Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Urok sportu

(1)
Sukcesy lekkoatletów: urok sprofesjonalizowanego do ostateczności sportu ciągle polega na nieprzewidywalnych zwycięstwach, a także przekraczaniu wyśrubowanych granic możliwości.
 • 2009-08-19 21:53 | voytazz

  Re: Urok sportu

  za tvn24.pl

  Pięcioro jamajskich biegaczy przewidzianych do startu w sztafetach 4x100 i 4x400 m, zostało usuniętych z ekipy i nie wystąpi w trwających w Berlinie lekkoatletycznych mistrzostwach świata. To efekt zamieszania, które wybuchło kilka dni przed rozpoczęciem imprezy.
  W organizmach pięciorga Jamajczyków stwierdzono obecność methylxanthinesu - substancji ułatwiającej wentylację płuc. Pierwotnie wykluczono ich z ekipy, ale następnie oczyszczono z zarzutów. Methylxanthines nie znajduje się na liście zakazanych substancji - argumetowano.
  (...)
  Wątpliwości jamajskiej federacji wzbudził prawdopodobnie fakt, że methylxanthines ma identyczną strukturę jak tuaminoheptan, który znajduje się na liście substancji zakazanych.
  Z jamajskiej ekipy wycofani zostali: medalista mistrzostw świata juniorów na 100 i 4x100 m Yohan Blake, Allodin Fothergill, brązowy medalista w sztafecie 4x400 m w MŚ-2005 w Helsinkach Lansford Spence i olimpijczyk z Pekinu Marvin Anderson, a także mistrzyni Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej z 2006 roku na 100 i 4x100 m Sheri-Ann Brooks.