Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk nadal musi

(22)
Rzecz nie tylko w osobistych ambicjach, których zapewne nie brakuje. Chodzi o polityczną logikę.
 • 2009-09-04 10:17 | konrad44

  Re: Tusk nadal musi

  Wg badań CBOS Tusk w tej chwili wygrywa z wielką przewagą z Kaczyńskim i Olechowskim. To Tusk zostanie prezydentem w 2011 roku. Problem będzie z tym, kto obejmie urząd premiera. Po Tusku żadnego godziwego kandydata na ten urząd nie widzę.
  Najwyżej co Olechowski. Wtedy byłaby współpraca prezydent - premier bo Olechowskiego łączy z Tuskiem sposób postrzegania władzy i program polityczny. Bo gdyby któryś z Kaczyńskich został premierem, to znowu mielibyśmy 4 lata bezowocnej pracy parlamentu.
 • 2009-09-04 11:13 | Levar

  Cza pan Tusk nie skompromitowal sie juz dostatecznie jako premier?
  Musi skompromitowac sie jeszcze jako prezydent?
  Tylko dlaczego kosztem Polski?
  Mysle, ze kazdy zdrowo myslacy Polak powinien wykorzystac kazda legalna mozliwosc,
  aby zapobiec takiemu scenariuszowi. Nawet jesli alternatywa w postaci L. Kaczynskiego
  nie jest porywajaca.
  Wybor lezy niestety miedzy kiepskim Kaczynskim a katastrofalnym Tuskiem.
  Chyba, ze pojawi sie na horyzoncie cos bardziej odpowiedniego (nie mam oczywiscie
  na mysli bylych agentow SB czy czegos podobnego)
 • 2009-09-04 12:06 | AdamJ

  W jaki sposób Tusk się skompromitował??? Podaj fakty.
  Moim zdanie skompromitował się prezydent Kaczyński, którego niemalże wszystkie działania sprowadzają się do uniemożliwiania premierowi skutecznego rządzenia. Oczywiście można przyjąć, że rząd działa cynicznie, przedstawia projekty, o których z góry wie iż będą zawetowane przez prezydenta ale to trzeba udowodnić.
 • 2009-09-04 12:07 | Prudent

  Wspaniała argumentacja "kazdy zdrowo myslacy Polak powinien "
  Dramatyczne odwołanie do państwa "Tylko dlaczego kosztem Polski?"

  Nieśmiałe wskazanie opcji "Nawet jesli alternatywa w postaci L. Kaczynskiego
  nie jest porywajaca."

  Coraz lepsze teksty piszecie na Nowogrodzkiej
  Słusznie.
  Stójcie na straży IVRP a "lud to łyknie" bo ma słabą pamięć
 • 2009-09-04 13:56 | wiehu

  Re: Tusk nadal musi

  Tusk się nie nadaje na Prezydenta , potrzebujemy takiego Obamy o którym będzie Głośno na Świecie ..
  Taka jest rola Prezydenta ..

  Tusk niech lepiej skupi się na drugiej kadencji jako premier , bo jak zostanie Prezydentem to się nie sprawdzi raczej i on dobrze o tym wie :-)
 • 2009-09-04 16:48 | jerry11

  "Tusk się nie nadaje na Prezydenta , potrzebujemy takiego Obamy o którym będzie Głośno na Świecie ..."

  Niestety, Walesa oraz Kwasniewski mieli sporo roznych wad, a L. KAczynski to juz zupelna tragedia!
  Problem w tym, iz nie widze w polskiej polityce nikogo na miare kogos o kim "bedzie glosno w swiecie".
  Zdecydowana wiekszosc to polityczne miernoty...
 • 2009-09-04 18:57 | wladimirz

  Tusk nadal musi,ale już tylko dla siebie, a nie dla nas jak w 2007!!!

  A to już mnie mało obchodzi!!!
 • 2009-09-04 20:41 | as

  Re: Tusk nadal musi

  Tusk czy potrafisz ubrac korone i trzymac berlo?
 • 2009-09-04 21:01 | wikonwi

  Re: Tusk nadal musi

  Szanowni Państwo .W dniu w którym Tusk został premierem założyłem się z kilku znajomymi że nie zostanie prezydentem .Uzasadnienie. Każdy premier każda partia rządząca spala się w czasie jej sprawowania.Dziwię Sie że pomimo tak wielu wpadek tego rządu ta patia ma tak duże poparcie ale chyba każdy znas ma w tyle głowy jakie zagrożenie niesie wygrana PISuarczyków. Czarnego konia zarazie w tych wyborach nie widać chyba że na jesień uaktywni się Olechowski. Panu Olechowskiemu ,Donaldowi Tuskowi dobrze życzę.
 • 2009-09-04 21:23 | PIRS

  Re: Tusk nadal musi

  Nie przekonał mnie artykuł - Tusk wcale nie musi.
  Po pierwsze, można rządzić dogadując się z rozsądną częścią opozycji w pewnych sprawach, myślę o SLD. Tak rządzą w wielu krajach, a np. w Niemczech wiele razy powstawały koalicje rywalizujących partii i potrafiły się dogadać.
  Po drugie, prezydentem może zostać ktoś rozsądny, na poziomie, niekoniecznie polityk. Szkoda że swego czasu nie pomyślano np. o prof. Ewie Łętowskiej.
  W ogóle, za czasów opozycji w PRL dużo się mówiło o tym żeby w nowej, lepszej Polsce na ważne stanowiska w państwie mianować fachowców a nie partyjniaków. Wciąż jest aktualny tytuł artykułu Mieczysława Rakowskiego: Dobry fachowiec ale bezpartyjny.
 • 2009-09-05 00:36 | Chester

  Re: Tusk na pewno wygra z panami Kaczyńskimi

  Po tym kolejnym Westerplatte,kiedy pancernik rosyjski o nazwie Putin zacumował przed pomnikiem,a na żagłówce Omega podpłynął brat rycerza i przemówił,
  ganiąc Gruzina-Stalina, sugerując jednak , że winny jest "pancernik Putin" , a nie pancernik Schleswig-Holstein, to po takim qui pro quo pewne jest , ze wybory prezydenckie wygra Tusk.
  Tylko czy dobrze będzie po takim zwycięstwie dla sprawy polskiej ? Oczywiście , że nie.
  Demokracja dwu partyjna nie działa. W krajach o dwu partyjnej demokracji rządzą korporacje. W przypadku Polski to są korporacje obce , banki obce , obce media.
  Prezydentem musi być Polak o silnej osobowośći , który zdobędzie zaufanie Polaków w wymiarze szerszym niż wyborcy, a tych będzie 30 procent , jak dobrze pójdzie.
  Wybory prezydenckie mogą się stać początkiem kryzysu politycznego w Polsce.
 • 2009-09-05 00:41 | myNaród

  Re: te ręce. wszędzie te ręce. rzucają świat na kolana.

  te ręce. na gdzie aureola
 • 2009-09-05 00:50 | myNaród

  o czym ta wstawka. toż rząd PO to sami fachowcy. oni innych nie znają. tusk np daje słowo i ucieka sprzed ołtarza (napieralskiemu), grad kręci lody ze stoczniami i nawet to pierniczy, grać po rzecznikowaniu cieciuje. pitera widzi daleko i tylko daleko. poza horyzont PO. itd. rząd fachowców
 • 2009-09-05 10:17 | kociewiak

  Re: Tusk nadal musi

  Trzyma za pana kciuki ,musi pan pokonac Kaczynskich .Tylko pan panie TUSK moze zostac
  prezydentem.Pozdrawiam
 • 2009-09-05 14:54 | wladimirz

  Aksamitna(do czasu!)dyktatura ci się marzy???;-)
 • 2009-09-05 17:28 | Danka

  Re: "nowe Westerplatte" papierkiem lakmusowym

  Dopiero "nowe Westerplatte" odsłoniło obsesję braci Kaczyńskich, która zdemoluje PiS i sprowadzi go do wymiarów partii kanapowej. "Polski patriota" mieszający problemy i zbrodnie ZSRR z problemami i chorobami nowej Rosji , to nadużycie propagandowe na poziomie magla. Sama Polska rozgrabiona i skolonizowana przez obcy kapitał , zaczyna gadać językiem wasalnych "elyt", przypominający język i wywody "Wolnej Europy".
  "Elyty" nie widzą belki we własnym oku , a dostrzegają zdźbło w oku sąsiada.
  To jest dopiero pomieszanie z poplątaniem. Tusk jest przynajmniej lekkostrawny. Ale to nie jest dobry kandydat na przyszłego prezydenta.
  Trzeba szukać kandydatów spoza PO-PiS.
 • 2009-09-07 16:38 | jack4___

  Re: Tusk nadal musi

  Nie spodziewam sie niczego dobrego w Polsce jesli Pan Tusk wygra te wybory.Juz dzis szukuje nam sie deficyt budżetowy na kilkadziesiąt mld dolarów a deficyt wraz z długami gmin i mist to ok 80-90 mld dolarów .To katastrofa bo te pieniądze Pan Tusk pozyczy od Banku Swiatowego zwiękaszjąc nasze zobowiązania podatkowe.Młógłby oczywiscie posterować własna waluta ,ale mocodawcy zagraniczni Pana Tuska oraz ich strażnicy w Polce tzn np Balcerowicz , Olechowski , JK Bielecki nigdy na to nie pozwola aby w naszym kraju lepiej się żyło.Po wyborach albo jeszce nieco przed następi sprzedaż bądz obsadzenie przez odpoweidnich ludzi telewizji publicznej aby jeszcze bardziej ograniczyc twoj i mój dostęp do informacji.Pan Tusk i jego ekipa wsława sie rownież takimi wspaniałaymi czynami dla naszego dobra jak np prywartyzacja KGHM oraz enargetryki w czasie kryzysu. Tylko bankruci albo głupcy sprzedaja majatek w czasie kryzysu. Nie wiem czy Polska to juz bankrut czy Pan Tusk to niepoczytalny człowiek.Rzad Pana Tuska równiez zajmuje sie prywatyzacja PKO BP. Tak naprawde tylko wykonuje grzecznie polecenia doradców bankuJP Morgan, których celem jest osłabic bank a potem przejąc za bezcem Mógłbym jeszce wiele ,wiele mówiec na temat tragedii po wyborach gdy prezydentem zostanie ten posłuszny wykonaca euro poleceń, który pcha nas prosto w przepaśc .
 • 2009-09-15 15:39 | Tomasz

  Żal mi Ciebei - Tusk prezydent - WSTYD DLA POLSKI !!!!!!!!!
 • 2009-09-15 18:22 | MAŁY

  MIANOWANIE OSOBY ŚCIGANEJ PRZEZ PRAWNIKÓW USA MINISTREM SPRAWIEDLIWOŚCI ZAPIERANIE SIĘ W SPRAWIE KRYZYSU ŻE W POLSCE GO NIE MA ODWOŁANIE MEDIALNE MINISTRA ODPOWIEDZIALNEGO ZA PRYWATYZACJĘ STOCZNI I WYCOFANIE SIĘ Z TEGO SPADEK PKB I DEFICYT DO NIEBEZPIECZNEGO PUŁAPU WZROST BEZROBOCIA TO ZASŁUGA TUSKA
 • 2010-01-05 19:22 | Joanna Kopytowska

  Nikt nic nie musi

  A gdyby tak Tusk wycofał się w tej kadencji z kandydowania i wydał na żer Kaczyńskim jakiegoś figuranta , być może oszczędzono by Polsce żenujacego spektaklu wyniszczającej kampanii prezydenckiej przynoszącej nam wstyd na arenie międzynarodowej a Tusk mógłby kandydować w następnych wyborach prezydenckich , mnie się wydaje to jedynym sensownym wyjściem bo Kaczyńscy i tak Go zniszczą ,niszcząc jednocześnie szansę sobie na reelekcję , ta jałowa gra nie tylko zniszczy Tuskowi nerwy ale nam odbierze dobrego polityka a Kaczyńscy i tak są na odstrzał
 • 2010-01-07 00:46 | wladimirz

  Tusk,jak Kaczyński,niszczy Polskę!Może nawet gorzej!;-)

  Tak jak Hitler był "lodołamaczem rewolucji" dla Stalina,tak(chyba jednak świadomie) Kaczyńskiego ustawiono w roli "lodołamacza dyktatury";-)
  Kaczyński miał zniszczyć standardy demokratyczne, a wdzięczne za jego odsunięcie społeczeństwo miało zaakceptować ignorowanie(w jeszcze większym stopniu!)przez Tuska i PO...;-)
 • 2010-01-07 00:47 | wladimirz

  Oczywiście "...ich..." ignorowanie...;-)