Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oczy i uszy

(11)
Co się dzieje od znaczącego politycznego zdarzenia do momentu, kiedy głos w tej sprawie zabiera premier? Słucha zaufanych doradców. Ich pozycja w gabinecie premiera jest różna. I zmienna.
 • 2009-09-24 05:30 | Adalbert

  Re: ani jeden z nich nie pojechał na Kongres Kultury Polskiej ?

  Czy to są doradcy bez kultury ? Premier ostentacyjnie zrezygnował z udziału w inauguracji obrad Kongresu Kultury Polskiej. To się nazywa determinacja. A było to doskonałe miejsce do podzielenia się z ludźmi w miarę inteligentnymi własnymi poglądami na wiele spraw dotyczących "nadbudowy". Jak się okazuje premier nie ma poglądów. Tej najbardziej charakterystycznej cechy jego osobowości strzeże się jak tajemnicy państwowej. To jest bardzo poważny błąd tego polityka. Który z wymienionych wyżej doradców był autorem tego nierozważnego kroku ?
 • 2009-09-24 09:47 | POLONIA-SAWA

  Re: Oczy i uszy

  Najgorsze ze to wszystko odbywa sie w formie kumplowania ,a na tym
  szczeblu to napewno nieodpowiednia forma "towarzyska".
  ----""Rozmawiamy o różnych sprawach w swoim towarzystwie
  i jeśli to traktuje się jako doradzanie, to tak, jesteśmy doradcami ""
  Panowie o roznych sprawach rozmawia sie przy spotkaniu w kawiarni ,na tym szczeblu,
  rozmawia sie o Sprawach Panstwowych .
  Lojalnosc obowiazuje "nie z gory do dolu ,lecz z dolu do gory ! ".
  / -- ?/
  / Panowie przynajmniej nie plotkujcie publicznie !/
 • 2009-09-24 13:35 | wladimirz

  Skoro w rządzie są jeszcze Hall,Klich i Kopacz,to Tusk ma kiepskich doradców!!!;-)

  j.w.
 • 2009-09-24 21:17 | as

  MOŻE

  lepiej byłoby, gdyby Tusk nauczył się wreszcie myśleć samodzielnie i w taki sam sposób podejmować decyzje. Uniknąłby gafy z Obamą!
 • 2009-09-25 10:39 | wiehu

  Re: Oczy i uszy

  Wyobrażam to sobie tak , jak wygląda to mniej wiecej w mojej firmie .
  Pracują nad jakimś projektem , siedzi ich tam grupa z głównym dowódcą ,który jest taki milutki .
  Fajny chłopak :-)

  No i tak pracują nad tym projektem i skończyć nie mogą , a nadal wygląda on kiepsko .
  Ale cuż fajnie im się gada z tym fajnym chłopakiem a i jemu fajnie jest z fajnymi chłopakami tak że aż szkoda skończyć ten projekt bo jak by chcieli to jedyna osoba by go skończyła w dwa razy krótszym czasie , no ale z nią by się tak fajnie nie gadało .

  Tak miło by nie było .

  Powiem jedno , nie zagłosuje już na Platformę i myślę że przegra następne wybory .
  Ciao Koledzy :-P
 • 2009-09-25 11:11 | Sławomir Osiński

  Czyżby tęsknota za Łybacką ,Szmajdzińskim i Łapińskim ?. Podobno tylko dyktatorzy nie mają doradców .
 • 2009-09-25 15:46 | wladimirz

  Czy twierdzisz.że wymienieni przeze mnie ministrowie są doskonali i profesjonalni???;-))))))))))))))))))))))))))))))))
  Co do wymienionych-Łybacka byla tragiczna, ale na tle Handkego czy Hall ....
  Szmajdziński chyba jednak bardziej profesjonalny od Klicha.Łapińskiego nie znam różnie ludzie mówią kto i za ile mu produkowal;-))))W każdym razie byl profesorem medycyny i to raczej dobrym.Tamu zawdzięczal pozycję.Kopacz jest prowincjonalną lekarką,o której by nikt jako o lekarce nie slyszal gdyby nie jej polityczny uklad(leczenie siostry Tuska;-)...;-)
 • 2009-09-25 18:54 | Sławomir Osiński

  Największe podwyżki dochodów nauczyciele otrzymali za Mazowieckiegi i właśnie Hall ( 2x10 w 2010 siedem procent ).Klich - porównaj uzbrojenie wojska dwa lata temu a dziś .(Afganistan) Weż pod uwagę sytuację kryzysu na świecie.A już na luzie-nie powiedział o naszych chłopcach,że są bandżą durniów strzelająacych do cywili. Kopacz-refundacja leków w rzadkich chorobach ,wycena koszyka usług medycznych ,przemiana bez przerwy zadłużających się szpitali w spółki prawa handlowego (weto), przy ich całkowitym oddłużeniu .Czy są doskonali i profesjonalni?. Nie . Takich ludzi nie ma .I tu masz rację .Rządzą raptem dwadzieścia miesięcy .Pozdrawiam .:)
 • 2009-09-26 20:42 | wladimirz

  Rozśmieszasz mnie;-)))
  1.Podwyżki dla nauczycieli to nie Hall tylko Tusk i Rostowski.Po drugie to rekompensata za dodatkową godzinę pracy(+ jeszcze jedna w przyszłym roku) czyli wzrostu obowiązków o 5% oraz za odebranie uprawnień emerytalnych.Dolicz inflację i będziesz miał swoją "podwyżkę (przy czym na rękę nauczyciele zarabiają 1000-2000zł miesięcznie.Ile to jest 10% od tej kwoty???;-)
  2.Poprawa uzbrojenia w Afganistanie to nie efekt działań ekspacyfisty z WiP [ciekawe,że oni u nas trafili głównie do bezpieki i wojska;-)))]i psychiatry Klicha tylko skutek iluś skandali i przede wszystkim ofiar!!!Oraz decyzji Tuska!
  3.Co do Kopacz to już platformerski propagandzisto przesadzasz z propagandą sukucesu...;-)))
 • 2009-09-28 12:16 | Sławomir Osiński

  Stosujesz inwektywy .Zaprzeczasz faktom .(zaniżasz liczby.)Uprawnień emerytalnych nauczycielom nie odebrano .SLD poparło odrzucenie weta Pana Prezydenta o emeryturach pomostowych właśnie dlatego .Poziom dyskusji ,który proponujesz (prowincjonalna lekarka ,psychiatra Klich ,platformerski propagandzista ,)świadczy o tym że jesteś odporny na argumenty .P.S. Nigdy nie głosowałem na PO , ale widząc negatywy trzeba także umieć dostrzegać pozytywy .I tu jest różnica .Przypomnij sobie ile zarabiał lekarz , pielęgniarka i nauczyciel ,dwa lata temu a ile dziś .( tylko rzetelnie ) .I to by było na tyle. jak mawiał J T Stanisławski .
 • 2009-09-29 09:03 | wladimirz

  Jakies konkrety poza moralitetem???;-)