Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ale to już było

(18)
Nagły alians PiS z SLD w sprawie mediów publicznych nie powinien za bardzo dziwić. Sojusz ma rzeczywiste korzenie postkomunistyczne, ale także PiS, w ideologicznym rysie i mentalności, mocno partię postkomunistyczną przypomina.
 • 2009-08-31 06:48 | lea

  Re: Ale to już było

  Nic dodać nic ująć.
  Artykuł bardzo dobrze pokazuje czym jest PIs i co by było dalej z Polską pod jej rządami.
  Pozdrawiam.
 • 2009-08-31 10:47 | Sybirak

  Re: Ale to już było

  Wspaniały artykuł, ale brak w nim tylko analizy, skąd to się wszystko u Kaczyńskiego wzięło? Pewnie wyssał to z mlekiem matki, bo powoływać się na ojca, zdrajcę A.K. i komunistycznego politruka nie wypada (chociaż?), a przecie, jak to wynika z artykułu, Kaczyńscy przesiąknięci są do szpiku kości doktryną komunistyczną, ale dorośleli, gdy komunizm w Polsce się już kończył i chwalenie go było niebezpieczne, a żyć trzeba było, więc stworzyli swoją teorię państwa, swoich bohaterów i swoich wrogów. Że na wzór komuny? Trudno, innych wzorców nie mieli. Do nas, społeczeństwa, należy wyeliminować ich z życia publicznego, tak jak to zrobiliśmy z komuną.
 • 2009-08-31 15:10 | AdamJ

  Re: Ale to już było

  Analiza struktury i podstaw ideologicznych tej partii jest chyba właściwa. Interesujące, że taki twór funkcjonuje w demokratycznych realiach. Fascynującym zjawiskiem są bracia Kaczyńscy, szczególnie Jarosław. Jak ich obecne działania mają się do doświadczeń z przeszłości? Poza tym to ludzie z tytułami naukowymi, wiem słabo znają angielski a "papierek" to nie wszystko ale pomimo to nie chce mi się wierzyć aby nie zdawali sobie sprawy z dziwności swoich poczynań. Raczej podejrzewam ich o cynizm, wyrachowanie i chęć sprawowania władzy za wszelką cenę.
 • 2009-08-31 20:21 | viehoo

  jeszcze porównać moralne{zakłamane} poglądy kościoła i bolszewików-ileż podobieństw
 • 2009-08-31 20:40 | enveloped

  Re: Ale to już było

  Cyniczny, głupi (przepraszam za wulgaryzm), szkodliwy i przykry artykuł. Na takim poziomie jadu i ogólników wszystkie sformułowane tu zarzuty można z powodzeniem przypisać każdej formacji politycznej, która istnieje dzisiaj w dowolnym kraju na świecie, a być może stosują się one wręcz do wszystkich partii i interesów w przestrzeni politycznej, jakie kiedykolwiek istniały i będą istniały w historii. Rejestr bezeceństw, nieporadności i kompromitacji, którzy fundują nam panowie Janicki i Władyka to po prostu katalog zmagań homo politicus, chyba od czasów rewolucji urbanistycznej w Mezopotamii. Fakt, można je potem ("po fakcie" - zwycięzcy przepisują historię) przedstawiać w ten sposób, jak czynią to nasi autorzy odnośnie do działań PiS, ale to już zadanie dla "organicznych intelektualistów", demagogów i oportunistów systemu. To smutne, że dla coraz większej liczby lewicowych (cokolwiek by to pojęcie miało znaczyć) publicystów normalność partyjna może przybrać dowolną formę, byle nie wiązała się z nim krytyka kapitalizmu, wolnego rynku, nieograniczonej akumulacji, "komodyfikacji wszystkiego", bo wówczas mamy do czynienia z gotowym zestawem epitetów: antymodernizacja, antyindywidualizm, wspólnotowość, katolickość itd. Niech żyje sojusz lewackich (postsemantycznych, hiperwirtualnych, kognitywnych, symulakrywno-figuratywistycznych) postmodernistów z anarchokapitalistycznymi monetarystami! Niech żyje ostentacyjna konsumpcja, społeczeństwo nabywców i posesywny indywidualizm - tylko dzięki nim może istnieć sprzedaż gwarantująca wierszówkę...
 • 2009-08-31 20:45 | a-jack kaszebe

  Re: Ale to już było

  Zastanawia mnie,dlaczego tak duzo piszecie o PIS-ie?Czyzbyscie bali sie czegos?Narod wybierze dobrze.Wasze manipulacje,na nic sie nie zdadza.Nie pomoga wasze ujadania,ten powyzszy artykul,to "Szkielko Kontaktowe".Tak jak by pisal go Sianecki i spolka!!!!!
 • 2009-08-31 21:26 | wikonwi

  Re: Ale to już było

  Artykuł trafny , z dogłębną analizą może nie dosadny. Takie państwo narodowe jakie chciałby zbudować Kaczyńscy zawsze zapala w tyle głowy czerwone światło ---przecież to jest faszyzm a wiemy jakimi skutkami skończył się dla narodu Niemieckiego. Autor artykułu nie odniósł się do przewracania z piedestału wszystkie dotychczasowe autorytety bo my dla narodu jesteśmy pierwszym i jedynym autorytetem i my wyznaczamy cele a motłoch ma słuchać.Pozdrawiam wszystkich zdrowo rozsodkowców.
 • 2009-08-31 22:50 | wladimirz

  Tusk i PO robią dokładnie to samo,zręczniej tylko kamuflują;-)))

  j.w.
 • 2009-08-31 22:59 | Adalbert

  Re: Tego jeszcze w Polsce nie było

  "Sojusz" w sprawie mediów publicznych jest okazjonalny.
  Absolutnie czytelna jest strategia obu partii / PO i PiS / podkreślających swój rodowód w transformacji, ale nie mających nic wspólnego z "etosem" Solidarności, który istnieje tylko w publicystyce politycznej. Gra tych obu partii, PO & PiS , polega na eliminacji reszty konkurentów.
  PSL udaje , że tego nie widzi. Lewica zachowuje się jak baletnica. Już teraz widać , że te dwie partie dążą do przekazywania sobie władzy , "raz ja, raz ty" , w czasie markowanej rywalizacji wyborczej. System dwupartyjny posiada wieloletnie doświadczenie polityczne, jego "zaletą" jest dobrowolne zrzeczenie się władzy , którą tak naprawdę sprawują korporacje , a partie tylko robią szum medialny. System dwupartyjny jest namiastką demokracji. Demokracja w wielu krajach została zawłaszczona przez korporacje.
  Obstawia się dwa pola na szachownicy , białe i czarne, potem markuje rywalizację wyborczą , a tak naprawdę , to władzę sprawują bankierzy. Tego jeszcze w Polsce nie było, ale taki substytut demokracji realizują w rozgrabionej Polsce te dwie partie, PO & PiS.
 • 2009-08-31 23:04 | wikonwi

  Przy pisaniu wiele potu wylane obrońco kaczogrodu.
 • 2009-09-01 01:19 | George

  Re: Ale to już było

  Ja tam uwazam, ze artykul ten jest bardzo wazki, chociazby powodujac takie ostre i niemal wulgarne wypowiedzi zwolennikow PiSu, natomiast to samo juz potwierdza glowne watki tego artykulu i zycze sobie szybkiego zejscia tej partii jak rowniz SLD z firmamentu polskiego zycia politycznego, dosc juz mielismy w historii tak apodyktycznych przywodcow i miernoty jak w tym przypadku, ktora za nimi podazala jak muchy do lepu, i tyle
  Z powazaniem
 • 2009-09-01 05:46 | mure sauvage

  Podzielam opinię envelopped. Demagogia może wszystko, co udowodnione zostało po raz kolejny przez ten artykuł. Przykro się robi widzac na jakim poziomie stoi krytyka polityczna w kraju. Nie jestem z obozu Pisu, nie twierdzę że Kaczyńscy to najlepsi politycy, ale cenię wartości które wyznają. To że większość mediów obrzuca ich błotem to tylko dowód na kulawą post-komunistyczną demokrację, w której jedyna lewica ma zawsze racje a kulawe karły reakcji trzeba zwalczać za każdą cenę, jeśli porównać sytuację z AK po wojnie.
 • 2009-09-01 05:56 | art

  Re: Ale to już było

  Trafny artykul, PiS naprawde taki jest. Pewnie PiS na ten artykul odpowie jak zawsze, dziennikarz ktory go pisal nalezy do ukladu. Ja tak myslalem ze PiS jest tak naprawde partia postkomunistyczna, ale nie. to partia komunistyczna. Mnie tylko zastanawia rola ojca Kaczynskich. Kim on byl?
 • 2009-09-01 10:50 | jazk4__

  Re: Ale to już było

  Jest to wyraźnie tendencyjny artykół, swiadomie szkalujący prawice narodową trafijacy . Kazdy czytelnik znający rzeczwistośc polityczna z łątwościa to odczyta , Po raz kolejny informuje czytelników ze Polityka nie przedstawia rzeczywistości politycznej . Czyam go i otrzegam ze jedynym celem tego arytkułu jest maipulacja Państw emocjami . Na zakonczenie kilka faktów dotyczących obecnego rzadu:
  1.PO jest częscia największej SOCJALISTYCZEJ partii w Parlamencie Eupropejskim . To jest bardzo niebezpiczny nurt budujacy podwaliny najpierw socjal-komunstycznego rzdu europejskiego który będzie czscie podobnego rzdu świtowego ( prosze posłuchac na YOU TUBE np. Sarkozi-ego )
  2.PO grzcznie wykojuje jedynie polecenia swoich mocodawców Europejskich nie dbając o intersy Polaków przkłady:
  -w czsie kryzysu sprzedaje sie akcje polskich firm - KGHM ,Energetyki - kto w kryzysie sprzedaje firmy- ale bankrut albo ...... Chodzi o to ktos chce kupił je za bezcen.
  -PKO BP- zmienia sie Prezesa bardzo dobrze działącego banku .Kto i dlaczego zmenia prezesa w dobrze funkcjonujacym przedsieborstwie .Dlaczego w prywatyzacji PKO BP biorą udzała doradcy najwiekszego banku na swiecie JP Morgan , który w latach 30-tych był głównym sprawcą panik finasowych i kryzysu lat 30-tych.Pozycja PKO BP zostanie osłabiona i bank sprzedany za bezcen.
  -oświszająca polski rząd sprzeaż stoczni
  -chęc sprywatyzaowania polskiej telewizji, którą przejmą konktetni właściciele którzy podobnie nak POLASAT I TVN prezentuja jedyniw słuszą opcje polityczna . Tak włascie wyglada demoktacja w wukonaniu PO
  Czy to nie "cuchnie" powolnym totaliryzme. Powyższy artukuł nie pokazuje rzeczywstosci tylko nieistone fakty.Przypomina mi nagonke na wrogów ludyu za dawnych czasów .
 • 2009-09-01 12:19 | jack4___

  Re: Ale to już było

  ..jeszcze jedna mała uwaga . Jesli opinia profresora (Władyka) , przedstwicela polskiej nauki jest na tak żenującum poziomie odwołującym sie do tylko emocjonalnych swer czytelkniaka bez przedstawienia opartej na faktach rzeczwystosci politycznej to oznacza brak szacunku do czytelnika . Inna kwestia jest ze opisany poziom oceny parii pilitycznej PIS w arykule ośmiesza Pan Profesora jako naukowca .Panie profesorze w pana przypadku "wykształciuch" to dobre określenie.
 • 2009-09-01 12:40 | jack4____

  Re: Ale to już było

  przepraszam za błedy literowe w moim komentarzu- nie zabrałem okularów :P)
 • 2009-09-02 10:12 | j-23

  Re: Ale to już było

  PIS to Nic to Zlo to Glupota w wydaniu duetu politykow z kompleksami.
 • 2009-09-02 13:24 | jagoda10

  Re: Ale to już było

  Doskonały artykuł, nic dodać - nic ująć. Dziękuję autorowi za wnikliwą analizę tej partii i jej ludzi. O nich się rzeczywiście nadal mówi, bo spełniają funkcje przygłupów politycznych. Tacy zawsze byli i bedą. Przynajmniej jest się czasami z czego pośmiać.