Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Partia bez sensu

(13)
SLD, dzisiaj bijący w Platformę za wszystko, a z drugiej strony zawierający z PiS quasi-koalicyjne układy, jak ten w sprawie telewizji, staje się partią bez sensu i pojęcia.
 • 2009-09-16 11:17 | eg

  Re: Partia bez sensu

  Dawno już nie czytałem Polityki. Szkoda bo widzę, że tu sporo jest autorów ktorzy piszą do rzeczy. Podoba mi sie opinia redaktora Janickiego nt SLD szczególnie ostatnie zdanie w artykule.
 • 2009-09-16 11:52 | Slawek Burkusz

  Re: Partia bez sensu

  SLD ukazało swoje prawdziwe oblicze: partii byłych aparatczyków,bez ideałów(w końcu w komune też nie wierzyli), zajętą pilnowaniem przywilejów nabytych w okresie schyłkowej komuny. Tyle ich lewicowości ,że siedzą po lewej stronie w Sejmie. Nie ważne po co i z kim byle do żłoba. Udowodniła swoim istnieniem ,że konsumpcja konfitur oferowanych przez sprawowanie władzy jest jej nadzrzędnym celem.Spokój podczas tej czynności była ich nadrzędnym celem.Stąd ta uległość wobec biskupów, korporacji ,udział w agresji na Irak Gdyby nie afera Rywina byśmy nadal żyli w przeświadczeniu ,że w Polsce mamy lewicę. Mam nadzieję,że partyjka ta zejdzie z Sejmu tak jak Samoobrona. Robiąc miejsce dla rzeczywistej lewicy
 • 2009-09-16 18:37 | Monteskiusz

  Re: Partia bez sensu

  SLD było szczególnie lewicowe, gdy premier Leszek Miler obiecał księdzu Jankowskiemu koncesję na wydobywanie bursztynu na jakiś bombastyczny ołtarz w swoim kościele. Jeszcze bardziej było lewicowe, jak ten sam premier chciał urzeczywistnić równość społeczną poprzez wprowadzenie jednego progu podatkowego. Mając powyższe na uwadze, można śmiało stwierdzić, że takiej partii lewicowej nikt o poglądach lewicowych nie potrzebuje, bo doskonale te pomysły realizuje prawica. Ci ludzi nie rozumieją, że aby wyborca mógł ich odróżnić, oni sami muszą wyartykułować jasno swoje poglądy na wszystko co dotyczy przeciętnego obywatela. Jeśli lewicowy polityk wije się zapytany o wpływy kościoła (czytaj episkopatu), to powinien dać sobie spokój z działalnością w lewicowej parti i zapisać się do PiS-u, lub PO. Obecni politycy SLD są niewybieralni jako lewica i im szybciej zejdą ze sceny, tym lepiej dla elektoratu lewicowego, oczekującego autentycznych przedstawicieli w parlamencie. Kto miałby ich zastąpić? Myślę, że takie pokolenie rośnie w kręgu Jerzego Owsiaka, który nie jest politykiem, ale pokazuje młodym ludziom jak być przyzwoitym człowiekiem. Jestem już starszym pokoleniem, ale bardzo kibicuję tym młodym ludziom, ażeby im się udało stworzyć nową jakość w polskiej polityce.Może to są i mrzonki, ale w coś trzeba wierzyć, bo jak nie w boga, to warto w przyzwoitych ludzi.
 • 2009-09-17 02:58 | Danka

  Re: Partia bez kręgosłupa

  Ten tani makiawelizm jaki uprawiał Kwaśniewski jest zgrany i zupełnie nieczytelny dla ludzi młodych. W Polsce zaczną się problemy z innej beczki, na które są nieprzygotowane te kombatanckie elity z okresu złodziejskiej transformacji. Ci panowie stojący w rozkroku między PRL-em , a kolonializmem w obecnym wydaniu są zupełnie bezradni i mdli.
  Te panie z tej obecnej "lewicy" są jakby z epoki końca wieku. Trzeba strząsnąć z siebie tę sierść z epoki wasalnej i zacząć walczyć o wyborcę.
 • 2009-09-17 07:35 | anna12

  Re: Partia bez sensu

  Co platfprma zrobila,ze SLD mialby jej nie krytykowac?Dlaczego nikt nie mowil o koalicji PO i SLD-gdy ostatnie pomoglo odrzucic wetu Prezydenta w sprawie emerytur pomostowych,chyba jedynej waznej sprawy,ktora PO zrobilo.Dlaczego nikt nie mowi o koalicji PO i SLD gdy inne wazne projekty sa w Sejmie opracowywane i glosowane-np.oddzielenie funkcji min,Sprawiedliwosci i Prokuratora Gen.Dlaczego nikt nie mowi o koalcji PO i PIS W sprawie CBA,IPN,niebotycznych danin na kosciol nawet lamiacych zapisy Konkordatu.To jest twarda koalicja,ale mowienie o tym jest niepoprawne politycznie. Dlaczego PO oszukalo SLD w sprawie ustawy medialnej?Pytam sie,jak w tej sytuacji mialo SLD sie zachowac.Lansowanie tezy,ze PO jest z boku awantury o media jest smieszne,obserwujac co rzad wyprawia zeby obronic bylego neofaszyste.PO wykreowalo ta cala sytuacje,wrecz sprowokowalo majac na uwadze korzysci jakie z niej odnioslo.Przeciez wszystkie wydarzenia byly do przewidzenia juz w momencie oszustwa.I to jak zaglosuje SLD,i to co bedzie pozniej i to ,ze redaktorzy j.w.beda tak komantowac.Czyli obrzydzac elektoratom i PIS i SLD-ich partie.Cel zostal osiagniety,prowokacja sie powiodla-gratulacje!!!!!
 • 2009-09-17 10:28 | Binarek

  Tak tak Anno PO jest winna wszystkiemu

  "gdy ostatnie pomoglo odrzucic wetu Prezydenta w sprawie emerytur pomostowych,"
  Druga wersja ustawy o emeryturach pomostowych była przygotowywana przez OPZZ

  "PO oszukalo SLD w sprawie ustawy medialnej?"
  Co to znaczy oszukało. Że w dobie kryzysu podatnicy nie będą zmuszeni do płacenia Miliardów na rzecz Woronicza?

  "co rzad wyprawia zeby obronic bylego neofaszyste"
  Raczej co rząd wyprawia aby nie wpuścić z powrotem KRUK i wielebnych

  Ten tekst traktuje o SLD przypominam i o jego pomyśle na wyjątkowość
 • 2009-09-17 13:47 | H2

  Polityka już nie jest taka sama jak kiedyś. Jest tendencyjna i POlitycznie POprawna. Bzdury p. Janicki pan wypisujesz...
 • 2009-09-17 16:30 | krzyniek

  Re: Partia bez sensu

  bardzo głupi ten wpis. Autor za wszelką cenę próbuje udowodnić teze wcześniej postawioną w tytule. Panie Mariuszu, dlaczego Pan zupełnie pominoł fakt, że SLD wspólnie z PO opracowało kompromisowy projekt w sprawie mediów publicznych, który Donald Tusk jednym posunięciem wrzucił do kosza. Pisanie dziś o sojuszach z PiS jest wpisywanie się w propagandę PO tą samą, która najpierw nastraszyła Polaków wysokimi podatkami tylko po to, by Donek jako mąż opacznościowy mógł powiedzieć, że na to nie pozwoli. Czysty Cynizm nic więcej
 • 2009-09-17 17:16 | Artur

  SLD podobnie jak inne twory po-PZPR/PRL nie maja w dzisiejszej Polsce prawa bytu. Zmienilo sie mianowicie spoleczenstwo. Polacy masowo "odwiedzaja" inne kraje. Widza jakie spustoszenie spowodowalo 50 lat komunizmu. A i sama Polska zaczyna sie wydzwigiwac, ze sporym zreszta powodzeniem, z marazmu PRL. Po 20 latach Polska gospodarka jest o wiele blizsza ekonomia zachodu niz Ukrainy czy Rosji. Mlodzi ludzie pragna sie uczyc i sa "glodni sukcesu". Partie takie jak SLD czy nawet PSL to zjawiska dnia wczorajszego. Spoleczna Polska prawica jest bowiem zbyt liczna i mniej podzielona (POPIS).
 • 2009-09-17 18:52 | j-23

  Re: Partia bez sensu

  tak to dobry pomysl, SLD i PIS zobaczymy kto kogo wyroluje
  A tak na marginesie Napieralski doluje swoja partie
 • 2009-09-18 18:02 | białas

  Czytam Politykę od bardzo niepamiętnych czasów. W ostatnim okresie dostrzegam bardzo wyraźne wspieranie określonej partii. Natomiast wyraźnie redaktorzy nie znoszą SLD. Podobnie dot. to PSL. Niechęc do tych partii, co do których mam stosunek obojętny, jest wyraźnie manifestowana przez niektóych redaktorów. Zastanawiam się czy tygodnik oceniany jako obiektywny, politycznie niezależny, a także finansowo /chyba spółdzielnia pracownicza/, powinien tak wyraźnie wyrażac niechęc do części sceny politycznej. To wypacza obraz tej sceny. Natomiast eksponowanie tylko PO w sposób pozytywny, czy PIS negatywny kłóci się z obiektywnością. Chyba, że redakcja w sposób co najmniej dorozumiany, jest delikatnie mówiąc wyrazicielem jednej opcji politycznej - PO. Wówczas lepiej byłoby to wyraźnie zamanifestowac. Wszystko wskazuje na to, że będę musiał zrezygnowc z dalszego kupowania czytania Polityki.
 • 2009-09-19 12:26 | kociewiak

  Re: Partia bez sensu

  Napieralski i Kaczynski prowadza swoje partie ku przepasci (to dobry znak) zobaczymy
  kto kogo zepchnie do tej przepascii,a moze wpadna razem(oby tak sie stalo )
  Tusk z PO nie musza robic wczesniejszych wyborow.
 • 2009-10-06 12:20 | 2007agresor

  Re: Partia bez sensu

  Sz. Państwo, rzeczywiście czytanie postów internautów może dawać odczucie, iż wielu z nich jest sprawnych "inaczej" .Smutnym jest fakt, iż liczni internauci piszą emocjonalnie, bez głębszego zastanowienia się i analizy tematu jaki podejmują na forum. Obecnie w Polsce, nie istnieją wiarygodne partie polityczne z lewa i z prawa.99,9% członków zrzeszonych w partiach politycznych to osoby mające na celu w 100% realizację swoich partykularnych interesów( zyski finansowe) a dopiero później, realizację w ramach tworzonego ustawodawstwa prawnego tzw. "Polskiej racji stanu"., o czym tzw,wybitni, czy też tylko popularni publicyści w mass- mediach nie informują Państwa w jakimkolwiek stopniu, gdyż mogłoby to ich narazić na utratę pracy lub odpowiedzialność cywilno-prawną w ramach złożonych pozwów do sądów , przez obłudnych i" krwiożerczych członków " PIS, PO, SLD i PSL. Sz. Państwo istnieją rozwiązania aby stworzyć w Polsce władze: ustawodawczą i wykonawczą bez
  udziału partii politycznych i Polska mogłaby być prekursorem światowym , gdzie sejm tworzony byłby ze specjalistów w tym dużą grupą doświadczonych prawników/również w drodze wyborów bez zabarwień politycznych/ , a rząd techniczno- menadżerski byłby wyłaniany przez sejmowych specjalistów \ ( bez Senatu) .Taki rząd w przekroju, byłby nadzorowany przez Sejm\ 5 specjalistów na każdy resort\ RP, oraz specjalistów w na stanowiskach podsekretarzy stanów nie podlegających ministrom-menadżerom.Sz. Państwo aby stworzyć taki - w zasadzie prosty system nowoczesnego państwa- sposób ustanawiania władzy ustawodawczej i wykonawczej w Polsce wszystkie partie musiałyby zaakceptować wspomniany system,\ na wstępie w dużym uproszczeniu\ i dlatego też są niewielkie szanse aby politycy z w/w partii wyraźili zgodę na nowy i nowoczesny kształt Państwa Polskiego choćby gwarantował eliminację wszelkich waśni, sporów i kłótni politycznych, szybki postęp ekonomiczny i społeczny, usprawnił by wszelkie procesy legislacyjne w Sejmie RP. Nie jest to utopia , pod warunkiem że nasi politycy dobrowolnie zrezygnują z obecnego systemy funkcjonowania w tym tworzenia władz ustawodawczych i wykonawczych , co w tej chwili jest największą przeszkodą do stworzenia nowoczesnego Państwa polskiego. Chciwość, pazerność i brak obiektywizmu oraz realizacja swoich partykularnych interesów prawdopodopbie nie pozwoli stworzyć o wiele sprawnejszego i wydolniejszego oraganizmu Pastwa polskiego, które w krótkim czasie \ w przedziale 10-15 lat\ doszłoby do standardów w poziomie stopy życiowej "starej" 15-stki UE.