Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ustawa testowa

(7)
Chemiczna kastracja: przed wyjściem na wolność skazany pedofil dostanie środek blokujący popęd seksualny. Ale czy nowe prawo zadziała?
 • 2009-09-25 22:27 | cracus

  Re: Ustawa testowa

  Ciekawe, sterylizacji nie wolno /nawet dobrowolnie/, natomiast kastrowac mozna w calym majestacie prawa.
 • 2009-09-25 22:52 | małpeczka

  Re: Ustawa testowa

  No z tą szwedzką kastracją to nie jest zupełnie tak... W żadnej, jak sądzę, demokracji nie stosuje się na przytomnych pacjentach zabiegów obligatoryjnych (nb chyba jednak sprzecznych z przysięgą Hipokratesa). W Szwecji "kastracja" nie jest (bo to jest kraj demokratyczny) w żadnym wypadku obligatoryjna: jedynie próbuje się przekonać delikwenta do jej akceptacji, co jest o tyle ułatwione, że tego typu ingerencja farmokologiczna, po jej przerwaniu, nie pozostawia trwałych skutków (czyli że nie jest kastracją!). Ale ma Pani rację, że w żadnym wypadku nie możemy twierdzić, że jest niszkodliwa, bo nie wiemy... Ponieważ ustawa zakazuje też wypowiedzi pewnego typu, na pewno jest drastycznie sprzeczna z wolnością wypowiedzi, a poza tym jest policzkiem wymierzonym Kościołowi katolickiemu, gdyż uniewomożliwia poczęcie Życia. Jednym słowem, barbarzyńswto!
 • 2009-09-26 07:20 | :)))

  Re: Ustawa testowa

  Jestem spokojny, że ustawa nie zadziała. Szkoda tylko, że zapewne zniszczy przy okazji życie kilkorgu niewinnym. Jak Alanowi Turingowi. Aczkolwiek jedno się nie zmienia: w talibanie musimy mieć najradykalniejsze i "najmoralniejsze" ustawy. To, że potem nikt ich nie przestrzega, to już mało ważne.
 • 2009-09-26 17:22 | jerry11

  Kolejny, typowo populistyczny gniot wypuszczony przez polski parlament!
 • 2009-09-27 15:16 | wiehu

  Re: Ustawa testowa

  Nie które małolaty sa tak zdegenerowane ze samym swoim zachowaniem produkują pedofilii , co nie zmienia faktu ze aby zostać pedofilem trzeba być co najmniej nie odpowiedzialnym .
  Brak odpowiedzialności jest przyczyną a nie popęd seksualny .

  Brak pojęcia co to jest odpowiedzialność , zrozumienia zależności między jednym a drugim.

  A żeby poznać tą zależność powinni uczyć się o świecie .
  Że jesli w Afryce głodują to w Europie konsumują .
 • 2009-09-27 15:49 | rs_

  Re: Ustawa testowa

  Jedynie p. Marek Balicki ośmielił się mieć własne zdanie, a nie zdanie pod populi?
  Święty człowiek. I ponad 400 karierowiczów. Nie mamy szans.
 • 2009-09-27 23:06 | Albert

  Re: prawa nie znają ministrowie rządu Tuska

  Taka dawka bełkotu jaką zafundowali mediom ministrowie rządu Tuska , komentując areszt pedofila Polańskiego , to dowód na kompletną ignorancję i lekceważenie obowiązującego w Polsce prawa. Pan minister Sikorski wręcz sprywatyzował urząd ministra Spraw Zagranicznych, występując w obronie ewidentnego pedofila.
  Jeżeli prawo w Polsce będzie przedmiotem interpretacji MSZ , to ta względność oceny doprowadzi do prawnego samobójstwa wymiaru sprawiedliwośći.