Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kacza Rospuda

(6)
15 sierpnia ruszył sezon polowań na kaczki. Żądni wrażeń myśliwi skrzętnie wykorzystali pogodny weekend i tłumie wylegli w teren, kanonady zabrzmiały nad stawami, jeziorami i rzekami w całej Polsce.
 • 2009-08-18 10:44 | kleofas

  Re: Kacza Rospuda

  Skandal! Jeszzce Unia bedzie mi mowial, kiedy moge zabrac moja flinte i upolowac sobie kaczke do pyz i buraczkow!
 • 2009-08-18 18:51 | podatnik

  Nie, to my, Polacy chcemy ci zabronić zabijania zwierząt, bezmyślnego hobby. I wykorzystamy Unię, jako środek nacisku, bowiem miejscowa władza zwyczajnie nie działa. To smutne: polski rząd ma bardzo ograniczony wpływ na to, co się dzieje w kraju.
 • 2009-08-19 11:08 | sławek m.

  Nie tylko Unia. Każdy normalny człowiek powie ci, żebyś nie brał swojej"flinty" i nie strzelał do kaczek. Polecam ci przeczytanie "Egzekucja przy ksieżycu" - wywiad Joanny Podgórskiej z Zenonem Kruczyńskim - jest link. Bardzo dokładnie i dobitnie pokazuje sens, czy raczej bezsens myślistwa. A jak tak bardzo chcesz sobie postrzelać, to wytnij kaczke z tektury i idź na strzelnicę.
 • 2009-08-19 18:11 | momo

  Skandal , jak może prawo zabraniać MI zastrzelenia Kleofasa z mojego rewolweru ?!
  Za co ? Bo ma zupełnie inne zdanie niż JA ! A jak miał babę w ciąży , to nikt do nich nie strzelał !
 • 2009-08-19 21:54 | Z.O.

  Jakie ptaki o tej porze wyprowadzają lęgi? Chyba brojlery w kurnikach. Jestem bardzo często w plenerze. Zaczynają się odloty. Bociany sejmikują, żurawie trenują młode, kaczki są po pierzeniu. na wodzie nie ma młodych kokoszek, łysek, a młode łabędzie zmienią młododziane - szare upierzenie w przyszłym roku. Tak już mają. A co do myśliwych. zapamietaj sobie, że to dzięki nim mamy tak różnorodny świat dzikich zwierząt. Bo to oni, a nie ekolodzy, zwalczają kłusoli, dokarmiają zimą i chodują zagrożone wyginięciem gatunki.
 • 2012-08-22 12:21 | bioo

  Re:Kacza Rospuda

  to albo jesteś ślepy, albo Twój plener to park w mieście. ja dopiero co 4 dni temu widziałam perkoza na gnieździe. na wybrzeżu rybitwy siedzą na jajach lub już karmią młode. kaczki pierzą się jak łabędzie, w trakcie lęgów - co nie znaczy, że młode są na tyle silne żeby bez problemu uciec od myśliwych - no chyba ze chodzi o zabijanie młodych, bo łatwiej. i małe masz pojęcie o pierzeniu łabędzi - bo zanim młode straci szary kolor, mijają jakieś 3 lata (pierzenia). A co do tego że dzięki myśliwym mamy różnorodny świat - chyba jesteś jednym z nich. twoim zdaniem strzelanie do zagrożonych zwierzaków albo do tych pod ochroną to utrzymywanie różnorodności? natomiast zostawianie niektórych drapieżników samym sobie bo się nie opłaca na nie polować (nie zważając, że jest ich za dużo) to jest twoim zdaniem ich dobre działanie? myśliwi coś hodują? (naucz się ortografii a'propos) - dawno nie słyszałam bardziej bezczelnej i chorej opinii. poza psami na polowania nie hodują nic. a zwierzęta dokarmiają leśnicy. Idź do szkoly a nie pisz bzdury i nie mydl ludziom oczu. Pojęcia ci się mylą. To mysliwy jest obecnie kłusownikiem.