Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nieudane obchody września

(13)
Pierwszego września, z okazji rocznicy wybuchu wojny, z nieudaną wizytą przyjedzie do Polski premier Władimir Putin.
 • 2009-08-20 13:27 | herbapol

  Re: Nieudane obchody września

  Wreszcie udana próba obchodów rocznicy wybuchu wojny,jeżeli opisany scenariusz się ziści.
  Panie Premierze,tak trzynać!Wymachiwanie szybelką niech Pan pozostawi innym,a jest ich wielu.Wiecznie wczorajsi masochiści nie sobie rozdrapują rany i rozliczają straty,a świat już dawno obrał kurs na pojednanie.I jest to jedynie słuszna droga,
 • 2009-08-20 14:36 | a

  Re: Nieudane obchody września

  Wymachiwanie szabelką rzeczywiście nie ma najmniejszego sensu, mam jednak nadzieję, że nie oznacza to w ogóle pominięcia faktu istnienia paktu Ribbentrop-Mołotow:). A jeśli chodzi o stosunek do wydarzeń 17 września 1939 po stronie rosyjskiej to i tak wielkiego wpływu na to nie mamy. Niemcy chcieli rozliczyc sie ze swoją przeszłością a Rosja jeszcze do tego momentu nie doszła.
 • 2009-08-20 15:35 | Adalbert

  Re: nie ma ani Trzeciej Rzeszy, ani ZSRR , ani II Rzeczpospolitej

  Państw które brały udział w tej wojnie już nie ma w Europie. Politycy , którzy reprezentują rządy tych nowych państw będą mówić o tym co było , a nie o tym o jest obecnie.
  O wojnach w Europie trzeba pamiętać i przed nimi ostrzegać, ponieważ oligarchia nie reprezentuje narodów europejskich tylko własne interesy globalne.
  Tak było w 1939 roku i tak jest obecnie. Demokracja korporacyjna, jaka jest obecnie w wielu krajach "cywilizowanych" jest tak samo podatna na wojnę , jak tamta "demokracja" sprzed 1939 roku. Obecna Polska pozbawiona suwerenności , ograbiona z narodowego majątku, będzie w przyszłości kąskiem łatwego łupu , za zgodą własnego narodu ogłupionego przez spindoktorów. Polska dzisiaj i Polska w roku 1939, to dwa zupełnie inne kraje.
 • 2009-08-20 17:50 | nemiroff

  Re: Nieudane obchody września

  Zgadzam się w całej pełni z Szacownymi rozmówcami , stosunki z Niemcami trzeba ułóżyć na nowo , ale dopiero po uzyskaniu od nich solennych przeprosin i odszkodowań za krzywdy jakie nas spotkały z ich strony od czasów Margrabiego Wichmanna to samo tyczy się Rosji , Szwedów , Austryjaków , Czechów i wogole od każdego który ma na sobie POLSKA KREW . My zas będziemy cały czas biadolić jak to nam jest żle , szukać winnych w całej europie - to nasza cecha i winniśmy byc z niej dumni .
 • 2009-08-20 23:49 | xo

  Re: Nieudane obchody września

  Taki słabeusz jak Polska może jeszcze o cokolwiek się kłócić ? Czy 19 lat "niepodległości" ( za wyjątkiem lokajowania USA) to mało, aby coś zmienić ? Bo zmienia się niewiele, a przynajmnniej zmienia się nie przy naszym udziale. Widać p. Semka żyje mitologią polską i innymi konfabulacjami. Strzezmy się takich ludzi !
 • 2009-08-21 00:28 | George

  Re: Nieudane obchody września

  Brawo Panie redaktorze, w zupelnosci sie z Panem zgadzam, takie wystepy jak w Tbilisi czy ciagle wypominanie sasiadom ich grzechow prowdza do niczego swiadcza tylko o braku zdrowego rozsadku i tyle
 • 2009-08-21 04:55 | kama

  Re: Nieudane obchody września?

  Czuje te ironie lecz jest mi przykro. Znajda sie tacy co wezma to doslownie.
  Poczytajcie inne blogi i komentarze. Rece opadaja...
  Jak dlugo my, Polacy, bedziemy jak ten 108-letni dziadek walacy lyzka po glowie swa 104-letnia malzonke i wykrzykujacy:
  - Szlak mnie trafia, gdy pomysle, ze cie wzialem nie-dziewica!
  Tak, tak, historia to wazna rzecz...
 • 2009-08-21 10:22 | john rush

  Re: Nieudane obchody września

  Czas najwyzszy zajac sie przyszloscia. Polska polityka zagraniczna jest beznadziejna. Te ciagle pokazywanie sie w roli ofiary jest standaliczne. To wstyd ! Czas wymienic Sikorskiego, Tuska, Kaczora i caly rzad. Polska ma rowniez wiele grzechow na suminiu.

  Czego the glupie rzady domagaja sie od obecnych pokolen niemcow i rosjan. Gdzie tu jest logika?


  Obecnie Polska jest sklocona z sasiadami tak jak w 1939. Handel miedzy EU i Rosja rozwija sie dramatycznie. Niedawno Niemcy i Rosja postanowily zainwestowac kilka billionow Euro w poprawe transportu miedzy obu krajami. W komunikacie nawet nie wspomniano o Polsce !!! Z warcholem nie ma o czym rozmawiac.
 • 2009-08-21 15:23 | kociewiak

  Re: Nieudane obchody września

  Pan Kaczynski i jego ugrupowanie umie przepowiadac pogode kiedy pada deszcz to wina
  PO i Tuska a kiedy swieci slonce to uklony dla prezesa PIS .Przypomina to uwielbienia dla
  guru , i nie omylnosci papieza.
 • 2009-08-21 23:17 | wikonwi

  Re: Nieudane obchody września

  Szowinizm 4 RP polityka historyczna to mit populistyczny grający na emocjach tych niezadowolonych którym się nie udało w transformacii ale wszystkim udać się nie musi taki jest los historyczny Ciągłe rozdrapywanie ran powoduje większy ból i większą ranę.Niemcy i Rosja w czasie drugiej wojny światowej dały sobie porządnie w kość ale po latach potrafiły znaleźć wspólny język i myśleć o przyszłości tylko my siedzimy w zapierdziałym zaścianku Europy
  Brawo HERBAPOL
  PS>pOROZUMIENIE ENERGETYCZNE TYCH DWU KRAJÓW my też byliśmy do tego zapraszani co poniektórzy już zapomnieli ale poco się z byłymi okupantami dogadywać a teraz trzęś portkami że ktoś nie podpisze z nami umowy Ja przy takim klimacie też bym nie podpisał.
 • 2009-08-22 03:04 | pilka

  Pan Widacki wspomina jak ongis byl ambasadorem na Litwie.Znaleziono tam polskie groby i przyszla dyrektywa by"uderzyl"w ichnie czynniki rzadowe w celu odremontowania zrobienia "pompy" etc.Poniewaz znaleziono rowniez groby poniemieckie postanowil namowic niemcow do wspolpracy wiadomo razem razniej.Ambasador niemiecki zbyl sprawe krotko.Od grobow sa historycy i organizacje poza rzadowe ja tu jestem od robienia polityki na dzis i na przyszlosc.Jak mawial Kargul madrego warto posluchac.
 • 2009-08-22 17:17 | Monteskiusz

  Re: Nieudane obchody września

  Wiem czego bym nie chciał, podczas obchodów kolejnej roczniczy wybuchu II wojny: okazywania byłym agresorom swoich przewag moralnych, oczekiwania nieustannych przeprosin(przepraszać można kogoś za spowodowanie nieumyślnej krzywdy), przedstawiania nas Polaków jako niedołęgów niepotrafiących się do dzisiejszego dnia oswobodzić z traumy wojennej i powojennej. Co do Niemców, to oni swoją lekcję odrobili i mają świadomość katastrofy jaką wywołali swoimi działaniami wojennymi. Nie chcę, a nawet mnie to obraża, jeśli mieliby mnie ciągle przepraszać za swoje przewiny. Przede wszystkim powinni przekazywać swoim młodym pokoleniom prawdę i fakty historyczne dotyczące bestialstwa Niemców w prowadzonej wojnie z bezmała całym światem. Jeśli będą to czynić, będą dla nas i innych warygodni. Rosjanie natomiast potrzebują sporo czasu, ażeby spojrzeć na swoją rolę wobec Polski krytycznie i nic na to się nieporadzi skoro tak chcą. Nikt się tam specjalnie nie pali do ujawniania wszystkich podłości, jakie wyrządzili sobie i innym narodom, ponieważ wszyscy byli w to zamieszani tzn. trudno by było znaleźć rodzinę w której ktoś na kogoś przynajmniej nie doniósł. Od naszego premiera i prezydenta oczekuję powadzenie polityki interesów, a nie wytykania zbrodni popełnionej na moim dziadku(Mauthausen), przez przodków naszych sąsiadów odwiedzających nasz kraj.
 • 2009-08-24 15:39 | ggg

  Re: Nieudane obchody września

  Faktycznie jak Rosja stwierdzi, że wojna wywołana została przez Niemców i Polaków opluwając nas przy tym - nic to - to tylko deszcz - wielcy Europejczycy z Forum - zobaczcie dumę Francuzów, Niemców, Włochów i ich walkę o "swoją prawdę historyczną" - my nie mamy nic do gadania - siedźmy cicho i cieszmy się, że jesteśmy w Europie - tyle nam wolno