Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

17 września i inne daty

(10)
70. rocznica agresji sowieckiej na Polskę: Ostatnio każda ważna historyczna data staje się okazją do politycznej bijatyki.
 • 2009-09-17 13:48 | cracus

  Re: 17 września i inne daty

  To co sie dzieje obecnie w Polsce jest CHORE!
 • 2009-09-17 15:49 | konrad44

  A dlaczego chore ?
 • 2009-09-17 16:25 | Kecaj

  Re: 17 września i inne daty

  Politycy PiS wymyslili sobie, ze zdobeda punkty wyborcze przy pomocy historii. Problem w tym, ze negatywnych punktow uzbierali tyle w trakcie zupelnie niedawnej historii, ze ta odlegla w niczym tu nie pomoze. Jednak wrzask jaki robia wokol kazdej mozliwej rocznicy historycznej zaszkodzi (juz zaszkodzil) stosunkom Polski z sasiadami. Politycy PiS zachowuja sie tak jakby chcieli koniecznie wciagnac Polske w jakas wojne. Tusk nie powinien ogladac sie na sondaze, tylko uciszyc to towarzystwo. Oczywiscie tam gdzie moze. Trudno zeby uciszal w Sejmie. A, ze Polska jest chora, to widac golym okiem. Chora na PiS i braci Kaczynskich, chora na zadze zemsty i zlosc. W kazdym kraju sa nacjonalisci, ale nie w kazdym nacjonalisci, ktorzy byli u wladzy. PiS jest partia wscieklych i sfrustrowanych nacjonalistow, ktorzy rzadzili niestety Polska przez 2 lata. To brzemie, ktore bedziemy nosic bardzo dlugo. Oby ci ludzie nigdy wiecej nie doszli do wladzy.
 • 2009-09-17 17:27 | Artur

  Jest chore dlatego ze przez 50-lat Polacy karmieni byli Moskiewska propaganda. Wiec gdy ma miejsce prawdziwa debata historyczna prowadzona przez ludzi wybranych przez spoleczenstwo, to niektorzy odbieraja ten swoisty dyskurs jako dewiacje a wiec chorobe.
  Samo istnienie Polski wolnej i w pelni suwerennej jest dla tych ludzi jak wirus ktory nalezy przeczekac pijac liberalne ilosci plynow (glownie wodki).
 • 2009-09-17 17:50 | wikonwi

  Re: 17 września i inne daty

  Męczy mnie i trzeźwo myślących Polaków to uporczywe celebrowanie wszystkich narodowych klęsk.No ale co ma Polakom ciekawego do zaoferowania Kaczyński poza polityką historyczną i poprzez którą chce naród przygotować do ósmej wojny światowej---.Bo polityków z klasą, którzy traktowaliby historię jako pomoc w działalności publicznej, a nie pałkę na przeciwnika, na polskiej scenie już nie ma.---To jest dramat Polski i nie tylko ale brak jest ich również w Europie .Widocznie to takie skundlone czasy.
 • 2009-09-17 21:22 | momo

  Do konrada 44 . Jeśli nie mdli Cię od ustawicznego wycia Katyń , 17 wrzesnia , Katyń , 17 wrzesnia , Sowieci , sowiecki , sowieckiego , sowieckiemu , od kompletnego
  odwrócenia proporcji najeżdżców , jeśli nikt nie mówi o 600 tys. poległych krasnoarmiejców , jeśli wolimy wrzesień 1939 od maja 1945 - to rzeczywiście nie wiesz co to choroba !
 • 2009-09-18 07:24 | cracus

  Takiej przyglupawej propagandy to nawet w PRLu nie bylo. Wszystkiemu winny jest ZSRR. A co do tych "historykow" piszacych na nowo historie pod publiczke i co niektorych politykow /malego wzrostu/, to czym oni roznia sie od tych "moskiewskich"? Zmienil sie jedynie kierunek propagandy. Dzieki tej przyglupawej historycznej propagandzie korzystaja jedynie Niemcy, ciesza sie, ze panstwo i jego obywatele, ktore najwiecej ucierpialo podczas II WS, zrzuca odpowiedzialnosc za wybuch na ZSRR. Dzieki temu prawdopodobnie juz w niedlugim czasie bedziemy mogli poczytac w niemieckich publikacjach o tym ze II WS wywolal ZSRR.
 • 2009-09-18 10:07 | konrad44

  Szanowni Państwo,

  Spytałem dlaczgo jest chore, bo cracus swojej wypowiedzi nie poparł żadnymi argumentami.

  A wracając do tematu, to co się dzieje w naszym kraju, jak opozycja manipuluje rocznicami, to się zgadzam, tak to jest chore ! To niszcząca siła populizmu, lawirowania między datami, wykorzystywanie rocznic do własnej gry politycznej.
  Politycy, nie będę mówił którzy, muszą się w końcu nauczyć, że polityka i historia to dwie oddzielnie sprawy. Wszystko byłoby dobrze, gdyby historia Polski była wykorzystywana do wspólnego porozumienia i zgody, a nie tak jak to czyni PiS, do agresji własnej gry i hamstwa.

  Pozdrawiam
 • 2009-09-18 10:51 | Binarek

  Dyskurs tak. Zapalenie świeczek i pomodlenie się za pomordowanych tak

  Ale rozpisywanie się w prasie i walki o uchwały które oskarżają Rosjan o ludobójstwo, pożogę i śmierć to już trochę przesada.
  W 1939 zobaczyliśmy co to bolszewizm. Na szczęście w dużo mniejszych proporcjach niż sami Rosjanie, których oskarżamy (przykład Kuropat).

  Po odrzuceniu nacjonalistycznych uprzedzeń i bardziej wyważonej uchwale np."Za przodków Waszych i Naszych"? może w końcu znaleźlibyśmy język porozumienia i otrzymalibyśmy archwialne dokumenty o naszych oficerach
 • 2009-09-19 20:19 | Bejotka

  Re: 17 września i inne daty

  Niestety, historycznej świadomości i politycznej wizji w drodze publicznej dyskusji uzyskać się tak łatwo nie da. Bo na polskiej scenie już nie ma polityków, zdolnych do udziału w takiej dyskusji na poważnie, bez wrzasków i inwektyw. Pozostali na niej osobnicy przyuczeni do polityki, którzy prowadzą "politykę" równie siermiężną, jak oni sami. Gomułka był - w porównaniu z naszymi profesorami od wszystkiego - orłem intelektu.