Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pogrzeb w Mariborze

(8)
Porażka polskiej reprezentacji: pożegnanie się z Leo Beenhakkerem niewiele da, bo przede wszystkim trzeba się pożegnać z wypaloną do cna obecną drużyną.
 • 2009-09-10 15:28 | adamo33

  Re: Pogrzeb w Mariborze

  Niestety obawiam się, że w futbolu jesteśmy chorzy. Może nie w całości, ale w dużej części tak. Mam tu na myśli działaczy, trenerów i piłkarzy.
  No bo jak ma być dobrze, kiedy działacze PZPN-u przez lata tolerują korupcję, a gdy sprawa wychodzi na jaw, udają że w zasadzie nic się nie stało.
  No bo jak ma być dobrze, kiedy działacze i trenerzy klubowi miast szukać w naszym kraju utalentowanej młodzieży i ją promować, kupują za grosze jakiś grajków z Bałkanów czy też Afryki. Nie jestem ksenofobem i wiem, że żyjemy w świecie prawie bez granic, ale chciałbym, aby do naszych klubów trafiali piłkarze, którzy podniosą poziom naszej ligi. Owszem, tak czasami się zdarza, ale tylko czasami.
  No bo jak ma być dobrze, kiedy piłkarze głównie myślą o podniesieniu stanu swojego konta, a nie swoich umiejętności. I wyjeżdżają do byle jakich klubów, będąc na początku swojej piłkarskiej drogi. W efekcie mamy stracone talenty, które chciały "podbić" Europę w wieku lat 20-tu (vide D. Jańczyk).

  Ale najgorsze jest to, że lepiej w najbliższym czasie lepiej nie będzie.
  Szanse na to by pojawili się sensowni działacze (w PZPN-ie, ale i w klubach) są praktycznie równe zeru.
  Losy reprerezentacji też nie malują się w jasnych kolorach. No bo jak ma być dobrze, jeśli głównym kryterium wyboru na to stanowisko ma być narodowość. Polska, oczywiście.
  O piłkarzach już pisał nie będę.

  Ogólnie w życiu jestem optymistą. W przypadku polskiej piłki nożnej jednak nie mogę.
  Ale może się mylę.
  Może to co spotkało nasz futbol (klubowy i reprezentacyjny) w ostatnich tygodniach, okaże się swoistym "katharsis", który tylko wyjdzie mu na zdrowie.
 • 2009-09-10 17:04 | MW

  Ma Pan racje - to jest wypalona drużyna. Łatwo skierować gniew i odpowiedzialność na trenera, piłkarzom w to graj. Znów przejdą sucha nogą przez bagienko polskiej piłki nożnej.Komentatorzy niektórzy, sami piłkarze myślą, że reprezentują nie wiadomo jaki poziom. Tyle "gwiazd" bez trenera powinno przynajmniej obronić bramkę, bo jak widać strzelać goli nie potrafią. Moje jedyne zastrzeżenie do trenera posługującego się obcym językiem - czy jest w stanie przekazać ducha, entuzjazm, stworzyć zespół wokół celu do osiągnięcia. Taktyka, technika owszem, ale to standard na tym poziomie. Pozdrawiam
 • 2009-09-10 19:09 | arra

  "..Obawiam się więc, że szybciej zbudujemy na Euro stadiony, autostrady i lotniska niż silną i sprawdzoną w twardych meczach reprezentację..."

  - obawiałabym się raczej, że nie zbudują ani tego, ani tamtego....
 • 2009-09-11 05:22 | precz z pzpn

  Re: Pogrzeb w Mariborze

  Ja uważam, że Beenhakker to jest człowiek z klasą, a nasz PZPN na czele z G. Lato to zwykłe prowincjonalne buractwo!!! Dopóki ich nie przegonimy żaden trener nie pomoże (z pustego i Salomon nie naleje).
 • 2009-09-11 07:19 | andy

  Re: Pogrzeb w Mariborze

  Wszyscy u nas mówią o pracy u podstaw, szkoleniu itp. Ale łatwiej wyrzucić ciężkie m8iliony na trenera z zagranicy by "zrobił wynik" niż zainwestować te same miliony w trenerów dla dzieci. I tak to się kręci a piłkarzy jak mieliśmy drewnianych tak mamy. A jednocześnie płacimy im ciężkie pieniądze w naszych ligach tylko za to że w ogóle potrafią cokolwiek. W ten sposób marnujemy kolejne pokolenia którym nie chce się trenować więcej niż muszą bo i po co ? Jeśli ktoś kto z ledwością skończył podstawówkę zostaje milionerem w wieku 20 lat to jaką on ma motywację do pracy nad sobą ? W Realu czy Liverpoolu i tak nie zagra, a na to by zgarniać co miesiąc kilkadziesiąt tysięcy zł w naszej słabej lidze jego "umiejętności" wystarczają aż nadto. I tyle ...
 • 2009-09-11 08:50 | skoool

  Re: Pogrzeb w Mariborze

  A ja tak sobie myślę, że powinniśmy zdecydowanie więcej pisać o paniach i panach siatkarkach, wioślarzach, lekkoatletach i gryzących ostatnio parkiet koszykarzach, czy też "niszowych" mistrzach żużlowych.
  Piłkę nożną odpuściłem sobie jako kibic po mistrzostwach w Hiszpanii, tak jak i kolarstwo po naćpanym Tour de France.
  Proszę spojrzeć na polskie strony wiadomości.
  Newsy to nasi beznadziejny, najbardziej nieudany trener w historii polskiej kopanej Sir Been Cool Hakker i jego "kopytkarze" jak mówią o nich kibice siatkówki oraz jeżdżący w ogonie Pan Kubica.
  Polscy sportowcy zdobywający dla nas medale wymieniani są na drugich stronach tych wiadomości.
  Pozdrawiam.
 • 2009-09-12 10:46 | Caramba

  Re: Pogrzeb w Mariborze

  A czego się spodziewaliście?
  Polskich piłkarzy nikt nie chce. Kluby na całym świecie wyszukują młode talenty i dojrzałych piłkarzy, płacą miliony za średniaków. Nasi kopacze nawet jak dostaną pracę w jakimś średniej klasy klubie, to po kilku meczach siadają na ławie. Oni nawet biegają inaczej, jakoś ciężko, bez koordynacji.
 • 2009-09-12 18:06 | POLONIA-SAWA

  Re: Pogrzebali ,pogrzebali ,pokopali?

  Pogrzeb robi sie dla ludzi ,ktorzy zmarli ,nie zas dla kilku panow ,ktorzy nie maja
  odwagi albo checi sie poruszac ?
  Mowienie o pogrzebach Polakom /z powodu...wielu ,wielu /, to sie nazywa raczej eksploatacja "dziwnych uczuc " ? Pan zawodzi jak baba na pogrzebie ,a tu potrzeba
  KIJA !
  / Przepraszam ,"tu" tylko "oporna"/ inteligencja z dawnego PRLu/
  Salute