Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powieść z metafor

(2)
Powieść składa się z samych aluzji i metafor
 • 2009-09-23 11:37 | dr UJ

  Re: Powieść z metafor

  Tak płytkiej o ograniczonej recenzji juŻ dawno nie czytałam i to jeszcze w "Polityce"... "Być może, choć w tej prozie nic nie jest jasne ani oczywiste." - po co pisać powieści jasne i oczywiste, dla niepełnosprawnych umysłowo? Co paradoksalnego jest w twierdzeniu: "Jak się czujesz? – Jak serwis Rosenthala oddany do lombardu”? - tłumaczę: niedoceniany, niepotrzebny luksus w czasach ponowoczesności. Aluzje i metafory są zaletą każdego utworu, świadczą o erudycji pisarza: są ozdobnikiem, tworzą klimat utworu, decydują o bogactwie przekazu literackiego. Czy autorka zna i niedocenia powieści poetyckich romantyzmu? Recenzentka nie jest na tym poziomie erudycji i nie ma wyobraźni poetyckiej, żeby czytać tego typu prozę. Poproście ją zinterpretować byle wiersz i się przekonacie. To jest moje skromne zdanie. O następną recenzję błagam poprosić kogoś innego.
 • 2009-10-24 17:02 | Mruzka

  Re: Powieść z metafor

  Po recenzji w "Polityce" spodziewałabym się czegoś głębszego. Książka jest świetna, a jeśli ktoś potrzebuje, żeby go prowadzić poprzez fabułę niemalże "za rękę", cóż.... polecam powieści pozytywistyczne.
  Rozczarowana recenzją, nie rozczarowana książką.
  Mrużka.