Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Głos z sieci

(6)
Pisać i publikować w Internecie może dziś każdy. Z czym jednak muszą liczyć się autor, wydawca i czytelnik artykułów obywatelskich?
 • 2009-08-10 08:44 | kosmo

  Re: Głos z sieci

  Autor nie wspomniał o chyba największej ogólnoświatowej sieci mediów społecznych indymedia.org. Polski oddział to pl.indymedia.org .
  Sieć została założona przez antyglobalistów, artykuły może publikować każdy.
 • 2009-08-11 14:04 | Tomek Frak

  Re: Głos z sieci

  Eioba ma 447 tys. czytelników miesięcznie: http://www.wirtualnemedia.pl/article/2770064_Najpopularniejsze_witryny_tematyczne_w_maju_2009_r..htm . Tak więc nie wiem skąd autorka brała te dane.
 • 2009-08-11 15:50 | Agata Kloc

  Szanowny Panie Tomku Frak,

  dane takie otrzymałam od osoby odpowiedzialnej za portal Eioba. Poza tym, liczba real users nie jest tożsama z liczbą zarejestrowanych użytkowników.

  Agata Kloc
 • 2009-08-11 16:19 | Agata Kloc

  Nie wspomniałam o Inymedia, ponieważ to portal Ohmynews uznawany jest za "ojca" internetowego dziennikarstwa obywatelskiego. Ponadto, Indymedia nie przedstawia się jako 'portal dziennikarstwa obywatelskiego'. Jeśli chodzi o zagraniczne portale, zdecydowałam się przedstawić choćby w zarysie sytuację w jednym tylko kraju. Wybrałam Francję, by pokazać różne podejścia do dziennikarstwa obywatelskiego dwóch serwisów internetowych, które odnoszą duże sukcesy.

  Agata Kloc
 • 2009-08-11 17:17 | Tomek Frak

  Więc jaki sens porównywać oba te parametry? Tak samo ilość artykułów - niektóre z tych serwisów publikują krótkie przedruki z PAP'u, inne stawiają na dłuższe teksty użytkowników. Dane trzeba przedstawiać w sposób, który umożliwia ich porównanie. Infooko wcale nie jest dużym serwisem i o tym wszyscy wiedzą - wystarczy popatrzeć.
 • 2009-08-12 10:11 | Agata Kloc

  Po pierwsze, wcale nie porównywałam tych parametrów.

  Po drugie, w ogóle nie poruszyłam kwestii długości artykułów. Taka analiza zakrawałaby raczej na pracę naukową - ja takowej nie zamierzałam napisać.

  Po trzecie, na pewno nie wszyscy wiedzą, że serwis Infooko nie jest duży. Poza tym, nie wszyscy wiedzą, że taki portal w ogóle istnieje.

  Po czwarte, Pana argument, że "wystarczy popatrzeć", mnie nie przekonuje. Równie dobrze można by powiedzieć, że wystarczy skontaktować się z p. Andrzejem, z prof. Mrozowskim czy z Pascalem Riche.

  Agata Kloc