Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Klęska polskiej piłki

(4)
Wakacje jeszcze się nie skończyły, a cztery polskie kluby piłkarskie już pożegnały się z rozgrywkami europejskimi. Klapa totalna, bez precedensu w najnowszej historii naszego futbolu.
 • 2009-08-28 14:50 | adamo33

  Re: Klęska polskiej piłki

  Panie Redaktorze,
  Nie do końca się z Panem zgadzam. Owszem trzeba zatrudniać trenerów pokroju Franciszka Smudy. Tyle, że tacy trenerzy muszą mieć z kim pracować. Czyli powinni trenować piłkarzy, którzy posiadają w miarę dobre umiejętności. A z nazwijmy to jakością naszych futbolistów bywa różnie. Gdy patrzę na polskich graczy, to mam niejakie obawy, że zatrudnienie w polskich klubach trenerów pokroju np. A. Fergussona nie pomoże.
  Moim zdaniem nie można zaniedbywać piłki młodzieżowej. I tam trzeba kierować trenerów mających korzenie, o których Pan pisał. Wtedy jest szansa, że nasi zawodnicy nabędą nie tylko odpowiednie umiejętności czysto piłkarskie, ale będą też mentalnie przygotowani do gry na międzynarodowym poziomie. Tak, żeby nie powtórzyła się z sytuacja z MŚ 2006 (mecz Polska-Ekwador), gdy jedynym piłkarzem grającym na 100% do samego końca był "Ebi" Smolarek - wychowanek Feyenordu Rotterdam.
 • 2009-08-29 01:11 | Artur

  Panie Adamo33,

  Dlaczego naciaga pan fakty dla wsparcia swej calkiem slusznej tezy? W meczu z Ekwadorem dobrze spisali sie zmiennicy: Brozek i Jelen (slupek, poprzeczka). Obaj urodzeni i wyszkoleni w Polsce. Smolarek swoje "zyciowe" mecze rozegral w eliminacjach do Euro 2008 (Portugalia, Belgia).
  A teraz do tematu. Poska pilka nigdy nie zostala zlustrowana. Po 89 PZPN stal sie ostoja betonu PZPR w terenie. Korupcja i handel zawodnikami byly na porzadku dziennym. Podobnie jak ustawianie wynikow spotkan.
  "Sponsorzy" tacy jak Tygodnik Milirder Pniewy czy Amika mogli tylko funkcjonowac na prowincji gdzie z kolei nie bylo rynku medialnego (na stadiony przychodzilo po 2 tysice ludzi).
  Prokuratura we Wroclawia dopiero od niedawna zajmuje sie tym problemem.
  Jestem przekonany ze po Euro 2012 gdy wreszcie bedzie w Polsce prawdziwa baza i zaplecze sportowe to i liga bedzie lepsza. I tak jak Pan stwierdzil, najwazniejsza jest praca z mlodzieza.
 • 2009-08-29 10:39 | andy

  Re: Klęska polskiej piłki

  Skoro płaci się kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie piłkarzom nieumiejącym grać to nie ma się czemu dziwić. Jaką oni mają motywację do pracy nad sobą skoro ktoś za taką kiepską grę płaci im tak kolosalne pieniądze ? To są w zdecydowanej większości prości zwykli chłopcy którzy gdyby nie piłka nożna byliby budowlańcami czy mechanikami samochodowymi co najwyżej. A tu proszę - duże pieniądze, wielki świat ... Ich to już satysfakcjonuje, nie chce im się więcej pracować a treningi to zło konieczne. Owszem są wyjątki - ale ile ich jest ?
 • 2009-08-30 10:29 | ps

  Zgadzam się w pełni. Przepłacanie nieudaczników którzy uwierzyli że są dobrzy jest demoralizujące. Zawsze podobało mi się stwierdzenie pana Szpakowskiego, który komentując kolejny kiepski wystep naszych piłkarzy mawiał: "braki techniczne nadrabiają ambicją". Teraz chyba i tego brakuje.Jakie to upokarzające. Ale czy Polska musi mieć ligę i reprezentację piłkarską? Nie szkoda na to środków? Inwestujmy w inne dyscypliny. Footbol jest taki plebejski...[cytat]
  Zgadzam się w pełni. Przepłacanie nieudaczników którzy uwierzyli że są dobrzy jest demoralizujące. Zawsze podobało mi się stwierdzenie pana Szpakowskiego, który komentując kolejny kiepski wystep naszych piłkarzy mawiał: "braki techniczne nadrabiają ambicją". Teraz chyba i tego brakuje.Jakie to upokarzające. Ale czy Polska musi mieć ligę i reprezentację piłkarską? Nie szkoda na to środków? Inwestujmy w inne dyscypliny. Footbol jest taki plebejski...
  [/cytat]