarabiać, tylko dlatego że jako jedyne w związku mogą rodzić dzieci. To kobiety są meritum każdego gatunku. A człowiek jako istota myśląca potrafi to wykorzystać. A więc drodzy panowie, albo parytety albo rozmnażajcie się sami.