Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lekarz z reduty straceńców

(8)
Mieli się bronić 12 godzin. Wytrwali 150. Garstce samotnych obrońców Westerplatte towarzyszył doktor Mieczysław Słaby. Ten początek wojny był dla niego wstrząsającym doświadczeniem.
 • 2009-09-02 01:07 | SLONZOK

  Re: Lekarz z reduty straceńców

  Inna sprawa, to to, jak polscy zolnierze w ogole znalezli sie na Zachodniej Plycie ? Slynna, wielce kontrowersyjna i miedzynarodowo glosna akcja. Poczytajcie, oczywiscie niepolskie zrodla.
 • 2009-09-02 01:19 | SLONZOK

  Re: Lekarz z reduty straceńców

  Marna polska organizacja: tyle materialu i ludzi, a prawie zero ekwipunku medycznego.
 • 2009-09-02 13:51 | katowiczanin

  ŚLONZOK

  Nie kompromituj Ślązaków.
 • 2009-09-03 19:02 | mjr lek Rafał Wójcik

  Re: Lekarz z reduty straceńców

  Szanowna Redakcjo!

  kpt/mjr/ lek Słaby Mieczysław-nie umarł w Przemyślu-tylko skatowany,przywieziony w stanie agonalnym z UBeckiej katowni na ul Montelupich-na stole operacyjnym w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie!!! Na oddziale Chirurgii jest nawet pamiątkowa tabliczka ku jego czci-o ciekawej treści-której niestety nie pamiętam-ale widziałem ją tam osobiście.Jest pochowany na cmentarzu Rakowieckim w Krakowie-tak jak Kpt Dąbrowski.....Takie fakty warto sprawdzać i weryfikować do końca- Szanowna Redakcjo.
 • 2009-09-07 20:50 | Stanisław Czyrny

  Tablicę pamiątkową: Mjr lek. Mieczysław Słaby 1905-1948 Bohaterski Lekarz Obrony Westerplatte Kawaler Orderu Virtuti Militari. W murach tego Oddziału nie zdołano uratować życia kolegi po stalinowskim śledztwie.
  Tablicę wmurowano staraniem Oddziału Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej 5 WSzK w Krakowie (kierownik płk dr n. med. Stanisław Czyrny) i Wojskowej Izby Lekarskiej - płk prof. dr hab.med. Bronisław Stawarz
 • 2009-09-08 01:50 | longin

  Re: Lekarz z reduty straceńców

  Jeszcze jedna ofiara UB-eckich morderców - obok dowódcy baterii helskiej Komandora Przybyszewskiego. UB zabilo bohatera - ciekawe ile minut bronili by sie wszarze po wojnie torturujacy wrzesniowych oficerów (plk.Skibinski z I pancernej Gen.Maczka)... Dziekuje za wpis Panie Majorze Wójcik !
 • 2009-09-08 09:05 | Grzegorz Poznański

  Re: Lekarz z reduty straceńców

  Ostatnie akapity artykułu są zniewagą dla historii i dzielnego człowieka mjr dr Mieczysława Słabego. Radzę redaktorom działu Historia dokladnie zapoznawać się z przesłanymi materiałami. Pamięć o mjr M. Słabym wśród mieszkańców Przemyślajestżywa. 1 września 2009 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im prof. K. Morawskiego, do którego uczęszczał mjr M. Słabyzostała odsłonięta pamiątkowa tablica. W 1992 roku staraniami lekarzy Klinicznego Oddziału Chirurgii Urazowej 5 WSz.K w Krakowie i Wojskowej Izby Lekarskiej dla upamiętnienia bohaterskiej postaci lekarza mjr M. Słabego wmurowano pamiątkową tablicę w/w Oddziale. W tym budynku M. Słaby spędził ostatnie chwile swojego życia - a Koledzy - lekarze - nie byli w stanie Jemu pomóc po męczeńskim śledztwie. Pochowany został w Krakowie na Cmentarzu Rakowickim. Przemyślanin Grzegorz Poznański
 • 2009-09-08 23:22 | Moherowy beret

  Re: Lekarz z reduty straceńców

  Pomodlmy sie za pana Mieczyslawa Slabego. Czesc jego pamieci!


  Pomodlmy sie za Pana Mieczyslawa Slabego. Czesc jego pamieci!!