Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Miłość, wojna i inne demony

(2)
Warto zeszłorocznemu nobliście dać jeszcze jedną szansę.
  • 2009-09-26 23:59 | Joe

    Re: Miłość, wojna i inne demony oraz... krytykanckie farmazony

    Czytając recenzję zastanawiałem się, co też p. Cieślik może mieć do Uranii i dlaczego chciałby uprzejmie "dać p. Le Clezio drugą szansę", ale po akapicie: "…co przeszkadza w lekturze – skądinąd ciekawej – biografii, jest niestety głos samego autora wyrażającego nienawiść do kapitalizmu i Stanów Zjednoczonych oraz naiwną wiarę w powszechną rewolucję społeczną…” wszystko stało się jasne – otóż, p. Le Clezio nie wpisuje się w obowiązujący aktualnie w Polsce schemat propagandy ideologicznej, więc wg p. Cieślika „zasługuje na drugą szansę”. Obiektywizm, prawda i zdrowy rozsądek widać nie mają tu najmniejszego znaczenia.
  • 2009-11-05 16:23 | lucem

    zdrowy rozsądek nie ma nic wspólnego z rewolucją społeczną, o ile mi dobrze wiadomo. i proszę się 10 razy zastanowić, zanim użyje Pan pojęć "obiektywizm" i "prawda", bo są to pojęcia bardzo dobrze zdefiniowane. A jeśli Pana zdaniem każdy Noblista to wielki pisarz, to niestety się z tym zgodzić nie mogę.