Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

10 dni, które wstrząsną światem

(9)
W 1919 r. amerykański komunista John Reed zrobił karierę książką „10 dni, które wstrząsnęły światem”. Lektura na koniec lata: 10 wydarzeń, które mogłyby wstrząsnąć naszym światem w naszych czasach.
 • 2009-09-22 07:09 | agnostos

  Re: 10 dni, które wstrząsną światem

  "CO2 odzyskać do produkcji benzyny" - to dla chemika coś takiego jak dla matematyka kwadratowe koło. Chyba autor za bardzo popuścił wodze fantazji, albo przysypiał na lekcjach chemii:D.
 • 2009-09-22 08:09 | POLONIA-SAWA

  Re: Lem w wydaniu zagrodowym !

  Jeszcze jedne zapewne Wstrzacajace glupoty ,od polskich
  podrzegaczy /czasowo nazywa sie dziennikarze, w Polsce /,ktorzy nie maja
  ochoty wziaz sie do porzadnej pracy ,tylko opowiadaja ludziom glupoty .
  Was Panowie trzeba naprawde wstrzasnac !
  Ile dziablow siedzi na koncu szpilki ,co by bylo gdyby babcia mial wasy,
  czy Polacy sa wystarczajaco glupi ,czy tez mogliby byc glupsi ?
  ....Zapraszamy do dyskucji !...........
  Salute
 • 2009-09-22 10:29 | Magdalena

  Re: 10 dni, które wstrząsną światem

  W mojej miejscowości (jak jeszcze był pociąg) żartowali, że jedzie tak szybko, że można wyskoczyć do lasu z pierwszego wagonu, nazbierać kosz grzybów i wskoczyć do ostatniego. Kolej BYŁABY rentowna i ludzie by jeździli, gdyby było szybko i punktualnie. Bilety na TGV nie są tanie, ale człowiek jest pewien, że będzie wygodnie, szybko i punktualnie. a u nas ani tanio, ani punktualnie, ani szybko, ani wygodnie.
 • 2009-09-22 10:51 | Radecki

  Ależ to jest jak najbardziej możliwe!
  -> http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090708/LUBLIN/808451302
  To się odbywa kosztem energii np. słonecznej.
  Coś jak fotosynteza w roślinach, tylko dużo bardziej wydajne.
 • 2009-09-22 15:12 | Chester

  Re: Rok 2012 - Sikorski w domu letniskowym pod Kabulem

  Jest rok 2012 , po zmianie biegunów magnetycznych ziemi wykonanej pod kontrolą neokonserwatystów, premier Sikorski przyjął na śniadaniu w swojej willi pod Kabulem delegację stoczniowców polskich , którzy tam budują tratwy do spławiania kokainy strumykami górskimi. Po śniadaniu udali się na wycieczkę w góry gdzie zamierzają w ciągu kilku dni odwiedzić kilka górskich osad. Ten rodzaj spędzania czasu wolnego staje się bardzo modną formą wypoczynku elity politycznej i artystycznej.
 • 2009-09-22 15:51 | Kendo78

  Re: 10 dni, które wstrząsną światem

  To tylko pokazuje jak bardzo jestesmy zacofani do 'cywilizowanego swiata' kropka
 • 2009-09-23 00:14 | Meriva

  Ta benzyna produkowana z odpadowego dwutlenku węgla to rzeczywiście może wstrząsnąć światem ale ze śmiechu. Ciągle się komuś maży żeby za friko uzyskiwać więcej energii niż się włożyło w proces fizyko-chemiczny.Ludkowie widocznie uwielbiają cudowne rozwiązania, szybko, dobrze i za frajer. Nie znana jest synteza benzyny z CO2 przy pomocy energii słonecznej na podobieństwo fotosyntezy w roślinach.
 • 2009-09-23 09:10 | agnostos

  Kolego, to jest projekt. Powstają dopiero instalacje pilotażowe. Istotne jest to jaką wydajność w czasie uzyska się z takiej instalacji i czy jest to techniczne możliwe. I pod tym względem budzi to moje wątpliwości, bo od strony jakościowej to można nawet z Twojej filiżanki kawy zrobić czyste złoto na drodze przemian jądrowych, tylko po co i jakim nakładem środków?
 • 2009-09-23 14:41 | Radecki

  Też mam poważne wątpliwości, czy to się okaże ekonomicznie opłacalne, ale technicznie możliwe to jest.
  Pozdrawiam

  PS. W zasadzie to żadna rewelacja - ot po prostu kolejna metoda upłynniania węgla.