Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tarcza i tak by nie działała

(18)
Najnowsze sygnały płynące z USA zdają się przekreślać szanse na budowę tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach. Czy to powód, aby się martwić – zapytaliśmy Philipe E. Coyle’a, uważanego za jednego z najwybitniejszych analityków wojskowych.
 • 2009-08-27 14:35 | zorro

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  Juz w Maju (czy Kwietniu) kiedy po wizycie Obamy w Pradze Czesi rozebrali plot wokol dzialki na ktorej mieli budowac radar bylo oczywiste ze tarczy nie bedzie.
  Przytaczane w artykule argumenty dlaczego toto nie moglo dzialac nie sa nowe.
  Rozmieszczenie radaru w poludniowej Rosji chyba jednak nie wchodzi w rachube bo USA beda sie staraly dogadac z Iranem (w sumie wczesniej czy pozniej Ajatollachowie straca wladze i wtedy bedzie to znowu ceniony sojusznik w regionie) a radar psul by stosunki bo nikt nie lubi jak sie na niego caly czas gapic :).
 • 2009-08-27 15:15 | greg

  i bardzo dobrze takie inwestycje są nie mile widziane. Jeżeli Polacy maja nadstawiać swoja "skórę" to za siebie a nie innych. Zrozummy raz jedna rzecz,każdy odpowiada za siebie. Tarcza Polsce jest niepotrzebna i niemile widziana we wszystkich kierunkach i stronach świata.[cytat]
  bardzo dobrze takie inwestycje są nie mile widziane. Jeżeli Polacy maja nadstawiać
  [/cytat]
 • 2009-08-27 15:52 | JSN

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  Jest to kompromitacja polskiego rządu i PiS-u. Kto wyciagnie konsekwencje za bezmyślne poddanie sie amerykańskim propozycjom?
 • 2009-08-27 16:09 | Joe

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  A jednak jest nadzieja! Jak widać nie wszyscy w USA są pokręceni i podporządkowani antydemokratycznemu kapitałowi. Skoro p. Coyle zdołał zachować trzeźwość umysłu oraz niezależny osąd w tym oceanie propagandy, to jest nadzieja, takich jak on jest tam więcej, a to oznacza, że grupa amerykańskich (no powiedzmy, że amerykańskich) lobbystów wojennych, taka GTW (grupa trzymająca wojny) przerżnie kiedyś z kretesem, oby jak najszybciej.
 • 2009-08-27 16:38 | john rush

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  Bardzo rozsadna decyzja rzadu USA. A Polska potrzebuje spokoj i pokoj z saisdami o czym Polski rzad wydaje sie nie wie.
 • 2009-08-27 16:39 | Bejotka

  Żeby jeszcze nie wszyscy w FR byli pokręceni i podporządkowani antydemokratycznemu rządowi...
 • 2009-08-27 16:42 | danka

  Re: Tarcza neokonserwtystów ?

  Nowa administracja ma inne poglądy , więc jednak działa demokracja amerykańska. Tarcza to pomysł neokonserwatystów, którzy mieli w Polsce rzecznika ich polityki , członka fundacji Enterprise , ministra Sikorskiego.
  Czy to jest dobrze , czy źle, to się okaże w przyszłości.
 • 2009-08-27 18:44 | werszcz

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  A nie mówilem?
  Pragmatycy jednak nie wymarli i to cieszy i daje nadzieje na dobra przyszlosc.
  Mimo tej dobrej wiadomosci, pozostaje jeszcze duzo do uprzatniecia po Bushu.
  Obama mimo postekiwan swoich przeciwników, a w Polsce ich mnogo, swoje
  robi i robi to dobrze.
  Pozdrawiam
 • 2009-08-27 22:32 | wikonwi

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  Wielki przyjaciel Polski Z.Brzeziński ostrzegał polaków przed beznadziejną polityką Busha ale wbrew temu wielki patriota polski Lech Kaczyński z rusofobiczną fobią bez mydła wkomponował się w tą obłędną politykę. Polecałbym Leszkowi powtórne wysłanie poobijanej pani fotygantki z misją specjalną do Ameryki.
 • 2009-08-27 23:26 | wikonwi

  Chciałbym przypomnieć szanownej dance że to pan prezypisowiec wysyłał z tajną misją poobijaną panią Fatygę do Ameryki.
 • 2009-08-28 03:01 | danka

  @wikonwi
  Chciałabym przypomnieć szanownemu "wikonwi", że min.Sikorski był ministrem w rządzie PiS i w poprzednich rządach piastował różne funkcje . To jest uniwersalny minister , którego Tusk przyjął na tych samych zasadach , na których przyjmowali go poprzednicy z różnych opcji politycznych. Czy to jest polityk renesansowy , czy neokonserwatywny ?
 • 2009-08-28 09:43 | wiehu

  Tarcza i tak by nie działała

  To temat dla wojskowych a nie dla cywilów i nie wiem czym się oni tak pasjonują skoro nawet nie wiedzą o co chodzi .

  Łącznie ze mną .. :-)
 • 2009-08-28 16:48 | jerry11

  Nie ma co plakac... a poza tym - wielka naiwnoscia niektorych politykow w Polsce bylo uznawanie "tarczy" za ewentualny straszak przeciwko Rosji!
 • 2009-08-29 12:12 | Ewiak Ryszard

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  Rosjanie i Amerykanie nie są szczerzy wobec siebie. Jedni i drudzy przygotowują się do konfrontacji. Biblia zapowiada: "W czasie wyznaczonym [król północy = Rosja] powróci z powrotem [odzyska utracone wpływy, garnizony rosyjskie znów stacjonować będą poza granicami kraju] i wkroczy na południe [wiele wskazuje, że będzie to Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [triumfu, jak w 1945 (możliwe też, że chodzi tu o wojnę w 1921)] i jak później [w 2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód], i będzie poniżony i zawróci" (Daniela 11:29,30a).

  Obecny pogłębiający się kryzys finansowy nie jest dziełem przypadku. Umożliwia Rosji odzyskanie wpływów w wielu regionach. Logika też wskazuje, że jeżeli Niebo zaplanowało powrót Rosji na wielką skalę, nieuchronny będzie rozpad Unii Europejskiej. Możliwy jest też rozpad NATO. Gruzinów zapewne nawet największy kryzys nie skłoni do nawiązania przyjaznych stosunków z Rosją. Abchazja i Osetia Południowa to niezwykle niebezpieczny punkt zapalny. Mieszkańcy tych regionów już wiele lat temu mówili, że tu rozpocznie się III wojna światowa i chyba się nie mylili. Jezus zapowiadał, że powstanie naród przeciw narodowi, a potem... (Mateusza 24:7).
 • 2009-08-31 07:40 | STANISŁAW DROZDOWSKI

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  SCHEMAT DZIAŁANIA TARCZY JEST PRZEDSTAWIONY TAK , JA BY ZIEMIA KRĘCIŁA ODWROTNIE JAK SIĘ KRĘCI.POWINIEN BYĆ WG. WSPÓŁRZĘDNYCH GEOGRAFICZNYCH TAKICH JAK UCZY SIĘ W POLSCE - WTEDY BĘDĄ ZROZUMIAŁE. A KOMENTARZE (PRAWIE WSZYSTKIE ) PISALI NAWIEDZENI LUB NIEUKI.

  dane adresowe tylko dla wiadomości redakcji
 • 2009-09-03 23:22 | PIRS

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  Taki ciekawy wywiad a Wy go nie daliście w wersji papierowej. Dlaczego?
 • 2009-09-05 08:55 | azet

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  Nie dajmy się czarować politykom i nie wierzmy w ŻADNE tarcze obronne, NATO, misje wojskowe, itd, itp. Przemysł zbrojeniowy ta największa potęga ekonomiczna świata i w Rosji, i w USA, i w Chinach, i w innych krajach, stale MUSI “sojusznikom” coś wcisnąć. Kiedy ONI stworzą nową broń natychmiast uruchamiają: konflikty, wojenki, a to w Gruzji, Afryce, Pakistanie, Afganistanie, Iraku… Straszą naiwnych i wciskają stary sprzęt, który staje się im zbędny: wylatane F16, jakieś rakietki, karabiny, czołgi, itd. Oni odpowiadają za nasz strach, Oni go “nakręcają”, Oni tworzą konflikty lokalne.
  Tam zużywa się starą broń i znowu będzie można w nieskończoność produkować nową. To cała tajemnica tych rządów, które od lat nauczyły się “wciskać ten kit” wszystkim bezmyślnym politykom, prezydentom i co mnie najbardziej boli - dziennikarzom! Czy Ktoś mądry nie może na tę machinę spojrzeć z góry , bez podniecania się jakimiś super celnymi karabinami, niezniszczalnymi tankami, niewidzialnymi samolotami. To i tak służy zabijaniu. A biedne kraje, wciągane w takie spółki jak NATO płacą haracz za “bezpieczeństwo” za jakieś 5 rakietek i 20 samolotów. Przeciwko komu? Ci wielcy i tak by nas zgnietli, ci mali są za mali… Czy nie lepiej wydać te pieniądze na brygady antyterrorystyczne, na sprawną policję? I jeszcze sporo pieniędzy dostałby nasz biedny budżet na padająca służbę zdrowia, szkolnictwo, itd. Ale ta “zabawa” jest jak z lalką Barbie. Producenci dawaliby ją i za dolara, bo wiedzą, że trzeba potem kupować jej stroje, mieszkanka, autka, przyjaciół. I zarobek idzie w setki dolarów. Mamy Barbie NATO i marne F16, przymierzamy się do tarczy (czyt. - pokrywki z garnka), i będzie dalej, i dalej póki przemysł zbrojeniowy będzie wybierał prezydentów, cesarzy, rządy. Na szczęście my - SPOŁECZEŃSTWO już to widzimy i nie jesteśmy tak naiwni jak myślą o nas politycy. Polecam temat do refleksji i film ,,Pan życia i śmierci” z Nicholasem Cage (,,Lord of war”) z 2005 r., a także książkę „Nazywam się Zacharski, Marian Zacharski”…
 • 2009-09-07 12:27 | marekk

  Re: Tarcza i tak by nie działała

  Nie rozumiem,po co wybieramy takich ludzi do władz,dla których wojenka jest całym życiem.Pan minister Sikorski powinien pamiętać ile nas kosztowała walka o pokój ,bo sam uciekł od tej walki na prawdziwą wojnę w Afganistanie.Jeżeli tak to lubi to niech zostanie ambasadorem w Afganistanie,ale przestanie nas wciągać do wojny.Marek K.