Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kocham Julka

(2)
Prof. Alina Kowalczykowa o Juliuszu Słowackim, najbardziej niedocenionym polskim romantyku
 • 2009-09-04 01:07 | Wojciech

  Re: Obecne pokolenie kocha gadżety ,... poezja to SMS ?

  To smutna refleksja, ale młodzi ludzie w Polsce dali się zepchnąć do roli kibica, lub "kibola".
  Telewizja komercyjna narzuca nam kabotyńską rolę konsumenta walczącego z otyłością.
  To jest najsmutniejsze i najmniej barwne pokolenie od czasu odzyskania niepodległości. Wasalność elit jest zaraźliwa jak grypa.
 • 2009-09-04 17:33 | doktorant-szkocja

  Dla mnie osobiscie, bardzo smutnym wydarzeniem bylo poznanie dwoch pomnikow owych wieszczow w Warszawie ktory oddaje charakter naszego stosunku narodowego i uczuciowego do nich. Mianowicie pamnik Mickiewicza majestatyczny z pieknie i bogato rzezbionym cokolem, pomnik Slowackiego natomiast osamotniony, na uboczu, ze zwyklym marmurowym klockowatym cokolem :(...
  Zawsze bardziej cenilem Slowackiego niz Mickiewicza. Mickiewicz byl dla mnie sztuczny i zbyt pyszny, choc ze wszystkich polskich poetow Norwida uwarzam za najwiekszego, ktory reprezentowal klase swiatowo- szkoda ze tak slabo znany w polsce.....