Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pierwsze urodziny kryzysu

(13)
2009-09-14 12:14 | Polityka.pl
 • 2009-09-14 12:14 | Monteskiusz

  Re: Pierwsze urodziny kryzysu

  To czy kryzys gospodarczy Polskę dotknął, czy jeszcze nie dotarł nie potrafi odpowiedzieć nikt, tak samo jak nikt nie przewidywał katastrofy w Stanach Zjednoczonch. Nie jestem ekonomistą, ale nabieram coraz większego przekonania, że te wszystkie prognozy i analizy speców od ekonomi i rynków są warte funta kłaków. Większość z tych magów usiłuje przekonać naiwnych obywateli, że można doskonale żyć na kredyt, bo oszczędzanie stało się jakby jakąś formą upośledzenia umysłowego. Jedno jest pewne: nie można dzisiaj wydać pieniędzy , które zarobimy dopiero za dwa miesiące i to w skali całego społeczeństwa, wszystkich mających jakiś dochód.
 • 2009-09-14 16:09 | Ewiak Ryszard

  Re: Pierwsze urodziny kryzysu

  To prawda, że jednym z najsilniej dotkniętych przez kryzys regionów świata jest Europa Środkowo-Wschodnia, zwłaszcza kraje bałtyckie. Czy jest to sprawa przypadku? Nie jestem jasnowidzem, ani prorokiem. Studiuję od ponad 30 lat Biblię i nie jestem zaskoczony takim obrotem sprawy. W moim odczuciu obecny kryzys jeszcze mocniej dotknie wyżej wymieniony region Europy. Dlaczego? Według planu Nieba Rosja ma powrócić, inaczej mówiąc, odzyskać utracone po rozpadzie ZSRR wpływy. W Księdze Daniela jest zapowiedziane: "W czasie wyznaczonym [król północy = Rosja] powróci z powrotem i wkroczy na południe [wiele wskazuje, że może to być Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [zwycięstwa, jak w 1921] i jak później [w 2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód], i będzie poniżony i zawróci" (11:29,30a). Jakie logiczne wnioski można wyciągnąć z tej zapowiedzi? Wiele wskazuje, że Niebo zaplanowało powrót Rosji na wielką skalę, dlatego należy spodziewać się pogłębienia obecnego kryzysu. Chyba nietrudno domyśleć się, że w związku z tym nieunikniony będzie rozłam, lub wręcz rozpad Unii Europejskiej i NATO. Wcześniejsza zapowiedź z tego fragmentu Biblii dotyczy historii Rosji po II wojnie światowej i także warto zwrócić na nią uwagę. "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał skutecznie [odnosił sukcesy na scenie politycznej], i zawróci do ziemi swojej" (11:28). W ostatnim fragmencie tego tekstu zapowiedziano, że garnizony rosyjskie powrócą do kraju. Do pełnej realizacji tego planu też potrzebny był narastający kryzys gospodarczy, który bardzo mocno uderzył kraje bloku wschodniego, powodując rozpad Związku Radzieckiego i Układu Warszawskiego.
 • 2009-09-14 17:20 | jack4___

  Re: Pierwsze urodziny kryzysu

  Ładne opowiadnko , które jednak mówi o skutkach a nie o przyczynach.
  Pan Profesor zapomniał dodać że ogromne monopole finasowe mają dziś na świecie praktycznie nieograniczona władzę . W rekach kikunsatu rodzin bankierów skupiona jest można powiedzieć prawie cała władza tego świata. Skoro politycy amerykańscy czy brytyjscy sa już marionetkami to co dopiero nasi .Nie sądze aby dzis jakikowiek cywilizowany kraj mógł dedydować o własnej polityce monetarnej. Nie bede sie juz dalej rozpisywał ale dam tylko jeden przykład :Aby ozywić Polska jak i kazda gospodarke nalezy konsumentom dac poporstu siłe nabywcza w postaci pieniądza . W sytacji gdy przedsiebiorswa mają wolne moce produkcyjne gotówka działa jak katalizator ale nasz kochany rząd nie może dodrukowac własnych pieniedzy ( za to zgnłąl prazydent Linkoln) ale moze pozyczyć pieniądze .I tak sie wlasnie stało : rzad wspanialmyslnie otrzmal 21 mld dolarów rzekomo na ustabilizowanie zlotego , ale pozyczka to juz zobowązanie dla każdego podatnika:)Nie bądzcie naiwni .
 • 2009-09-14 17:28 | jack4___

  Musze Ci powiedziec ze błędnie rozmumiesz te słowa ,Rosja jest tylko narzedziem w rekach Bestii . Glinianym kolosem na posługach. Po tym co piszesz widze ze nie jestes swiadomy jak kształtuje sie sytajca na swiecie w kontecie prawdy Ksiegi Objawienia . To nie Rosja i zadne panstwa odegra tu pierwsze skrzypce .Ale doradze ci .Biblia uczy ze aby wlasciwie ocenic rzeczywstosc i czasy w których zyjemu nalezy patrzec na winorośl którą jest Izrael - jako Panstwo i naród. Panstwo juz powstało ale teraz rzetelnie obserwój tych którzy sa w rozproszeniu zwłaszcza w USA ,Anglii . Obserwuj tych bktórzy staja za politykami . Nie tych na pierwszym planie ale tych którzy ciągna za sznurki.
 • 2009-09-15 00:18 | Chester

  Re: Przyczyny krachu są bardzo proste

  Przyczyny kyzysu wynikają z "zalet" samego systemu. Gonitwa za maksymalnym zyskiem wąsklego grona multimilionerów połączona z najgłupszą formą globalizmu powoduje ucieczkę kapitału z krajów o dużych kosztach wytwarzanie dóbr, do krajów o małych kosztach. Milionerzy zarabiają dalej krocie , ale kraje skąd ten biznes uciekł pogrążają się w kryzysie. Skracając wywód , to za kryzys w krajach rozwiniętych odpowiadają elity tego kraju , czyli oligarchia finansowa. Ta zaś skupiona w "rodzinie", dbała o własne interesy i własne sentymenty , a zupełnie przestał ich interesować naród , który stworzył ich dobrobyt.
  Polska jako kraj skolonizowany w stopniu absurdalnym, za zgodą własnych, podłych elit politycznych, będzię w przyszłości krajem "hętka-pętelką" narażoną na wstrząsające nią kryzysy ekonomiczne i polityczne. Jednak nikt o tym nie chce mówić, ani Polaków ostrzegać przed tak głupią formą globalizmu jaką zgodzili się przyjąć na własne barki.
 • 2009-09-15 09:24 | Ewiak Ryszard

  Rosja nie jest narzędziem w rękach "bestii", gdyż ta jeszcze nie istnieje. Z opisu biblijnego wynika, że będzie to przyszły rząd światowy. Ten twór otrzyma władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem (Ap.13:1,2,7b). Do tej pory nikt nie otrzymał takiej władzy. Ten twór pojawi się dopiero po III wojnie światowej i zastąpi bezradną ONZ.
 • 2009-09-15 11:35 | jack4___

  Kwetia rządu światowego to kwestia kilkunastu lat . Bestia juz dawno funkcjonuje , Rozwija sie do obecnych dojrzałych już kszattów od ok 200 lat.
 • 2009-09-15 12:59 | marion

  kto rządzi śwatem ?

  Ile człowiek potrzebuje do życia ?
  Każdemu miseczkę ryżu.
 • 2009-09-15 15:36 | Monteskiusz

  Szanowni Ewiak Ryszard i jack4 udajcie się raczej do Delf, może Pitia jeszcze wieszczy, a jak nie to na kozetkę, bez zbędnej zwłoki.
 • 2009-09-18 21:42 | Ewiak Ryszard

  Wielu dziś szydzi z proroctw biblijnych. Czas pokaże, kto miał rację.
 • 2009-09-21 04:52 | jerry11

  "Wielu dziś szydzi z proroctw biblijnych. Czas pokaże, kto miał rację."

  Coz... Biblia jest tak wielkim zbiorem fantazji, ze zawsze jakis ulamek
  procenta tych bajek i fantazji moze sie sprawdzic!
 • 2009-09-21 14:12 | Ewiak Ryszard

  Ja akurat sprawdzałem wszystkie proroctwa biblijne. Część z nich dotyczy starożytności. Wszystko w nich, co do joty wypełniło się. Pierwsze proroctwo dotyczące czasów współczesnych zanotowane jest w Księdze Daniela i nawiązuje do historii Rosji po II wojnie światowej: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał skutecznie [odnosił sukcesy na scenie politycznej], i zawróci do ziemi swojej [rozpad ZSRR, garnizony rosyjskie powracają do kraju]" (11:28). Co tu się nie wypełniło? Pozostałe proroctwa dotyczą przyszłości. Pierwsze z nich zapowiada powrót Rosji. Następne III wojnę światową. Tych proroctw jest wiele i zawierają mnóstwo szczegółów. Są i będą też wcześniej nagłaśniane, tak, że nikt rozsądny nie powinien mieć żadnych wątpliwości.