Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto nami rządzi i dlaczego oni

(15)
Rozmowa z prof. Krystyną Skarżyńską.
 • 2009-08-30 08:15 | john rush

  Re: Kto nami rządzi i dlaczego oni

  W USA jest 1.78 posla-senatora na kazdy million obywateli. W Polsce 14.73 !, 8.25 razy wiecej biurokracji na tym szczeblu. Podejrzewam ze w calej administracji jest podobnie.

  Proponuje by wynajac prywatna firme by rzadzila Polska bo nasi przywodzcy nie potrafia przestrzegac religii w ktora tak wierza. (wolny rynek, konkurencja, ha ha )
 • 2009-08-30 10:29 | Sybirak

  Re: Kto nami rządzi i dlaczego oni

  Co to znaczy "Osoby narcystyczne"? Nie znalazłem w żadnym słowniku.
 • 2009-08-30 10:34 | wikonwi

  Re: Kto nami rządzi i dlaczego oni

  Szanowni państwo.
  W trakcie dwuletniego rządu narcystów i makjawelisty zagrano na emocjach tym kturym się nie udało, którzy mają poczuce skrzywdzonych. Dziwne ale nawet świat inteligencji i naukowy dał się porwać enigmatycznym chałom Prawo i Sprawiedliwość. To co drzemało zostało obudzone amfetaminą. Podzielono polaków na tych Prawych i ZOMOwców Te podziały doskonale widać w forach komentarzy prasowych. Mniej przywiązywałbym uwagi ch@mstwu lecz tym podziałom w których wzrasta młode pokolenie wychowywane w Toruniu i katolickich uczelniach. Działa tu efekt spalonej ziemi między dobrze umocnionymi okopami. Bardzo pesymistycznie patrzę na przyszłość naszego kraju.
  PS Bardzo możliwe że pomimo kardynalnych wpadek koncyliacyjnego Tuska partia cieszy się nadal dużym poparciem.
 • 2009-08-30 10:36 | Bejotka

  Re: Kto nami rządzi i dlaczego oni

  Czy rzeczywiście warto o politykach pomyśleć nieco cieplej? Obawiam się, że znaleźliśmy się już w zaczarowanym kręgu politycznej degrengolady. Władzę objęły grupy narcyzów i makiawelistów dobranych według minionych zasług i robiących wszystko, żeby "wykasować" wszelką możliwą konkurencję. Służy temu powszechne w czasach przemian ustrojowych - bez względu na to, z jakiego ustroju na jaki - stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec dawnych przeciwników (zabiegi lustracyjne i podobne) oraz formalne ograniczenie niesterowanej możliwości kandydowania na stanowiska wybieralne (ordynacje wyborcze, oparte o listy partyjne), co umożliwia istotne ograniczenie wpływu wyborców na wynik wyborów. Sytuację mogłyby zapewne zmienić wydarzenia podobne do europejskiego buntu młodzieży z 1968 r., ale ich wybuch nie wydaje mi się prawdopodobny w dającej się przewidzieć przyszłości. Choć mam nieśmiałą nadzieję, że się w tej sprawie mylę. Przecież bywają pomyłki optymistyczne... Ale z ciepłym mówieniem o politykach ma to niewiele wspólnego.
 • 2009-08-30 13:25 | sceptyk

  I to co powiedziano świadczy,że to samo społeczeństwo jest sobie winne. Taką mamy władzę jaką sobie wybraliśmy. A kto podczas kampanii wyborczej powiedział wyborcom kto jest kto? Śmiem twierdzić,że 80% potencjalnych wyborców nie jest wstanie ocenić kto jest narcyzem ,a kto nie.Dlatego słusznym byłaby ocena psycho-neurologiczno-charakterologiczna opinia o kandydatach sporządzona przez fachowców w tych dziedzinach.Garnący się do władzy poddając się takiej ocenie wykazali niewątpliwą odwagę, a wybierający podejmowali by decyzję bardziej świadomie.Wywód profesorski,ale konkluzja o ciepłym myśleniu studencka.Pozdrowienia dla wszystkich
 • 2009-08-30 19:07 | john rush

  A ja bym poszedl nawet dalej, obowiazkowe testy na rusofobie.
  Osobnicy dotknieci ta zaraza nie powinni zajmowac stanowisk publicznych.
 • 2009-08-30 20:05 | Tichy62

  Najlepiej wprowadzić "parytet" No i specjalna komisja z Panem Żakowskim na

  czele. Wtedy do polityki trafią ci "właściwi"
 • 2009-08-31 05:46 | jerry11

  Pan "Tichy62" usiluje byc ironiczny ale... cos kiepskawo to wychodzi!
 • 2009-08-31 07:28 | kaban

  Re: Kto nami rządzi i dlaczego oni

  Niemcy nami rządzą, bo mają tu banki, media i energetykę, a niedługo dostaną pocztę, kolej i drogi.
 • 2009-08-31 08:10 | ivo

  Dla ścisłości: o rusofobii moglibyśmy mówić wtedy gdy strach przed Rosją byłby kompletnie irracjonalny,pozbawiony racjonalnych przesłanek (na tej zasadzie mówi się o arachnofobii, czy homofobii, gdyż ani zwykłe pająki, ani osoby homoseksualne nie stanowią realnego zagrożenia, a jedynie aktywują nieświadome silne lęki "fobika"). Co do Rosji, to byłbym ostrożniejszy, może prawdą jest, że przydałoby się więcej "realpolitik", bo emocjonalne reakcje mogą więcej zaszkodzić niż pomóc, nie zapominajmy jednak, że to państwo awanturnicze, narcystyczne byłe mocarstwo,ogromnie urażone w swej dumie, bardzo kąśliwe i agresywne.
 • 2010-05-01 14:37 | jan

  Re:Kto nami rządzi i dlaczego oni

  Ładnie pięknie i pani Profesor zrobiła kaku na swoich przeciwników politycznych. Tak trzymać pani Profesor! Życzę dalszych sukcesów w edukacji nas ciemniaczków. jan prostaczek
 • 2011-04-12 15:13 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kto nami rządzi i dlaczego oni

  Korupcjogenna ustawa zasadnicza wykreowała partyjniacka demokrację.W jej to ramach nadużywa się pojęcie antysemityzmu dla kształtowania polityki historycznej na rzecz antypolonizmu.
  Na tle "twórczości" Jana Tomasza Grossa ciekawie o tym piszą Marek J.Chodakiewicz i Wojciech J.Muszyński :
  https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=12f12194e980d7b5&mt=application/pdf&url=https://mail.google.com/mail/?ui%3D2%26ik%3D89f0e49e72%26view%3Datt%26th%3D12f12194e980d7b5%26attid%3D0.1%26disp%3Dsafe%26zw&sig=AHIEtbRHDJacDPKTnedm3Jd1v0TwOWROdg
 • 2011-04-12 15:19 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kto nami rządzi i dlaczego oni

  Najogólniej mówiąc Polacy wyrazili zgodę aby rządzenie odbywało się na bazie kolejnej utopii to jest GATT i globalnego wolnego handlu.
  Na politukę globalną wpływ mają żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.
  Do KK tylnymi drzwiami wprowadzana jest teologia judeo-chrześcijańska czym podcina sie korzenie antycznej kultury greckiej.
 • 2011-06-12 09:16 | George

  Re:Kto nami rządzi i dlaczego oni

  p., "wydawałoby się", profesor, a zeszła do poziomu opisywanych przez nią polityków - zakłamanych, małostkowych, wrednych i oczywiście narcystycznych...
  Temat artykułu aż się prosi o tak wywrzaskiwane w "Polityce" równouprawnienie.
  Kiedy jednak prof. aż przebiera nóżkami, żeby "lizać tyły" jednym i "walić na odlew" innym, przestaje dla mnie być partnerem do rozmowy, a jest tylko maleńkim, szczekającym ratlerkiem. W dziennikarzach czy innych wypowiadających się w mediach osobach najbardziej cenię bezstronność, a kiedy tego nie ma - wypowiedź takiej osoby jest dla mnie całkowicie bezwartościowa. Tak czy inaczej - kiedy "dojechałem" do miejsca, w którym prof. się zadeklarowała po jednej stronie (nieistotne zresztą której) - zrezygnowałem z dalszego czytania wrzucając cały artykuł do szuflady "brudna, bagnista polityka".
 • 2013-03-25 17:01 | Plautilla

  Re:Kto nami rządzi i dlaczego oni  Tylko dla myślących mężczyzn !
  Dla nabrania rozumu, ku nauce(lewactwa to już chyba nie da rady), zacytuję R. Ziemkiewicza : Polacy dali sobie wmówić, że w dzisiejszych czasach nikt w nic nie wierzy, wszyscy kierują się tylko pragmatyzmem, i nikt nie dostrzega innych perspektyw niż finansowe i osobiste. To bardzo na rękę ludziom, którzy oddali się służbie lewicowej ideologii, i którzy wciąż mają przed sobą ten sam cel, jaki starali się realizować jakobini, bolszewicy, naziści i inni ich duchowi przodkowie: ruszyć z posad bryłę świata, rozpieprzyć istniejący porządek. Zniszczyć jego hierarchie, wartości, tradycje, po prostu całą naszą cywilizację. Bo dzięki temu ma powstać nowy wspaniały świat, jakiś raj na ziemi. Doświadczenie historyczne uczy, że raj oczywiście nie powstaje, ale niszczenie, tak jak w przywołanych przypadkach, i równanie gruntu pod różne zbrodnicze reżimy, zawsze wychodzi lewicy świetnie. Zachodnioeuropejska rewolucja też nie skończy się żadnym gejowsko-lesbijskim rajem, tylko prawem koranicznym, kamienowaniem za cudzołóstwo i legalizacją zabójstw w obronie honoru, ale to oczywiście do zakutych głów bezrozumnych wyznawców postępu za wszelką cenę nie dociera. Cel jest niczym, ruch jest wszystkim. Ludzie fanatycznie oddani przesuwaniu granic i niszczeniu mają z tego wielką radochę, a jeszcze poczucie, że są bojownikami o jakąś nie wiedzieć jak szlachetną sprawę, i to im wystarcza. Jak to mówią Amerykanie: nie ma nic przyjemniejszego niż jazda do Piekła. Problem w tym, że, jak każda jazda, musi się ona prędzej czy później skończyć osiągnięciem stacji docelowej. ""