Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Hiszpanka była Amerykanką

(4)
Niby zwykła grypa, ale na początku XX w. pojawiła się niczym jeździec apokalipsy, siejąc spustoszenie porównywalne jedynie do epidemii dżumy z połowy XIV w. Amerykański wirusolog Jeffrey Taufenberger nazwał hiszpankę „nigdy nieosądzonym masowym mordercą”.
 • 2009-08-25 11:57 | sceptyk

  Re: Hiszpanka była Amerykanką

  hiszpanka czy amerykanka jak zwał tak zwał uczyniła spustoszenie na terenach Galicji. Śmiertelność była tak duża,że nieliczna ilość w miarę zdrowych miała poważne problemy z grzebaniem zmarłych. Na cmentarze zostały wydzielone odległe od wiosek miejsca,gdzie spoczęli bezimiennie.Znane mi były jednak osoby które przeżywszy hiszpankę nigdy lub prawie nigdy nie zapadały na grypę i dożyły sędziwego wieku powyżej 90 lat.Czyżby osiągnęły takie uodpornienie?
 • 2009-08-25 18:09 | pk

  Niektórzy są poprostu odporni, kwestia genów.
 • 2009-09-01 16:51 | Prawda

  Re: Hiszpanka była Amerykanką

  Pandemia grypy w latach 1918-1919 i masowe szczepienia

  Opublikował/a Waldek1984 w dniu 31 sierpień 2009

  Flu pandemicMówi się o niej, że w roku 1918 spowodowała śmierć 100 milionów ludzi na całym świecie. Powodem grypy miał być zmutowany wirus. Uznaje się ją za najstraszniejszą międzynarodową pandemie zeszłego wieku. Ma być dowodem, że w każdej chwili nowa śmiercionośna mutacja może spowodować miliony zgonów.

  Źródła historyczne mówią jednak coś innego:

  1. Grypa ‘Hiszpanka’ nie była zaraźliwa: podczas badań w Bostonie i San Francisco jesienią 1918r. mimo wszelkich starań żadna z osób badanych nie zaraziła się.

  2. Zupełnie nie wiadomo, z którego regionu pochodziła pandemia, doniesienia które znamy to niepotwierdzone informacje, według których pandemia powinna była znaleźć swój początek na paru kontynentach jednocześnie.

  3. Nie ma dowodów na związek pomiędzy poszczególnymi lokalnymi wybuchami.

  4. Przebieg choroby i symptomy były bardzo zróżnicowane.

  5. Do tej pory nikt nie może wytłumaczyć, dlaczego w pierwszej kolejności chorowali zdrowi młodzi, dorośli ludzie, a nie osłabieni i starsi – tak jak zazwyczaj się myśli.

  6. Podczas gdy w dzisiejszych czasach uważa się, że Hiszpanka była spowodowana wirusem grypy, to w roku 1918 masowo szczepiono na bakterie (Haemophilus influenzae) – ponoć z wielkim sukcesem.

  7. Dużo osób widziało związek pomiędzy masowymi szczepieniami (szczególnie na ospę i tyfus) w tamtych czasach, a występującymi bezpośrednio potem falami chorób. Według świadków wydarzeń chorowali jedynie zaszczepieni.

  8. Historycy dziwią się dzisiaj, że o okolicznościach Hiszpanki mniej lub bardziej się milczy w publikacjach lekarzy tamtego czasu.

  9. Do dziś nie mówi się o masowych szczepieniach odbywających się w tamtym czasie (m.i. na grypę), nikt nie bada możliwego związku z Hiszpanką.

  Źródło: Waldek1984.wordpress.com
 • 2009-09-02 03:08 | Newking

  Re: Hiszpanka była Amerykanką

  Może to się komuś przydać jak zachoruje na grypę - firmy farmaceutyczne które to zresztą
  edukują lekarzy ukrywają sposób zarażenia się grypą. W telewizji widzimy lekarzy
  pielęgniarki z maskami na twarzy, ale grypa zaraża przez uszy!!! Udowodnił to prze drugą
  wojną światową niemiecki doktor ale został wyśmiany przez firmy farmaceutyczne i
  zniszczony zawodowo! Najskuteczniejszy lekarstwem na grypę jaki ja sam stosuje to woda
  utleniona 3% którą to wlewamy do otworów usznych w momencie poczucia pierwszych objawów
  grypy/przeziębienia. Jeżeli mamy grypę nastąpi gwałtowne zburzenie się wody utlenionej.
  Czekamy, aż nie będziemy słyszeć burzącej się wody. to może czasem trwać 10 - 15 minut.
  Bądźcie cierpliwi - na następny dzień jeśli objawy nie ustąpią powtórzyć. Koszt kuracji -
  ok. 2 zł (koszt butelki z wodą utlenioną, która starczyć może na rok) Metoda bezpieczna
  dla niemowląt!!! Spróbujcie, ale jeśli nie wierzycie kupujcie lekarstwa