Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lepiej późno niż nigdy

(3)
Andrzej Czuma doznał olśnienia: przekonał się, że łączenie w jednym ręku stanowiska szefa resortu sprawiedliwości ze stanowiskiem szefa prokuratury prowadzi do patologii.
 • 2009-08-11 20:42 | r

  Re: Lepiej późno niż nigdy

  Co z tego, że prokuratura uzyska niezależność, jak sądy po kolejnej nowelizacji USP będą trzymane za przysłowiową m..dę? Tu nie chodzi tylko o samo rozdzielenie funkcji. Potrzebna jest gruntowna reforma wymiaru sprawiedliwości. Sprawny i niezależny od polityków wymiar sprawiedliwości jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania państwa. Tyle że realizacja tego postulatu wymaga znacznego samoograniczenia ambicji wszelkiej maści polityków.
  Dzisiaj trudno uwierzyć, że wybrańcy narodu będą do tego zdolni.
 • 2009-08-11 22:17 | @mario

  Re: Lepiej późno niż nigdy

  Rozdzielenie funkcji prokuratora od ministra powinno być zabezpieczeniem na wypadek gdyby, nie daj Boze, nastały w przyszłości rządy "sprawiedliwości społecznej". Nikt bowiem tak jak ugrupowania bolszewickie (różowe i czarne) nie uwielbia zamordyzmu przy użyciu organów państwa w imie uszczęśliwiania ludu miast i wsi.
 • 2009-08-11 23:07 | Maria

  Re: Zbliża się czas wyborów, czyli nowych obiecanek ?

  To nie żadna iluminacja , tylko podpowiedź tych od PR. Trzeba próbować udawać , że cię coś robi ?