Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Macanki

(9)
Wdowie emerytury do likwidacji? Zadecyduje reakcja opinii publicznej.
 • 2009-08-13 15:44 | rita

  Re: Macanki

  Obiektywnie rzecz ujmując, to prawda. Są na tyle młode, że mogą pracować. Ale prawda jest również taka, że biura pracy w całej Polsce pełne są osób - kobiet i mężczyzn - po pięćdziesiątce, którym nikt nie zamierza dać jakiejkolwiek pracy. Nigdy! Mimo, że w wielu przypadkach są to ludzie wykształceni i posiadający doświadczenie zawodowe. Cóż dopiero mówić o kobietach, które nigdy nie pracowały, albo mają wieloletnią przerwę w pracy. Dlatego takie gadanie pana Mordasewicza, to czysta demagogia. On i ten cały jego Lewiatan potrafią tylko jątrzyć. Nastawiać jednych przeciwko drugim. Nie mają nic kostruktywnego do zaproponowania, a chcą mieć wpływ na rządzących. W Polsce od lat nie ma żadnej polityki społecznej. Kiedyś pewnie się to zemści.
 • 2009-08-13 16:00 | Bolo

  Re: Macanki

  Proponuję, żeby Stowarzyszenie Lewiatan wystąpiło do Sejmu z propozycją uchwalenia ustawy zobowiązującej do zatrudniania określonego wdów i osób w wieku powyżej 50 lat. Ciekawe jak zareagują przedsiębiorcy. Pozdrowieni dla członków Lewiatana.
 • 2009-08-13 16:08 | G

  Re: Macanki

  Ja z kolei się dziwię, że nikt do tej pory nie zareagował na stwierdzenie p. Mordasiewicza, że wdowy nie pracowały. Moim zdaniem one nie otrzymywały wynagrodzenia i stąd nie odprowadzały składek emerytalnych, rentowych itd. za pracę, którą wykonywały w domu. No chyba, że p. Mordasiewicz nie uważa zajmowania się domem za pracę.

  Nie rozumiem też rzekomej niesprawiedliwości otrzymywania przez wdowy rent po swoim mężu. Mąż odprowadzał składki przez cały okres swojej pracy, w tym samym czasie korzystał z pracy jaką jego żona wykonywała w domu, w związku z tym nie widzę żadnej niesprawiedliwości w fakcie, że żona dostaje rentę po śmierci męża. A jeżeli okazuje się, że kobiety, które wróciły do pracy mimo odchowania dzieci mają niższe emerytury to może problem nie jest z "wdowimi rentami", ale z systemem emerytalnym w Polsce i sposobem naliczania.

  O trudności znalezienia pracy w wieku lat 50 nawet mając doświadczenie zawodowe pisano nie raz, więc nie będę powtarzał przytaczanych argumentów.

  W ogóle tp pan Mordasiewicz ma ostatnio jakąś kiepską passę - najpierw likwidacja ulg dla bogatych studentów, teraz wdowy. Może czas na urlop?
 • 2009-08-14 07:09 | piotr17

  Re: Macanki

  Pan Mordasewicz w wywiadzie radiowej, dał receptę pracy dla kobiet po 50 .Dziećmi młodych bogatych rodziców opiekują się Ukrainki. Ukrainki won do swojej ojczyzny, a nasze wdowy po zabraniu rent marsz do opieki nad dziećmi rodzimych bogaczy-przecież skoro wychowały swoje dzieci to mają praktykę i doświadczenie. No proszę nasz geniusz i zbawca ocenia , że w ten sposób będzie dla doświadczonych wdów STO TYSIĘCY miejsc pracy. No a na wsi na pomorzu,czy Podkarpaciu to będą rozchwytywane luksus.MISTRZ sugeruje opiekę nad trójką dzieciaków informując, że zarobek pędzie wyższy od wdowiej renty.No to p.MORDASEWICZ to praca legalna To ZUS ponad 700 PLN podatek 19 %, - pytanie ile płacą rodzice za opiekę za jedno dziecko, aby doświadczona wdowa zapłaciła państwu i godnie zarobiła na wsi nie widzę problemu ,ale w Warszawie?Kompletny idiota.
 • 2009-08-15 07:59 | wołowa

  Re: Macanki

  To zwykłe kurewstwo , przecież renty ZUS wypłaca na podstawie umowy zawartej pomiędzy stronami , to jest umowa cywilno-prawna jeśli jedna ze stron ją wypowie to powinna wypłacić odszkodowanie zasądzone na drodze powództwa cywilnego .
  A nie można uzyskać odszkodowania bo rząd zmienia prawo i sądy odmawiają przyjmowania sprawy , a nawet jak przyjmą to wyrok jest na korzyść ZUS-u
  A do tego mam słówko do mordasiewicz
  ty się wreszcie weź do jakiejś pracy a nie tylko kombinujesz kogo tu jeszcze okraść
  Jesteś zwykłą świnią a nie uczciwym prawicowcem .
  Zapamiętaj durniu - umowa powinna być święta a ty nawołujesz do takiej zmiany prawa , aby okraść ludzi i aby nie mogli dochodzić swoich praw .
  Namawiasz do przestępstwa .
 • 2009-08-16 15:49 | norde

  Re: Macanki

  Nie użyję słów wulgarnych i nie chcę,Pan Mordasiewicz i jego stowarzyszenie to grupa ludożerców ,która marzy o tym by pracownicy najemni pracowali za darmo,a szczytem marzenia by jeszcze dopłacali do tej pracy nie pobierając żadnych świadczeń socjalnych.To ewidentny przykład jak bardzo ludzie tacy jak Mordasiewicz nie maja zielonego pojęcia o rynku pracy,bezrobociu i zwyczjnym okradaniu pracowników przez pracodawców.Trudno jest prowadzić dyskusję z kimś ,kto żyje na innej planecie.
 • 2009-08-16 16:56 | Marcin_M

  Re: Macanki

  Popieranie tego typu pomysłów jest zupełnym nieporozumieniem i jest dla mnie kolejnym dowodem rosnącego w naszym kraju egoizmu. Oto jeden ze związków reprezentujących pracodawców przejął się stanem finansów publicznych, wzruszające. Szkoda, że nie zaproponowali, iż sami są skłonni płacić wyższe podatki.
  Odebranie wdowom świadczeń po ich mężach byłoby wyrazem ogromnej niesprawiedliwości. Nie zapominajmy, iż państwo w tym przypadku nie daje jakiegoś świadczenia ale jedynie oddaje świadczenie, które należne było jej mężowi. A przecież jeśli i mąż i żona pracowali to oboje otrzymują emeryturę - na pewno więc mają w sumie więcej środków niż wdowa.
  Propozycja naprawdę godna politowania. Wstyd.
 • 2009-08-17 08:52 | divak2

  Re: Macanki

  Ale przecież napisano, że są górnicy, kolejarze, mundurowi i rolnicy - na nich da się więcej zaoszczędzić i jak mamy zabierać, to od nich należałoby zacząć. Jakoś nikt do tej pory nie maił odwago tego zrobić. To są jakieś jaja. Pan Mordasewicz boi się pewnie, że go górnicy albo rolnicy zatrzymają gdzieś na blokadzie i się z nim policzą. Ale wdowy to mu nie podskoczą.
 • 2009-08-17 19:34 | JM

  Re: Macanki

  Jestem zdziwiona poniższymi komentarzami, pokazują tylko, ze dobrze ze ktoś rozpoczął debatę na ten temat, może przybliży temat i kilka osób się nad nim zastanowi. Piszą państwo, że to niesprawiedliwe - ale czy sprawiedliwe jest, że kobiety, które też miały dzieci - i jeszcze w międzyczasie pracowały - będą dostawały niższe świadczenia? Lub że płacą za to młodsze rodziny z dziećmi, które pracując płacą wyższe składki? owszem, wsparcie tym kobietom jest niezbędne - ale dlaczego nie dopiero po ukończeniu wieku emerytalnego (własnej emerytury już nie wypracują)? Kobiety niezamężne nie mają takich możliwosci i musza sobie radzic. Problem jest złożony, ale dobrze, że ktoś problem poruszył, to jedno z wielu rozwiązań polityki społecznej, które wymaga zmiany. I proszę nie pisać, że górnicy i rolnicy - to TAKZE, ale nie ZAMIAST.