Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak biznesmen z policjantem

(21)
Kompromitacja w polskiej policji. Funkcjonariusze najwyższego szczebla bawili się na wspólnej imprezie z chińskim biznesmenem, zainteresowanym życzliwością organów ścigania. Po naszej publikacji, jak podało Radio ZET, Komenda Główna Policji zwróciła się o kontrolę skarbową finansów swego związku zawodowego.
 • 2009-09-01 22:28 | xo

  Nic się w tym bagnie nie zmienia....

  Jeżeli szefowie policji nie wiedzieli jak sie zachować (czyli NATYCHMIAST opuścić imprezę) to niestety świadczy to o tym, że długo jeszcze będziemy postrzegani i oceniani jako państwo, w którym mozna coś załatwić 'pod stołem'. Że nikt ich nie złapał za rękę ? To nie świadczy o niczym, bo i dowody takie nie są konieczne. Nikt ich o 'lewiznę' nie oskarża, przynajmniej na razie.. Sam bowiem udział w czymś takim z kimś takim to absolutny skandal. Od kogo jak nie od nich ma płynąć przykład. Unia Europejska ? Standardy cywilizowanych państw ? Wolne żarty ! Do tego droga jeszcze daleka. Póki co jesteśmy krajem 'Trzeciego Świata'. Bananową republiką jeżeli chodzi o te sprawy.
  Uwaga wszyscy organizujący imieniny, chrzciny, urodziny, stypy i wesela ! Piszcie pisma do Rapackiego z prośbą obstawę policyjną (zwiększa bezpieczeństwo gości i robi wrazenie na potencjalnych 'przeszkadzaczach'). On mógł to czemu wy nie ? Oczywiście prosić nalezy o uzasadnienie ewentualnej odmowy. Ciekawe co napisze.....
 • 2009-09-02 06:38 | jerry11

  To wstyd, duzy wstyd dla panow 'policajow"!
 • 2009-09-02 09:34 | bojan

  TO JEST SKANDAL...
  Podobno w budzecie Państwa brakuje pieniedzy,a czy ktos widział w centrum chinskim pracujaca kase fiskalną
  a czy nikogo nie zdziwiło, ze nikt nie miał ubezpieczonego towaru po pożarze,przecież to wszystko jest
  kontrabanda.Urzednik skarbowy predzej wejdzie do kiosku sprawdzić czy pani zarejestrowała sprzedaż ksero,
  gdyż tak jest najłatwiej.Tak sie dziwiłem mimo, że US o tym wie ,ale albo sie boi,albo ktoś to
  stopuje.Tak to prawda nadal jesteśmy republika afrykanska rzadzona przez kacykow i ich klike.
  A tak ciekawi mnie co robi uzbrojona formacja slużby celnej i skarbowej,pewno tez sie boja.
 • 2009-09-02 09:53 | heniu

  A czegóż się spodziewac po kumplach Schetyny?
 • 2009-09-02 11:12 | BoBo

  Re: Jak biznesmen z policjantem

  "Impreza była składkowa – policjanci płacili po 20 zł, a ich goście po 30 zł." A ja bym radził zbadać kto był takim hojnym sponsorem tej imprezy . Ja jak chciałem iśc na święto policji a to koszt takiej imprezy o bardzo podrzędnej randze w tanim lokalu na głebokiej prowincji wynosił 80 - 100 zł od osoby a tu taj proszę takie ceny ??? a może to pan biznesmen zasponsorował cała szopke ??? i jaka będzie tego rzeczywista cena ????
 • 2009-09-02 11:20 | Kris

  Re: Jak biznesmen z policjantem

  Jaki działacz związkowy????? członkiem NSZZP zgodnie ze statutem może zostać tylko policjant, emeryt policyjny, policjant rencista wię kto tu kłamie i nieudolnie próbuje zatuszować swoje powiązania ?? Czyżby powtórka ze Starachowic ???
 • 2009-09-02 11:44 | policaj

  Nie dla panów "policajów" a dla ścisłego kierownictwa tej pożal się boże instytucji
 • 2009-09-02 16:51 | XYZ

  Re: Jak biznesmen z policjantem

  tak czytam ,czytam i..........................zastanawiam się dlaczego jeszcze ich nie rozstrzelali za coś takiego? No może przesadziłem ale torury i kara publicznego ukamionowania nie powinna ich ominąć. Sptykac sie w miejscu publicznym? na koleżeńskiej imprezie? A fe. Wszyscy policjanci i Ci od posterunkowego ( bo przeciez kiedys moze byc generałem) i Ci najwyźsi rangą powinni zostac odizolowani od świata, bez możliwoścdi życia osobistego i prywatnego. Spotykac się z ludźmi? przecież to korupcja, nieetyczne, naganne i w ogóle....... . Dlaczego i posterunkowy? a dlatego że gdy osiągnie coś to zawsze mu to wywleką że kiedyś gdy był młodym policjantem to w jednym barze jadł hot doga z .................... no właśnie z panem obecnym biznesmenem. No i oczywiście w szkole też nie powinni mieć kolegów, bo cholera wie kto kim kiedys będzie. Kolacja, spotkanie koleżeńskie no chyba tylko za zgodą Urzędu Kontroli Skarbowej, Służby Celnej, ABW, CBA, SKW i diabli wiedzą jeszcze kogo.
  ja wiem jedno prezes, nie prezes, biznesmen, nie biznesme, kupiec nie kupiec, każdy powinien być równy wobec prawa. A czy winien, czy nie zamiast pomawiać udowodnijmy, mu złe czyny i sprawiedliwie osądźmy i powiedzmy że Taka symbioza ( czyt. ze skazanym) rodzi złe podejrzenia? może raczej skojarzenia? W ten sposób zawsze każdemu mozna dołożyć. No ale cóż sezon ogórkowy chyba trwa nadal, wiec trudno sie dziwić.
 • 2009-09-02 17:23 | jerry11

  "Nie dla panów "policajów" a dla ścisłego kierownictwa tej pożal się boże instytucji."

  Moze faktycznie chodzi li tylko o kilka osob ze "scislego" kierownictwa...
 • 2009-09-02 17:25 | sroka

  Re: Jak biznesmen z policjantem

  mam pytanie do dziennikarzy gdzie jest problem? Dlaczego policjanci nie mogą być na jednej imprezie z biznesmenami? Porównanie imprezy policjantów i biznesmenów do "pruszkowa" i dziennikarzy to przegięcie. Rzucacie tezę i jej bronicie insynuacjami i domysłami a to już nie dziennikarstwo a draństwo. Czy kasa za wierszówkę całkiem przysłania wam uczciwość i profesjonalizm?
 • 2009-09-02 19:20 | Vald

  Re: Jak biznesmen z policjantem

  Tylko bezkarność, poczucie władzy której nikt nie ruszy skłania tych ludzi do takiego postępowania. Niestety u Nas nie ma wysokiego poziomu społecznej służby, jaką niewątpliwie jest praca w Policji wszędzie tylko nie w Polsce. Wystarczy , że zdarzenie - takie jak to- jest zgodne z prawem, by móc się rozgrzeszyć.
 • 2009-09-02 22:40 | zsa

  Ludzie wy chyba czegoś nie rozumiecie. Policja jezeli ma być skuteczna to sama powinna być poza podejrzeniem. Jezeli tam byli sami tak zwani porzadni ludzie to dlaczego gen. Rapacki, Komendant Matejuk i Mularz głupio sie tłumaczą i zwalają winę na zwiazki zawodowe za posrednictwem swoich rzecznikow. Jezeli komendant stołeczny nie wiedział o tym kto jest na liscie gości to znaczy że źle spełnia swoje obowiazki. Zaprosić swoich przełożonych i stworzyć sytuacjię z której musza sie tłumaczyć to dopiero trzeba być nieodpowiedzialnym. Gdzie honor oficerski, żeby zasłaniać się zwiazkami zawodowymi. To dopiero jest wstyd dla Policji
 • 2009-09-03 06:32 | laik

  problem jest w tym, że jakis czas temu Komendant Główny Policji wydał polecenie w swoim sensie zakazujące kontaktów z biznesem i to tym bardziej szemranym. I co teraz taki łepolek jeden z drugim wytłumaczy
 • 2009-09-03 09:13 | krytyk

  Re: Jak biznesmen z policjantem

  to nie pierwsza impreza pana Matejuka, bardzo lubi bawić się na imprzach biznesowych kolegów, dzis właścicieli firm ochrony. To żadna tajemnica, że wysocy rangą policjanci to nieźli sprzymierzeńcy dla biznesu ochrony, ale i politycy też nie odmawiają zaproszeń
 • 2009-09-04 11:58 | gawron

  Sroko, na Twoim terenie na Wale Miedzeszyńskim, u albercika też balowali komendanci z pragi południe - jak opisało życie warszawy w linkach do innej imprezy sponsorowanej w grodzisku. ściepa była po znacznie więcej, ale czy wystarczyło nakarmić 50 gardeł i napełnić trzewia krystalicznym płynem co zwala z nóg. Ile na pradze poludnie placili psiaki a ile cywile. dlaczego ciagle policeje muszom sponsorować imprezy burmistrzom i dyrektoro szpitali organizowane przez komundancika janicakiego? dość tej hucpy. sroko, napiszesz ze nie jnicek organizatorem buyl tylko funkcjusze? a zbierał kase hajczewski z kp wawer - wysoki oficer - znajomy w/w owsika, ktory zalatwil mu robote u janickiego, bo ten byl mu wdzieczny za przysluge - uratownie przed wylaniem do rynsztoka? wszyscy wiedzo o ukladach i milczo. ja tez sie was boje dlatego szczescie ze sa dziennikarze tacy jak autorzy tej kryminalnej opowiesci na faktach autentycznych. dziekujemy wam - policjanci, ktorzy stoja po tej stronie gdzie nie stalo ZOMO - jak niektorzy wysocy przelozeni. GDZIE ICH HONOR. gdzie honor kłamczuch sokolowskiego? wstyd mi za niego.
 • 2009-09-04 16:52 | olimpijczyk

  Re: Jak biznesmen z policjantem

  Nie zajarzyli, że tam będzie takie "Towarzystwo" kontrowersyjne, bo na co dzień walczą i procesują się ze strzelcami sportowymi, których pasję chcą wykorzenić z narodu nie wydając pozwoleń na broń sportową - każdy sportowiec jest przecież potencjalnym przestępcą i niestety nie zawsze jest biznesmenem ;( więcej na www.bronsportowa.wa.pl - strona o największej z afer policyjnych wydziałów postępowań administracyjnych powołanych do wydawania pozwoleń na broń...
 • 2009-09-04 20:07 | ptaszek

  Sroko, czy miałeś drugą zmianę, chyba tak bo w służbie tylko na forach jesteś aktywny.
 • 2009-09-04 20:50 | jakubik

  Gawron daj na wstrzymanie, lepiej zapisz sie do zwiazków zawodowych , to może coś osiągniesz, chyba z nich bierzesz przykład wyciągania naszych brudów. Jak nie podoba sie tobie przelożony to powiedz mu to, a nie wypisujesz na forum. Przecież chyba można to wszystko załatwić w Komisariacie. Jakby chajczewski był znajomym kuciaka na otlo to byłby z nim na imprezie w zakopanem, a jakoś nie moge go tam dostrzec na zdjeciach, kture som na stronie związku z Horowej Góry.
  Z drugiej strony, obiektywnie na to patrząc, to jeżeli był w zakopanem z chincsykiem i jest naprawde znajomym owsika to moze organizując impre policajuf na pradze poludnie zbieral tam kase nie tylko od gliniarzy ale i od chinczyka. jeszcze raz przejrze zdjęcia z orłów związkowych z zakopanca. dziwne to wszystko - chajczewski - chinczyk z wólki - zakopane - zbieranie kasy na bal na pradze poludnie - znajomość z owsikiem - awans na prage poludnie - znajomość owsika z Janickim. Qwa o co tu chodzi. nie ogarniam.
  chyba przeniose sie do wywiadu kryminalnego i w kompie to rozpiszemy, albo na tym małym komputerze jakubiaka, w którym gromadzi wszystko niezgodnie z ochrona informacji niejawnych i ochrona danych osobowych. Bo jak można mieć adresy, dane osobowe i telefony podległych policjantów w prywatnym komputerze, wchodzac w posiadanie tego poprzerz wykorzystanie swojej pozycji i stanowiska służbowego. I tak nikt nie bedzie w stanie rozwikłać tych prostych zagadek - założymy się, nie będzie potrafił tego nikt - tylko jeden bedzie to mógł zrobić - praworządny i respektujący etykę zawodową -przyszły Komendant Stołeczny Policji Witkacy Jamnicki, który na zwolnieniu lekarskim, w obecności swojego przełozonego Mularza i swoich podwładnych, na otwarciu komisariatu w wawrze (jak to mam na swoich zdjęciach) sporzywał alkohol w znacznych ilościach co uwieczniły nasze aparaty prywatne, gdy w mundurach usługiwaliśmy naszym pryncypanom do dziś panujacym. CYWILUKTOCIECHRONI??? uhłahłałałała. Oficerowie prawdziwi zostali na zawsze w katyniu, miednoje, osotaszkowie, twerze. a teras nami rz\adzą sowieckie pachołki z sb w postaci kurnicka chwalinskiego i ich pacholkuf.
  Prezydencie Kaczyński - Ojczyzna w potrzebie, wstydu oszczędź -działaj. albo w tę albo wefte.
 • 2009-09-06 09:34 | krul artór mały jakubik

  Przejrzałem zdjęcia "orłów" no i odnalazłem. jest chajczewski z KP Wawer wpatrzony w rozświetloną postać pana Hau. Widac ze nawiązali nić porozumienia po której spływa mądrość na chjczewskiego.
  Po twarzy oficyjera widać że za kołnierz nie wylewa sake. Prawie całe to towarzystwo chyba nie zwiedza a upija się i jeszcze to upubliczniają. Zauważyłem również księgowego nszz zza zaparowanych okularów, z których wacikiem możnaby zebrać parę promili. Czym się chwalicie na tej stronie związkowcy z koła krajozawczego - alkoholizmem?
  Każdy kto uzyskał korzyść w postaci awansu dzięki koneksjom owsiuka powinien natychmiast być odwołany. Policjanci! podawajcie stanowiska oficyjerków do degradacji za niejasne powiązania i koneksje. Kilku już jest w poprzednich linkach - przypomnijmy:
  1. Praga Południe: wdzięczność wobec pewnej osoby w postaci mianowania chajczewskiego na z-cę kp wawer (są na to dowody). wnioskował oczywiście Panicz Janicki. wszystko to przysługa dla pewnej osoby (owsiuka z krp 4) za uratowanie zadku przed podziękowanie za nieróbstwo, które sam ksp zauważył zapraszając audyt do KRP wawa VII, który suchej nitki na nim nie zostawił. wokół janickiego i chajczewskiego przewija się postać owsika i pana hau. Mocno obstawieni są janicki z chajczkiem, co?
 • 2009-09-08 18:08 | Emma

  Re: Jak biznesmen z policjantem

  Wyprowadzic ZZ, z zakladow pracy, kontrolowac pod kara wiarygodnosc i jawnosc orzeczen finansowych i powiazan biznesowych.
 • 2009-09-08 20:10 | melancholik ze zrytym łbem przez chorych przełożonych

  Re: Jak biznesmen z policjantem

  Nie wierze w TOOOOOO! Komenda Głupich Pomysów (określenie tej instytucji przez Internetowe Forum Policjantów) naśle urząd skarbowy na swoich wybawicieli???? Jakim prawem, niech wpierw się wytłumaczą przed podatnikami za bramkarzy w mundurach, za udział w imprezie na krzywy ryj z biznesmenami, za rezerwowanie sali w pegenige, za kłamstwa nieduczonych niedorzecznikuf.
  Jest to dobre wytłumaczenie, ponieważ sanczopansa szef związków ksp powie tak: "Wara mi! od niezależnych samorządnych", - ale już wzięli pod parasol decydentów ksp, czy nie?
  Pytanie obok tej sprawy, lecz powiązane: kto udziela premii, podnosi dodatki, awansuje w grupach - ogólnie kto płaci zarządowi nszz w ksp - przecież sam ksp. I o czym dalej tu piszemy? Niezależny - to nie opłacany przez tego z którym może mieć konflikt. No rzeczywiście Zarząd ksp może być obrażony na ksp, - przecież zwracali się do ksp o podwyżki dodatków, ale na całe szczęście ksp im tego nie dał - bo jest kryzys. I słusznie Adasiu Mularzu, swoich pieniędzy nie rozdajesz i tym darmozjadom nie powinieneś dawać. No zobaczymy teraz - chyba złapali przynętę i biorą na chudą klatę czyjąś porażkę w celu osiągnięcia korzyści osobistej. To są przypuszczeniu Mirku Bendnarskia -przecież ty jesteś prawym człeczynom - tylko policjantów masz za idiotów
  Teraz zastanówmy się, czy są to związki Komendana Stołecznego Policji, czy Policjantów?
  Również można się zastanowić dlaczego wiele lub wszyscy piszą pod "nickami"? A no daltego, że w latach ucisku zaborców, komuchów i sb-eków tylko tak można było coś głośno opisać w ukryciu przed oprawcami - teraz oprawcy mają dostęp do serwerów i w imię prawa namierzą Cię POSTOWICZU i masz już jak w banku - tym co obrobiono 17-ty z kolei w warszawie bank nie pomogą, ale ustalą soich oponentów.
  Mama nadzieję, że dziwne trzaski i piski w moim telefonie prywatnym to nie podsłuchy, lub niech oni mają taką nadzieję, bo jeżeli moje podejrzenia są słuszne to gratuluję pozwoleń na to zgodnych z przepisami polskiego prawa. Pamiętajcie - ślad zawsze pozostaje i smrut po was.
  Ps. panci ofsik? to nie ten, za kturego czsu podczas zbierania składek zwiąskowych w zomozie w Iwicznej zaginęły w wielkiej aferze pieniądaze związkowcuf? aaaallllllee ffffsstttyyyyt. To ty dalej zwiąskujesz, robaczywy robaku ofsiku. Zapewne wszystkiemu zapszeczysz, a czy zapszeczysz, że w latach tylko słusznej władzy rzetelnie spełniałeś jej obowiązki w Oddziałach ZOMO?. Teraz Związki Zawodowe KSp są przykrywką dal takiego elementu? Ale gdzie kram tam jego pan - wszscy na jednym wozie jadą. Wiem jakto w gwarze policyjnej i obyczajach oraz na festynch odbywa -kogoś ty guwniarzu w życiu pałował? widziałeś mutry i kilofy przed nosem? - To ciho siedź - narazie my, a po was nic-tylko tęskonota za bezprawnym biciem robotnika.