Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szlaufy, blachary, razówki

(9)
O nieletnich prostytutkach zwanych galeriankami mówi dr Elżbieta Michałowska z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego
 • 2009-09-30 14:06 | pxl666

  Re: Szlaufy, blachary, razówki

  kiedys oddawaly sie w swiatyniach bogow, teraz w swiatyniach wolnego czasu i zakupow...taa
 • 2009-09-30 15:08 | asia

  A przecież są to dziewczynki, które z całą pewnością chodziły od przedszkola na lekcje religii i przystępowały do pierwszej komunii, więc jak to jest z tym brakiem wartości?
 • 2009-10-01 03:15 | Danka

  Re: To klony "reżysera" tworzą z nich prostytutki

  Dla tego to neolibertyni bronią swego guru , który traktował dziecko jak towar. Oni broniąc go chcą się usprawiedliwić moralnie. Oni są razem z nim pozbawiani są "wolności" i stawiani przed sąd. Dlatego z nim się utożsamiają.
 • 2009-10-01 04:41 | inkwizytor

  One czują że religja to bajka,a kapłani mają wszystko za nic,więc czemu nie....
 • 2009-10-01 10:23 | finger

  Re: Szlaufy, blachary, razówki

  Przecież nasze społeczeństwo nie jest społeczeństwem katolickim. Jesteśmy zagorzałymi ateistami, ludzi w kościele jak na lekarstwo, mafie o. Rydzyka nie można nazwać katolikami, bo to co robią z siebie to jest obłęd. Teraz zamiast katechezy w szkole jest w większości etyka, a nawet jak ksiądz wejdzie na lekcje to nie może jej normalnie przeprowadzić, więc jak może poważnie porozmawiać o seksie. Problem wynika z jednej podstawowej rzeczy, wszystkie te galerianki mają wszystko podstawione pod gębę, o nic nie muszą się starać, rodzice dają pieniądz na to czego potrzebują, dlatego w wieku 20 lat, taka dziewczyna nie jest w stanie założyć rodziny, ponieważ jest jeszcze smarkaczem. Przez to że młodzi nie mają co z sobą robić, później dojrzewają psychicznie, są dzieciakami, a wiadomo, dzieci pchają się tam gdzie nie trzeba. Ja już w wieku 14 lat pomagałem ojcu na stolarni, pracując przy maszynach za drobne pieniądze (kieszonkowe) a teraz w wieku 18 lat goście malują się, ubierają spodnie wrzynające się w tyłek i płaczą po kontach jak bo ich życie jest straszne, dlaczego? Bo nikt nie dał im zajęcia i nikt nie zrobił z nich prawdziwych mężczyzn. Wina jest po stronie rodziców. Matka nie pokazuje dziewczynie jak być kobietą, ojciec synowi jak być mężczyzną.
 • 2009-10-01 21:46 | rs_

  2009-09-30 15:08:49 | asia
  > A przecież są to dziewczynki, które z całą pewnością chodziły od przedszkola na lekcje religii i
  > przystępowały do pierwszej komunii, więc jak to jest z tym brakiem wartości?

  Impreza odbywająca się pod szyldem "Pierwszej komunii" to przecież nie żadne przeżycie duchowe, tylko świetny wstęp do traktowania życia w kategoriach opisanych w wywiadzie. Najważniejsza jest licytacja pokomunijna na prezenty. Inaczej jeszcze, ta uroczystość ma takie same cechy współczesnego życia, jak każda inna, bo to nie uroczystość steruje życiem, a życie uroczystością.
  Poza tym czemu jedna uroczystość miałaby naprawić kierunki moralne wyznaczane przez cały ustrój polityczny, gospodarczy i społeczny?
  Z przedszkolem raczysz żartować.
 • 2009-10-19 13:48 | sober

  Z tym ateizmem to bym się nie zapędzał. Akurat cała nasza kultura i historia jest ściśle powiązana z wiarą katolicką. Poza tym ateizm ma się nijak do prostytucji. O czynnikach o tym decydujących wypowiedziała się już pani dr, a także Ty dodałeś swoje cenne uwagi.
 • 2010-01-16 22:20 | tkw

  Re:Szlaufy, blachary, razówki

  Zakładam, że skoro tak piszesz, to Ty to wiesz, wszak osoba na poziomie tak pisze jak wie. W filmie "Miś" jest taka scena, w której padają słowa: "dziecko jest dziecko, wypić zawsze można". Ale to był film, komedia można rzec. Okazuje się, że wśród ludzi do niektórych pasuje parafraza: "problem to problem, Kościołowi / religii dokopać zawsze można".

  A co byś powiedziała "asiu" gdybym ja napisał - "przecież ona ma na imię Asia a wszystkie Asie to z całą pewnością panienki lekkich obyczajów, od samego przedszkola się puszczają" ?
 • 2010-01-16 22:32 | tkw

  Re:Szlaufy, blachary, razówki

  Nie wiem czemu mój poprzedni wpis podpięło pod "rs_", był skierowany do "asia"