Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Siła sieci

(10)
Internauci kontra sadysta, który znęcał się nad kotem: potęga Internetu przemówiła do mnie z całą siłą.
 • 2009-08-12 13:20 | Kecaj

  Siła mamony

  Kosciol zajety jest robieniem kasy. Duzej KASY! Vide wielebny Rydzyk.
 • 2009-08-12 13:27 | longin

  Re: Siła szczucia

  Zaczelo sie tak ladnie a skonczylo jak zwykle - na szczuciu przeciwko Kosciolowi. Widac ze p.Wilczak nie czytuje np. felietonów ks.Isakowicza-Zaleskiego. Pieknie pisal on o zwierzetach z okazji smierci swojego przyjaciela - czworonoga. Ale czego tu oczekiwac od red.Wilczak - a moze jednak ktos wytropi red.Wilczak i da jej ten felieton do przeczytania. Juz slysze to gromkie "Eureka" red.Wilczak !
 • 2009-08-12 16:25 | gostz

  sie Pani "dziennikarka" zagalopowala z tymi refleksjami nad swoim zyciem...
 • 2009-08-12 17:08 | JSN

  Re: Siła sieci

  Pani Jagienko
  Sw. Franciszek nie był, niestety, Polakiem -ale to on powiedział o zwierzatkach: "bracia mniejsi". czyli autorytet jest - trzeba go tylko propagowac z ambony. Pewnie poganski obyczaj swiecenia autostrad. mostow itp jest bardziej opłacalny niz uświadamianie wiernych
 • 2009-08-13 01:49 | fox mulder

  ...ja tu nie widzę żadnego szczucie przeciw Kościołowi - jest rzeczowa uwaga o instytucji, mającej w 3,5 RP autorytet, więc powininna się siłą rzeczy poczuwać do pouczenia owieczek (baranów?)...
 • 2009-08-13 01:56 | Laurent

  Re: Siła sieci

  Ja dodam od siebie inną refleksję, zwłaszcza że ostatnio "Polityka" drąży temat anonimowości i poziomu dyskursu w sieci (patrz. artykuł "Ch@mowo"). Oczywiście pełne poparcie co do akcji internautów, zareagowali w sposób właściwy jeśli chodzi o tego 17-letniego sadystę . Na tym jednak ich pozytywna rola się kończy. Można zrozumieć oburzenie społeczności internautów, jednak mam wrażenie że są pewne granice. Nie będę tutaj cytował konkretnych fragmentów wypowiedzi które znalazły się na kilku forach, bo są to stwierdzenia szokujące. Kiedy niektórym internautom obrażanie matki chłopaka i jego samego było mało, rozpoczęli zmasowany atak na jego konto w serwisie społecznościowym nasza-klasa, wylewając kubeł pomyj również na osobę którą wzięli za jego rodzica (po co sprawdzać, tutaj na "ambitne" śledztwa nie było miejsca). Teraz nasuwa się pytanie: jaką wiarygodność mają komentarze ludzi poruszonych znęcaniem się nad tym zwierzęciem, do tego co owi "obrońcy" i tropiciele zastosowali w stosunku do tego chłopaka. Podsumowując: internauci wytropili i zgłosili gdzie trzeba ten szokujący film, jednak na tym ich chwalebna rola się kończy. Pozostałą część czasu poświęcili na zrobienie sobie dobrej zabawy kosztem bądź co bądź dziecka ze sporymi problemami. Znamiennie świadczy o tym przykład kiedy pewien forumowicz wyraził zniesmaczenie faktem iż atakuje się (rzekomą) matkę chłopaka na jej prywatnym profilu w serwisie społecznościowym, odpowiedź była prosta: "nie p!#!#!#, ważne, że jest zabawa E: ".
 • 2009-08-13 09:44 | jezier

  Re: Siła sieci

  od dręczenia zwierząt niedaleko do dręczenia ludzi - nie sądzę. Znam wielu ludzi którzy, zdaniem 'miastowych', dręczą zwierzęta - trudno nie być dręczycielem, gdy jest się hodowcą trzody. Nie sądzę jednak, by zajmowali się też nagminnie dręczeniem ludzi.
 • 2009-08-13 13:45 | x

  Zdziwiłbyś się, że tak. Tyle że robią to w zaciszu swoich domów bez świadków.
 • 2009-08-13 13:51 | xymox

  Uogólnianie jednej wypowiedzi na całą społeczność ciekawa praktyka. Z drugiej strony oburzamy się jak się o nas mówi że jesteśmy antysemitami albo złodziejami za kilka napisów na ścianach czy te samochody co to kradną Polacy w całej Europie. Z drugiej strony zaszczucie gnoja w internecie uważam za działanie bardzo pożyteczne i godne naśladowania - przy biernej postawie społeczności lokalnej i sądów pozwala poczuć ostracyzm na własnej skórze i ponieść konsekwencje swojego postępowania. Co do uwag pod adresem matki też bym nie płakał o ile nie były wulgarne czy poniżające - za wychowanie dzieci odpowiadają rodzice, a jak nie potrafią dzieci wychować to po co je mają? Szczególnie w ilościach hurtowych.
 • 2010-07-09 18:49 | ttt

  Re:Siła sieci

  Tak czy inaczej prawdą jest, że seryjni mordercy bardzo często zaczynają od znęcania się nad zwierzętami, więc to, co pani Wilczak pisze nie jest do końca przesadzone...
  Jest też różnica między ludźmi, którzy np. pracują w rzeźniach, a tymi, którzy ranią zwierzęta dla własnej przyjemności...