Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Górą inteligencja

(4)
Mimo mniejszych nakładów na siatkówkę niż na piłkę nożną, to właśnie ten sport staje się naszą narodową pasją.
 • 2009-09-14 14:47 | AdamJ

  Re: Górą inteligencja

  Piłka nożna to także gra, w której trzeba wykazać się inteligencją i kooperacją a grę najlepszych drużyn ogląda się z przyjemnością.
 • 2009-09-14 15:24 | KAP

  Re: Górą inteligencja i gra zespolowa

  Siatkówka naturalnie preferuje druzyne, zespol. Pilka nozna czy kosz czy hokej preferuje gwiazdorstwo. Preferuje naturalnie, chocby dlatego, ze gwiazda moze trzymac pilke ile chce. Gwiazda tez strzela gola, który to fakt do bólu nobilituje medialnie . Jest jeszcze jeden element rozniacy. Druzyny nie wchodza na swoje terytoria. Sadze ze z tym wiaze sie znacznie mniejsza agresywnosc kibicow siatkowki. Dobry sport. W Polsce nam wlasnie potrzeba nie gwiazd a umiejetnosci wspoldzialania. Popieram siatkówke. Pozdrawiam.
 • 2009-09-15 07:57 | Artur

  Dobry tytuł komentarza: Górą inteligencja.

  Rozmowy z siatkarzami i ich gra dowodzą, że to chłopcy silni, mądrzy, błyskotliwi, inteligentni, rozgarnięci, a nawet, gdy trzeba w grze, cwani. W piłce nożnej mamy najmniej rozgarniętych i - niestety - najmniej mądrych zawodników na kontynencie europejskim. Negatywna selekcja i w drużynach i w zespołach "działaczy" sportowych. Powszechna bucomania.
 • 2009-09-17 17:36 | Artur

  Autor felietonu, podobnie jak ja sfrustrowany postawa pilkarzy, przesadzil. Szachy i brydz sportowy wymagaja sporej inteligencji, a mimo to sa dyscyplinami marginesowymi. Boks w brew pozorom rowniez wymaga sporo rozumu. Siatkowka jest w Polsce popularna bo Polacy zdobyli zloty medal. Narod chce sukcesow. Pilka nozna jeszcze dlugo bedzie sportem numer jeden w Polsce i na swiecie. Zreszta zespol na poziomie posiada zarowno inteligencje zespolowa jak i indywidualna. Dlaczego Majewski?