Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pomniki techniki

(2)
Mamy sporo muzeów, niestety mało znanych, w których można poznać dawne technologie i urządzenia produkcyjne. Wiele znajduje się w obiektach, które są świadectwem naszej tradycji industrialnej i przykładem piękna przemysłowej architektury.
 • 2009-08-15 05:27 | GRU13

  Re: Pomniki techniki

  Rozumiem, że objętość artykułu nie pozwala na szersze ujęcie tematu. Dlatego w komentarzu pozwolę sobie wspomnieć o rówieśniczce wieży Eiffla stojącej w Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” w Starachowicach. Ciekawe czy kiedykolwiek ruszy ponownie ?
  Takiej "zabawki" to chyba nie miałoby żadne muzeum.
 • 2009-08-17 11:37 | pawel

  W Skarżysku koło muzeum są ruiny pieca.
  zdjęcia tych i innych atrakcji są na http://jakiecudne.pl - prywatnej stronie o świętokrzyskim