Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Tusk kocha sondaże?

(1)
2009-08-08 17:15 | Artur
Z niesmakiem przeczytałem w mojej ulubionej POLITYCE krótką myśl podpisaną przez Autora znacznikiem (DĄB.) pod powyższym tytułem, a zakończoną kąśliwym i niemądrym pytaniem: Może teraz przydałby się trzeci sondaż. Na przykład: czy sądzi Pan/Pani, że rząd działa według sondaży?
Chciałbym tu przypomnieć dziennikarskiej wysoko wykształconej elicie, że sama pisała i omawiała wielokroć postępowania rządów licznych europejskich państw, które szanując demokratyczne zasady i nadane im przez społeczeństwa mandaty do rządzenia państwem organizują częste referenda i zmuszają swych obywateli do głosowania na liczne i często zupełnie błahe pytania. Referenda są drogie i kłopotliwe dla obywateli, zmuszają bowiem do częstego udawania się do urn.
Ja uważam, iż rząd Pana premiera Donalda Tuska postępuje rozsądniej od tych rządów.
Sondaże są tańsze od referendów, są bardziej efektywne, bo dają szybciej odpowiedź na zadane pytania, są mniej kłopotliwe dla obywateli, w efekcie dają tę samą odpowiedź większościową na pytania co referenda.