Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Demonstracja siły

(12)
Tym razem nie da się już udawać, że w Afganistanie jest spokojnie.
 • 2009-08-11 13:45 | Miś Yogi

  Demonstracja siły

  Czemu nie wprowadzą sprawdzonych metod wobec tych terrorystów.

  Uszczelnienie granic (druty, noktowizory, pola minowe)
  Jeżeli mimo tego będą ataki to:
  WERSJA NIEMIECKA: Za jednego naszego - jedna wioska pasztuńska
  WERSJA ROSYJSKA: ludność z regionu wymieniamy na inną (na przykład na gurków)
  WERSJA ANGIELSKA: Każdy złapany wraz z rodziną idzie do obozu koncentracyjnego

  Inaczej ten region zawsze będzie źródłem terrorystów i opium
 • 2009-08-11 18:58 | hetman

  Ponieważ staramy sie [na razie] przestrzegać Praw Człowieka [i konwencji Haskiej]. Oczywiście zawsze możemy przestac sie do nich stosowac, ale to bedzie zwyciestwo terrorystow [posmiertne ale zawsze]. Mozemy wybic ok 80% muzulmanow na swiecie [bo tak by to sie w koncu skonczylo] sami tracac nie wiecej niz 10-50 mln ludzi. Naprawde takiej wojny chesz?
 • 2009-08-11 20:13 | bob

  zalaczylem swoja opinie , ale cenzura puscila - sorry
 • 2009-08-11 20:42 | migacz

  Re: Demonstracja siły

  a jakie to jest, owo podejście do śmierci, które podzielał zabity żołnierz i autor notki? które ich pewnie łączyło? a to powtarzane: "pewnie", to prawdopodobnie, przypuszczalnie, czy bez wątpienia, ani chybi? albo to "ten teren wcale nie należy do niego". tzn. do kogo miałby ten teren należeć? do kogo?
  a poza tym banał, ckliwy banał, ckliwy narodowy banał. za darmo go wzięli, julek?
 • 2009-08-11 20:44 | Filip

  ..wersja racjonalna: za jednego naszego - jedna szkoła więcej dla pasztuńskich dzieci i jeden szpital więcej dla ofiar tej głupiej wojny
 • 2009-08-11 21:14 | xo

  Wracajcie

  Chłopcy - wracajcie do domu. Nie gińcie w czyjejś wojnie. Niech walczyć idą ci, którzy podejmuja takie decyzje w Waszym imieniu i na szalę kładą polską krew.
 • 2009-08-11 21:26 | kokpit

  Proponuję od razu zastosować kompleksowo wersje "N" "R" i "A" !!!
 • 2009-08-11 22:42 | danka

  Re: ta walka zupełnie zaniedbana propagandowo

  Niech ktoś mądry wyjaśni Polakom , co oni mają do roboty 10 tys. kilometrów od domu. Kto zadecydował o ich tam umieraniu ? Czy za pieniądze można kupić ludzką godność i ją podeptać jak podeptano etos Solidarności. Co złego zrobił Polakowi góral z tamtych gór ?
  Czy ci sami pasterze co się bronili przed interwencją sowiecką , teraz się bronią przed interwencją oligarchii bankowej ? Kto płaci za życie polskich żołnierzy i w jakiej walucie ? Czy trzeba sprzedawać Polską Miedź , aby zapłacić koszty polskiego udziału w tej wojnie .
  Niech te gaduły z Platformy , co tak gardłują w mediach spróbują Polakom to wytłumaczyć , bo wszyscy milczą na ten temat i Polak jak chochoł tańczy dalej.
  Niech premier Tusk wyłoży jasno te problemy w telewizji publicznej.
 • 2009-08-11 22:56 | werd

  Nie mozna wysylac polskich zolnierzy na akcje zaplanowana przez afganczykow.To samobojstwo!
 • 2009-08-12 02:30 | Maria

  @ danka
  A może politycy w przypływie męskości poinformują opinię publiczną, które z ich dzieci szykują się do boju, czy też jak dziecko Noblisty dostało inną bardziej pokojową synekurę w Brukseli. Czy zięć pana Tuska pakuje plecak i odwołano go z urlopu ?
  Wojsko polskie jest tylko do obrony własnych granic, takie jest jego szlachetne przeznaczenie i misja. Tak powinno być w każdym cywilizowanym kraju zarządzanym w sposób demokratyczny. Czy też postępuje się według zasady : "Wasale biednych krajów łączcie się w posłudze, aby elity poczuły się dowartościowane" .
 • 2009-08-13 01:24 | PGR Jackowo

  Re: Demonstracja siły

  Tak jak i w Iraku tak i w Afganistanie załatwiamy interesy USA. To są efekty wazeliniarskiej polityki naszych elit, o przepraszam naszej racji stanu!
  Tymczasem rząd PO zabrał dużą część budżetu MON i nie ma na nic kasy, cierpią na tym nasi żołnierze na misjach (brak Rosomaków, bezpilotowców, śmigłowców, samochodów klasy MRAP itd.) no ale wiadomo - racja stanu, wiarygodność przed najlepszym sojusznikiem itp. Czy ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy ?
 • 2009-12-28 10:34 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Demonstracja siły

  merykańskie czy żydowskie interesy.

  Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego.
  Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWETKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie :
  "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRUJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu...
  Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w najlepszych mediach oraz "think tankach".Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi...
  Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę."

  Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?!
  Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna:
  "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów."
  Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców :
  "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA."

  Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł.