Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Złoty środek

(1)
Ameryka może znów stać się państwem, z którego promieniuje nadzieja, a nie takim, które eksportuje strach – mówi politolog Joseph Nye.
  • 2009-09-15 03:08 | Danka

    Re: Obama to najbardziej inteligentny prezydent USA

    Ale w demokracji korporacyjnej nie rządzi prezydent, tylko oligarchia finansowa. Ona nie myśli kategoriami państwa , ale zysku i rzeczywistej władzy. Tak było zawsze , tylko skład personalny i kastowy tej grupy się zmieniał. Na krótki okres tą ciągłość przerywały rewolucje lub kataklizmy. W XXI wieku wyczerpał się pewien model zarządzania tym światem. Popełniono błąd w sztuce kierowania wydarzeniami i postawiono na globalny folwark, który pod parasolem jednego mocarstwa miał składać daninę pańszczyźnianą. To nie działa , tak jak zakładano. Jeżeli oligarchia nie opanuje tego problemu , to wybuchnie wojna w imię "sprawiedliwości i praw człowieka". Prezydent Obama zostanie złożony na ołtarzu jako ofiara przez tych bałwochwalców. Zobaczcie jak bałwochwalcy już przystępują do ataku na tego inteligentnego człowieka. Ta administracja jest jeszcze zupełnie niewinna , ale przyprawiają jej gębę ci nieudacznicy , którzy doprowadzili do kryzysu. Albo ona ulegnie tej bałwochwalczej machinie i dostosuje się do ich wymagań , albo przepadnie, obarczona winami których nie popełniła.