Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przestroga

(13)
Media publiczne: Dwie osoby, które próbowały zachować się spokojnie i profesjonalnie, przegrały z polityczną gorączką, emocjami i pospiesznym biegiem po partyjne łupy.
 • 2009-09-22 23:19 | nielękamsię

  Re: Przestroga

  Donald, przeginasz. To już nie pracuje dla Twoich słupków. Sorry, będziesz musiał w końcu ujawnić cechy wynikające ze swojej "zdefektowanej" pary chromosomów XY (sam też ją posiadam, co w nadchodzących czasach będzie dla takich osobników jak my coraz trudniejsze do wytrzymania w konfrontacji z tymi genetycznie czystymi osobniczkami - typ XX - ale to tak na marginesie).
  Telewizja PUBLICZNA jest jednak "nasza", ogólnospołeczna, a Ty jesteś premierem rządu tej społeczności, społeczności Polaków.
  Moove...
 • 2009-09-23 05:46 | Albert

  Re: Jednak media publiczne będą zawsze "stronnicze" i "rządowe"

  Ponieważ nie ma co liczyć na media komercyjne, które zawsze są mediami korporacyjnymi, a nie jesteśmy naiwni, aby uwierzyć, że może powstać niezależna od polityki i od rządu telewizja zarządzana przez grupę intelektualistów, oderwanych od rzeczywistości, to musimy stworzyć media publiczne, finansowane z abonamentu lub przez budżet. Takie media mogą i muszą istnieć , ponieważ media komercyjne są zakłamane i stanowią tubę korporacyjnej dyktatury. One to robią skrycie , bełtając ludziom w głowach , dezorientując słabsze głowy fanów tej formy marnotrawienia czasu.
  Media publiczne będą zawsze uzależnione od partii rządzącej. Jednak walka o zachowanie mediów publicznych jest obowiązkiem obywatelskim. Tam przynajmniej co parę lat będzie się zmieniała ekipa rzadząca. W mediach korporacyjnych nie zmienia się nic , nawet po zmianie właściciela.
 • 2009-09-23 15:07 | wikonwi

  Re: Przestroga

  Dziś w GW Dominika Wielowieyska w tonie bezwzględnym po raz któryś przejechała czołgiem po ministrze Gradzie i PO.Gdyby przeczytała pani Janiny publicystykę na pewno w tym wypadku nie plotła by dyrdymałów (pomimo ze panią Dominikę lubię).
  Cytując pewnego klasyka niskich lotów, oczywistą oczywistością że platforma nie powinna kłaść palców między trzaskające drzwi. Pani Janino na jakim przyzwoitym podwórku Pani się wychowała gratuluję.
 • 2009-09-23 15:10 | anro

  Re: Przestroga

  Jak zwykle ma Pani rację. Ale najgorsze w tym zamęcie jest sięganie tych "prawych i sprawiedliwych" obrońców ludu po średniowieczny haracz w postaci tak zwanego abonamentu wyłudzonego od emerytów i szastanie tym haraczem bez odrobiny przyzwoitości na lewo i prawo,
 • 2009-09-23 18:10 | zorro_blues

  Nie zgadzam sie z tym widzeniem sytuacji w TVP.

  Rzed jest od tego zeby rzadzic, telewizja publiczna dostaje pieniadze przydzielone przez rzad z budzetu i mowienie ze premier Tusk nic nie moze zrobic jest smieszne. PO bylo na reke to co sie dzialo w TVP i dlatego nic tak dlugo z tym nie robili. Ale problemow uroslo ponad miare i nie da juz sie dluzej udawac ze wszytko jest w porzadku i zamiatac pod dywan. Slupki PO juz nie beda z tego powodu rosnac, trzeba dzialac i nawet podejmowac trudne decyzje.
 • 2009-09-23 22:24 | mac

  ciesze sie,ze jestem 1000 mil od...troszke pracowalem w mediach...to nakreca,ale dziekuje
 • 2009-09-24 14:18 | malgo

  ten rzad po prostu sie zblaznil.

  Pani Janino doceniam panska analize, czytam zawsze zainteresowaniem, ale musze przyznac z przykroscia coraz czesciej panska mysl sklania sie i ku pogladom premiera, Smutne to dla osob o pogladach lewicowych. Bardzo trafnie pani ocenila sytuacje, tylko nasuwa sie pytanie dlaczego tak pozno rzad i minister skarbu zaczeli sie interesowac TVP? dlaczego tak pozno wyslano pania prof.Nowisnka? I czyzby rzad nie mialby narzedzi w swych rekach do zrobienia porzadku w w mediach?
  a dlaczego Tusk zrobil demi volte nie popierajac ustawy o mediach?
  przestajmy wybielac bledy Tuska.. przynajmniej takie pisma jak Polityka niech patrza im na rece i koryguje pyche i zarozumialosc politykow.
 • 2009-09-24 16:49 | Miś Yogi

  malgo pisze
  "dlaczego tak pozno rzad i minister skarbu zaczeli sie interesowac TVP?"

  Rząd nie powinien się zajmowac TVP. Rząd powinien zajmować realizacją budżetu i zadań programowych przez TVP a te rząd odrzucił.

  "I czyzby rzad nie mialby narzedzi w swych rekach do zrobienia porzadku w w mediach?"
  Gdyby takowe miał to czy Rady obsadzone byłyby przez ludzi SO-LPR-PiS-SLD???
 • 2009-09-24 16:51 | Miś Yogi

  "PO bylo na reke to co sie dzialo w TVP i dlatego nic tak dlugo z tym nie robili"

  Rozumiem, że w koalicji z SO i PiS powołali Farfała?
  Propagandę siej na innych forach. Tu pisz o faktach
 • 2009-09-24 17:58 | Sławomir Osiński

  Re: Przestroga

  Minister Grad , dwukrotnie nie skwitował zarządów RTV . Zwrócił się do sądu o ustanowienie komisarza . I co się stało ?.Został oskarżony przez opozycję i dziennikarzy tkz. Czwartej Rzeczpospolitej o próbę zawłaszczenia mediów publicznych . Mimo tego że jest właścicielem RTV ,ma ograniczony wpływ na media publiczne .Głównym rozdającym ,jest tu wyłącznie KRRiTV , sterowana przez PiS i jego byłe przystawki ,a że nie chce poprzeć przejęcia TV przez PiS i SLD,nie dziwię sie . Ma wybór między dżumą a cholerą .Szanowna Pani Janino ,do usłyszenia w poniedziałek w TOK .FM . ( PiS i PO, to nie moja bajka .)
 • 2009-09-24 22:52 | malgo

  oj, ma, tylko wszytko robi aby zlikwidowac media publiczne, bo one nie sa im na reke,.

  obowiazkiem rzadu jest "pilnowanie" porzadku w media publicznych, ale to nie znaczy aby byly upolitycznione, bo rzad to wladza wybrana przez wyborcow, czyli narod , spoleczstwo a wiec ma mandat aby pilnowac dobro mediow publicznych!
 • 2009-09-25 15:24 | byk

  Re: Przestroga

  potwory biegaja - pazury sie obcina
 • 2009-09-26 20:48 | malgo

  pani Janino

  oto wywiad Olechowskiego
  AO: Tak mi się wydawało. Gdy staliśmy razem w Hali Oliwii, gdy powstała Platforma, uważałem, że to jest zespołowe wydarzenie. Myślałem, że Tusk jest moim przyjacielem politycznym. I pamiętam, jak mówił: "I wyprowadzimy tę politykę z telewizji".

  - Dlaczego teraz Pan się śmieje?

  AO: Bo wtedy byłem pod wielkim wrażeniem tych słów. To było fantastyczne! Dziś rząd mógłby wyprowadzić politykę z telewizji w 48 godzin. Ale jest ona utrzymywana, bo taki jest interes PO".