Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kruche ożywienie

(2)
Rozmowa z Dominique Strauss-Kahnem, dyrektorem zarządzającym Międzynarodowego Funduszu Walutowego
  • 2009-09-21 22:46 | ekis

    Re: Kruche ożywienie

    bzdury,aby uspokoic. Papier jest cierpliwy.
  • 2009-09-22 17:06 | Jeremi

    Re: Gospodarka światowa ma się dobrze , tylko dystrybucja dóbr ...

    Gospodarka Światowa jest w najlepszej formie od czasu zaistnienia cywilizacji na naszej pięknej ziemi. Umiemy produkować , znamy skomplikowane technologie i mamy chętnych ludzi do pracy. To dystrybucja dóbr i zarządzanie światowymi finansami przeżywa kryzys strukturalny . Okazuje się, że skupienie takiej ilości pieniądza w ręku jednej grupy finansowej oligarchii, czyni ten pieniądz martwym i niezdolnym do pobudzenia ruchu w interesie. To chciwość tej grupy ogłupia ich w stopniu wręcz niebezpiecznym. Zarządzanie pieniądzem jako medium umożliwiającym w miarę sprawiedliwy przepływ energii i ludzkiej inicjatywy jest na poziomie XIX wieku. Teraz mamy wiek XXI , a oligarchia finansowa okazuje się zakalcem w tym nowym świecie. Jeszcze raz trzeba podkreślić , nie ma kryzysu gospodarczego, jest kryzys zarządzania pieniądzem.