Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polskie kino widzi więcej

(1)
Krytycy podczas festiwalu w Gdyni zastanawiali się, czy z polską kinematografią jest dużo, czy tylko trochę lepiej.
  • 2009-09-20 22:25 | SMUTEK

    Za dużo filmów

    PISF prowadzi nieodpowiedzialną politykę, szastając nie swoimi pieniędzmi. Zastanawiać może wysokość budżetów poszczególnych filmów. Na film "Generał Nil" przeznaczono mniej niż 5 milionów złotych (reżyser mówił, że to było za mało), Budżet, kręconego właśnie, filmu "Tajemnica Westerplatte" to 11,4 milionów. Można spytać, komu potrzebny jest drugi film fabularny o Westerplatte (po filmie Różewicza) i dlaczego tak wielkie pieniądze przeznacza się na film człowieka, który wcześniej niczego nie nakręcił ? Powstaje więc zbędny i drogi film o Westerplatte, a o kręceniu filmu o wielkim Polaku, Henryku Sławiku, nawet się nie mówi. To, że polscy filmowcy nie raczyli nakręcić nawet filmu dokumentalnego o tym bohaterze, jest kompromitacją tego środowiska.