Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po wakacjach. Sejm: reaktywacja

(2)
Dzisiaj koniec wakacji w Sejmie. Na pierwszym posiedzeniu opozycja od razu ruszy do ataku. W stronę premiera padną m.in. pytania o prywatyzację stoczni i sytuację w armii.
  • 2009-08-26 02:03 | Czesław

    Sejm musi się utożsamić z narodem, a nie z interesem bankierów

    Polski Sejm od wielu lat kojarzy się nam się z Sejmem rozbiorowym, podpisującym zgodę na warunki dyktowane przez silnieszych sąsiadów. Jak tak dalej będzie, to po paru latach Polska okaże się folwarkiem, którego mieszkańcy płacą procenty globalnemu właścicielowi od długów wziętych przez nierozgarnięte elity. To przypomina do złudzenia Amerykę , którego klasa średnia , spłaca tylko długi zaciągnięte na dom, samochód , naukę dzieci, czy pobyt w szpitalu. Wszystko jest własnością banku. Tak wygląda w praktyce korporacyjny kapitalizm. Tylko w Ameryce, banki są amerykańskie, a więc zyski tego typu polityki zostają w Ameryce. W Polsce 85 procent banków jest obca, więc zyski będą wypływały jak krew z upolowanego zwierzaka. Jeżeli nie zahamuje się tego haniebnego procederu, to cała grupa krajów które przeszły tak zwaną 'transformację" okaże się dobrowolnymi koloniami obcych bankierów, którzy nie pozwolą niewolnikom zdechnąć , ale również nie pozwola się im rozwijać. Tym ma się zająć polski Sejm, jeżeli ma odrobinę honoru i czuje się reprezentantem narodu polskiego.
  • 2009-08-26 10:29 | podatnik

    Czesławie drogi, ale to myśmy sami wszystko sprzedali obcemu kapitałowi, bośmy nie wiedzieli co z tym zrobić i konstruowaliśmy sobie republikę kolesiów. A kolesiów trzeba utrzymać. Kolesiami okazali się rolnicy, górnicy, stoczniowcy i kolejarze, kolesiami zasiedlono tysiące urzędów i niepotrzebne powiaty... To wszystko kosztuje. A więc wrzuciliśmy na kark pracującej reszcie takie podatki, że połowa uciekła. Nie było wyjścia: sprzedawać i pożyczać. To nikt obcy tak nas nie urządził. To my sami! Jaruzelski zrobił Polsce wredny kawał oddając władzę nieprzygotowanym solidarnościowcom. Ci zaś mieli takie pojęcie o władzy jak ten Kozak doński, kiedy go spytano, co by zrobił, gdyby został carem. "Ukrałby sto rubliej i utik" (uciekł) - odpowiedział indagowany. Póki nie oddamy władzy profesorom a będziemy polegać na populistach w rodzaju PIS czy PO, zawsze będzie biednie i głupio - Gowin dowodem.