Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wróżenie z Atlantyku

(1)
W Internecie można oglądać tzw. numeryczne prognozy pogody przygotowywane przez maszyny. Czy któregoś dnia zastąpią one synoptyków?
  • 2009-08-25 10:14 | Robert

    Re: Wróżenie z Atlantyku

    Dla mnie i chyba wielu innych najważniejsza jest informacja o opadach i spodziewanym zachmurzeniu. Często korzystam z modelu UM opracowywanym przez ICM i bardzo rzadko się zawodzę na tych prognozach. Wręcz zaskakują swą dokładnością. Wadą jest krótki okres prognozy (2 doby). Model COAMPS częściej "zawodzi" ale może to wynikać z większej siatki. Warto czytać zamieszczane w ICM komentarze synoptyków. Tłumaczą oni bardzo wnikliwie zjawiska pogodowe. Tego nie usłyszymy w TV.