Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powrót do ogrodu

(4)
Ponadstuletnia idea miast ogrodów znów staje się modna. W podwarszawskim Komorowie wspierają ją mocno mieszkańcy. W innych miastach, stowarzyszenia – takie jak Ład na Mazowszu. Na Śląsku ma powstać miasto ogród nowego typu.
 • 2009-09-04 18:56 | Urszula Szyperska

  Re: Powrót do ogrodu

  Szanowna Pani,
  Giszowiec nigdy nie leżał w zaborze pruskim. Górny Śląsk znalazł się w Prusach w 1740 roku, a więc dobrych parę lat przed pierwszym rozbiorem. Czy w całej Polityce, tygodniku opinii, nie ma redaktorów i korekty z podstawowa wiedzą historyczną?
  Przy okazji jeszcze jedna uwaga do redakcji - w czasie II wojny światowej nie było Generalnej Gubernii lecz Generalne Gubernatorstwo. O tym też uczą już co najmniej w liceum.
  Poza tym pozostaję z szacunkiem
  Piotr Hnatyszyn
 • 2009-09-07 22:09 | michel

  Re: Powrót do ogrodu

  "Taki sam charakter miały mieć Ząbki, Młociny, Ostoja."
  Gdzie miało powstać miasto- ogród Ostoja?
 • 2010-02-07 16:50 | PB

  Re:Powrót do ogrodu

  polecam strone poswiecona miastom ogrodom www.miastaogrody.pl
 • 2011-01-20 14:53 | Kinia

  miasta ogrody jak grzyby po deszczu

  obecnie liczba miast ogrodów rośnie w oczach- Agroman buduje "miasto ogród w Pruszkowie, pod Krakowem powstaje City Park, pod Warszawą Książenice Miasto Ogród..może to i dobrze bo na mieszkanie w Milanówku czy Podkowie Leśnej niewiele osób stać..