Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyprawy z krzyżem

(4)
Nie trzeba jechać do Ziemi Świętej czy na południe Europy, by wędrować śladami krzyżowców. Wystarczy wyruszyć na 500-kilometrowy szlak od Krosna Odrzańskiego aż po bramy zamku w Malborku.
 • 2009-08-19 14:08 | mim

  Re: Wyprawy z krzyżem

  król węgierski, który wypędził Krzyżaków to Andrzej II, a nie Aleksander II (?) ! Moze to drobiazg, ale powoduje, ze zaczynam z nieufnością przyglądać się przedstawionym w artykule faktom historycznym. mim
 • 2009-08-19 15:16 | Elisabeth

  do autora lub chochlika drukarskiego!

  Wspomniany w artykule król Węgier miał na imię Andrzej II.
 • 2009-08-19 19:28 | arturborat

  Re: Wyprawy z krzyżem

  Chciałbym odnieść się do wątku poświęconego Chwarszczanom i tamtejszej kaplicy templariuszy. Ponieważ mieszkam tuż obok niej, pozwolę sobie nie zgodzic się z twierdzeniami dr Kołosowskiego. Chwarszczany owszem, mogłyby błyszczeć na turystycznej mapie Polski. Nie pomoże jednka tej wiosce na pewno park kulturowy, którego dr Kołosowoski był głównym orędownikiem, a który to park z powodu jego m.in. niekompetencji doprowadził do paraliżu prawnego jakiejkolwiek działalności wokół tego zabytku. Z tabliczkami "teren prywatny" w pobliżu kaplicy wypada się po prostu pogodzić, bo taka jest struktura własnościowa tego terenu i nic tego nie zminei. A właściciele domów ze względu na sąsiedztwo zabytkowej średniowiecznej kaplicy mają prawo dbać o swoją prywatność. A właściwie są do tego zmuszeni. Bo mieszkanie obok miejsca odwiedzanego przez dziesiątki i i setki ludzi dziennie, wchodzących bez pytania na czyjś ogródek, wcale nie należy do przyjemności. Wokół kaplicy jest wystarczająco dużo miejsca należącego do gminy, aby fascynaci średniowecza mogli się tam wyżywac bez naruszania prywatnej własności. Dr Kołosowski ma niestety skłonność do robienia interesów czyimś kosztem i nie potrafi zrozumieć, że są ludzie, któzy nie chcą z bliskości zabytku czerpać jakichkolwiek zysków, ale po prostu spokojnie sobie mieszkać. Nie będę tutaj rozpisywał się w szczegółach o sytuacji w Chwarszcznach i absurdach, do jakich doprowadziło utworzenie wokół kaplicy templariuszy parku kulturowgo. Jeśli ktoś jest ciekaw, informacje znajdzie na stronie:
  http://www.preczzparkamikulturowymi.fora.pl/
  Pozdrawiam
  Artur
 • 2010-08-07 09:11 | Artur

  Re:Wyprawy z krzyżem

  Jako puenta do wątku artykułu poświęconego Chwarszczanom niech posłuży informacja, iż wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie Park Kulturowy Chwarszczany został zlikwidowany ze względu na rażące naruszenie prawa w związku z jego utworzeniemi funkcjonowaniem. Sentecnja wyroku z uzasadnieniem dostępna jest na stronie:

  http://www.preczzparkamikulturowymi.fora.pl/precz-z-parkami-kulturowymi,3/park-kulturowy-chwarszczany-zlikwidowany,16.html