Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

TVP - zabrać i oddać

(9)
Kongres Kultury w Krakowie miał wyglądać jak zawsze. Pogadać, ponarzekać i wydać akt strzelisty. Stało się inaczej.
 • 2009-09-29 23:53 | wikonwi

  Re: TVP - zabrać i oddać

  Drogi szanowny panie Jacku.
  Nie wierzę piramidom które są piramidalnie utopijne.
  Poważna kultura, debaty, w TV nie zmienią polskiego społeczeństwa a szczególnie gadające głowy.
  Senaty na wzór senatów polskiej nauki (śmieszne),jaka ona jest siermiężna sam pan opisywał i jakimi układami się rządzi.
  Model TV publicznej już się wypalił a polityków zawsze będą świerzbić łapy do głoszenia propagandy.
  Kongresowej inicjatywie dobrze życzę a potem przyjdzie nocna zmiana i cały ten intelektualny wysiłek diabli wezmą. Powodzenia.
 • 2009-09-30 01:57 | Adalbert

  Re: Jednak apel artystów w sprawie pedofila zaćmił Kongres.

  To co ludzie "kultury" wygadywali po Kongresie w imieniu własnym, a w obronie przestępcy , to budzi grozę , a nie nadzieję na przyszłość. Jednak nie można załamywać rąk tylko zmienić ten "komplecik" elitarny i stworzyć nową elitę ludzi kultury, którzy będą przestrzegali norm etycznych i moralnych. Kultura polska jest zagrożona przez brak wymagań narzucanych społeczeństwu przez elity kulturalne i polityczne. W powszechnym odczuciu sprawiają oni wrażenie chłystków.
 • 2009-09-30 09:07 | wiehu

  Re: TVP - zabrać i oddać

  Media , Telewizja i Radio to ważne instytucje wpływające na poglądy milionów .
  Brak rzetelności , obiektywizmu i kultury wypowiedzi dadzą o sobie później znać ,w rozmowie z typowym Kowalskim .

  Tak jak jest to teraz.


  p.s
  Ostatnio oglądałem dokument w TVP , był to film o 2 wojnie swiatowej.
  Był taki fragmęt jak ,Stalin wcale nie był zdziwiony gdy Ruzwelt powiedział mu o nowej broni
  ponieważ już wcześniej dostawał informacje od przyjaciół Komunizmu o niej .

  Przyjaciele Komunizmu ?
  Socjalizmu !
  Bo ruscy to wszystko potrafią schrzanić .

  Marzy mi się by telewizja i radio była socjalistyczna :-)
  by przedstawiała podobne wartości , tak jak ja to widzę " Szacunku do Drugiego Człowieka "

  Bo tak na prawdę to jedyny polityczny system jaki wymyślono ,który odzwierciedla Moralność

  Socjalizm to Polityczna Moralność
  Liberalizm to Polityczna Racjonalność
  Konserwatyzm to Polityczna Religia
 • 2009-09-30 10:12 | Konsument Kuuultury

  Popieram, boję się że ludzie kultury próbowaliby wyznaczać standardy moralności wzorując się na Polańskim., i tak w szkole pani Stalińska uczyłaby 13 nastolatki jak zostać kobietą. Przy okazji trochę wiedzy na temat halucynogenów i wszelkich odmian dewiacji seksualnych. Pan Zanussi zrobiłby potem film udowadniając że to nowe wyzwanie przed, którym stoi cywilizacja. Jeśli tak ma wyglądać niezależność i bezstronność to dziękuję .Wiem że to nie wszyscy twórcy ale głosu tych normalnych jakoś nie słychać
 • 2009-09-30 13:46 | tristesse

  Re: TVP - zabrać i oddać

  Ten komentarz świadczy o niekompetencji. Można mieć szereg zastrzeżeń do radia publicznego (np. do natychmiastowego zwolnienia nadaje się obecny dyrektor IAR, Piotr Wawrzeński), ale nazywanie radia publicznego komercyjnym jest nieporozumieniem.
 • 2009-09-30 19:35 | malgo

  Re: TVP - zabrać i oddać

  zycze Panu i wszytkim artystom, ktorzy sie zaangazowali wziac w rece media publiczne. Jesli panstwu sie uda, chapeau bas!
  Niestety nasze spoleczesntwo jest uduszone przez dogmaty proboszczow i biskupow, zagubione w tradach swiadomosci swiata nowoczesnego. Jego filozofi zycia. Polacy nie maja wzorcow, bohaterow wsploczesnych, wzoruja sie na gwiadzeczki z serialow amerynkanskich..
  ich swiat to pieniadze, wladza , sukses w tempie TGV.
  Moralnosc Polakow jest obdarta z myslenia, analizy ich swiadmosci, rozumowanie ciagle jest jedna noga w XIX wieku! a swiat poszel troche do przodu.
  To wynurzenie wyciagam miedzy innymi obserwujac reakcja w PL ( mieszkam poza krajem) wobec POlanskiego.
  jescze jest wiele do zrobienia, sporo!

  A wiec media publiczne MUSZA istniec w PL aby wrescie ksztaltowac na wzor demokratyczny, obiektywny spoleczenstwo.
 • 2009-09-30 23:12 | b. cz.

  Re: TVP - zabrać i oddać

  Jo se nie życza, coby lewicowo sitwa zagarnyła media.
 • 2009-10-01 11:33 | Kropkozjad

  Re: TVP - zabrać i oddać

  Szanowny Panie Jacku!
  To co się dzieje wokół telewizji i radia, rzekomo publicznych, to jeszcze jeden dowód, że reformy przeprowadzone w związku z transformacją ustrojową, delikatnie to określająć były niespójne i nieprzemyślane. Marszałek Małachowski ostrzegał niegdyś przed utworzeniem publicznych telewizji i radia jako spółek Skarbu Państwa, działających na zasadach komercyjnych. Widzimy teraz jak słuszne było to ostrzeżenie. Cały ten cyrk z marnotrawstwem publicznych pieniędzy, zmianami personalnymi w zarządach i radach nadzorczych, partyjne walki o władzę, egzotyczne orzeczenia sądów rejestrowych, to przecież efekt prawnej komercjalizacji tych instytucji - fatalnego rozwiązania ustrojowego.
  Deklaracja Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych jest po prostu kolejnym biciem piany. Nie wyobrażam sobie, aby środowisko artystyczne i literackie, w którym jest tyle zakulisowych rozgrywek, upartyjnienia (nawet bez formalnej przynależności) i koniunkturalnego religianctwa, mogło zaproponować dobrą koncepcję instytucji mediów, które mają być publiczne i niepolityczne oraz wychowywać, w dobrym tego słowa znaczeniu i kształcić.
  Dlatego marzy mi się państwowa telewizja i państwowe radio, tak jak państwowych jest wiele pożytecznych instytucji publicznych. Państwo też przecież jest publiczne! Trzeba skończyć z tą hipokryzją mediów publicznych – niepolitycznych. Tego nie da się zrealizować w rzeczywistości. Może tylko na papierze. Media nie mogą być podporządkowane Ministrowi Skarbu tak jak urzędy skarbowe nie mogą być podporządkowane Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Media państwowe muszą być finansowane z budżetu Państwa i nie powinny publikować reklam. Za brak konkurencji na tym polu, media prywatne winny przekazywać na rzecz publicznych część wpływów z publikowania reklam. Finanse mediów publicznych powinny podlegać kontroli przez NIK, tak jak wszystkie rządowe instytucje państwowe. Rady nadzorcze są zbędne.
  Ograniczenie upolitycznienia mediów, powinno być zapewnione przez przepisy dot. programów informacyjno-politycznych, które powinny określać podział czasu programowego na komentarze polityczne, dla poszczególnych partii i związków pracowniczych. Media powinny być neutralne światopoglądowo, bez wszechobecnej teraz w mediach indoktrynacji religijnej, jakiejkolwiek religii, również tej jedynie słusznej, tak uporczywie reklamowanej. Sekularyzacja mediów państwowych musi być gwarantowana przepisami prawa materialnego i proceduralnego.
  W dziedzinie kultury powinna być zapewniona ochrona mediów przed zalewem produkcji komercyjnej nie tylko zagranicznej ale również krajowej.
  Ale to co przedstawiam, to chyba tylko moje marzenie Panie Jacku, jak Pańskie o prawdzie w polityce sprawowaniu władzy, też nie do realizacji.
  Serdecznie pozdrawiam i ponawiam apel o Pański blog w POLITYCE.
 • 2009-10-03 03:15 | Mitro Dymitriadis

  W pełni się zgadzam z powyższym postem! Czas odczarować socjalizm, który nigdy nie był obecny w krajach RWPG!!! Socjalizm to ustrój, który można implementować na bazie odpowiednio wysokiej świadomości społecznej. Dlatego jest on obecny w jakiejś realnej postaci w Skandynawii, a Polakom odbija się czkawką...Dopóki boicie się proboszcza, domniemanego ostracyzmu(zdziwilibyście się jak niedużego!), czy wizji bycia pochowanym na niepoświęconej ziemii(hahahahaha), to będziecie błądzić w trakt batuty księdza dobrodzieja i zazdrościć narodom, które wzięły były odpowiedzialność za swój los we własne ręce, a nie oddały go w leasing nieudacznikom dobieranym według klucze selekcji negatywnej, tak z politycznego, jak i religijnego nadania. Czas na dojrzałość panie i panowie....